Sari la conținut
Forum Roportal
ConanDoyle

De ce mergeti la biserica?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aasadar n-ar trebui sa ne rugam doar la noi in casa?

 

 

 

Nu.

Asa am primit explicatie.

Preotul este daruit cu har preasfant, care tie iti lipseste, drept pentru care ispita Celui de Jos, te-ar putea calauzi pe cai gresite ( Doamne pazeste !).

Apoi, preotii au salariu...cu ce ar putea ei sa mai traiasca , daca tu deslusesti cele Inalt Prea Sfinte, in tihna camerei, singur, fara un ghid spiritual, platit proportional cu gradul de dificultate al muncii prestate?

In plus, biserica este un lacas sfant iar energiile de acolo sunt mai puternice, si pentru ca "in unire sta puterea", glasul si rugaciunile cuviosilor adunati laolalta, ajung instant la Domnul Dumnezeu.

Tu ce vrei?...sa strigi de unul singur in camera , si sa te amendeze politia pentru deranjul linistii publice?...ca Dzeu oricum nu te aude.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa parerea mea nici nu ar trebui sa existe biserici fiindca scrie si in biblie...

 

Ma scuzati daca exista topic identic.Sunt nou pe aici :)

 

 

Dupa umile mea parere, multe n-ar fi trebuit sa existe, da' vezi, nimeni nu ne baga in seama, iar lumea isi face de cap.

Fie, te scuz, nu conteaza daca exista sau nu.

 

Am o intrebare, cu Arthur ce s-a intamplat ? L-ai pierdut in Biserica ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa parerea mea nici nu ar trebui sa existe biserici fiindca scrie si in biblie...

Matei capitolul 6 versetele:

5:Când vă rugaţi, să nu fiţi ca făţarnicii, cărora le place să se roage stând în picioare în sinagogi şi la colţurile uliţelor, pentru ca să fie văzuţi de oameni. Adevărat vă spun că şi-au luat răsplata.

 

6:Ci tu, când te rogi, intră în odăiţa ta, încuie-ţi uşa şi roagă-te Tatălui tău, care este în ascuns; şi Tatăl tău, care vede în ascuns, îţi va răsplăti.

 

Aasadar n-ar trebui sa ne rugam doar la noi in casa?

 

Ma scuzati daca exista topic identic.Sunt nou pe aici :)

Dupa parerea ta nici nu exista , ca nu te rogi in ele.

Nu .

. Acolo scrie ´´ odaita ´´ deci nu poti sa te rogi nici macar in camera ta sau apartament . Cauti o odaita , apoi sa fie a ta , . Apoi verifici daca are usa cu cheie , ca daca e fara cheie nu o poti incuia si nu merge sa te rogi acolo Ca la carte . Nu te poti ruga la tine in casa DACA nu e ODAITA .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fac invidioase toate femeile cand ma vad cu haine sexy noi, mereu alta culoare la par si eu am dat cel mai mult in cutia milei, se inverzesc de gelozie :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa parerea mea nici nu ar trebui sa existe biserici fiindca scrie si in biblie...

Matei capitolul 6 versetele:

5:C

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merg la biserica exclusiv daca moare cineva din comunitate si sint invitata sa maninc supa de cartofi cu oase sau gulas, depinde ce gateste familia dupa slujba despre viata decedatului ca nu exista sicriu sau corp in cladire, poate o poza mare sau urna cu cenusa!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×