Sari la conținut
Forum Roportal
Jasmi98

Vacanta barcelona

Postări Recomandate

Buna seara! Sambata seara am zbor catre Barcelona(25 aug) si mi-ar prinde bine daca m-ati ajuta cu cateva probleme.

Am tot citit pe tot felu de siteuri, forumuri etc. discutiile controversate cu acele carduri barcelona. unii sunt pro, iar altii contra, dar eu nu stiu ce sa cred. in Barca eu as vrea sa vad Barri Gotic, La Rambla, portul, Monjuic, Eixample, Sagrada, Parc de la Ciutadela si Arcul de Triumf. daca aveti ceva sugestii ce e mai interesant, spunet-mi va rog. deci.. astea sunt locurile unde as vrea sa merg si din cate am citit pe cardurile alea reduceri sunt numa la Sagrada si la acvariu, deci sincer nu stiu daca e chiar o afacere buna. am mai auzit si de abonamentele alea T-10 care mi se par ok ( 7 euro si ceva 10 calatorii cu metroul)

alta problema e faptul ca nu stiu cate zile mi-ar trebui ca sa vizitez tot ce merita..timpul nu e o problema pt ca eu stau 2 sapt pe Costa Brava..si restul zilelor(inafara de Barca) voi sta la plaja.

si mai e inca o cheste:)...eu as vrea foarte tare sa vad fantanile si show-ul de acolo seara..numai ca eu am cazare in Lloret de Mar(aprox. 70 de km de Barca) si am citit ca ultimul tren e la 22:30, desi nu prea imi vine sa cred..stiti vreo solutie ca sa pot si eu sa vad fantanile seara si sa ma si intorc la hotel? :D si in plus aici e putin mai complicat: statia de tren e numa in Blanes si de acolo mai trebe sa iau ceva autobuz pana in Lloret.

si in rest..orice alte sugestii mai aveti, please share with me:D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, pe 7 septembrie plec si eu in Barcelona.

Initial m-am gandit si eu la acel card ce este bun in cazul in care vizitezi muzee. Totusi voi opta pentru tichete de 10 calatorii.

Iti pot da o lista cu obiective pe care mi le-am propus sa le vizitez:

 

-Sagrada Familia-Las Ramblas-Castelul Montjuic/F

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam astea sunt obiectivele care le voi vizita si eu, mai putin stadionul pt ca nu am de a face nimic cu fotbalul.

Mersi pentru sfaturi..dar inca nu stiu cum o sa vizitez fantanile (au program numa dupa 10 sa 11 seara si nu stiu cum pot sa ajung inapoi la hotel in Lloret de Mar)...aveti ceva idei de transport? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orasul superb din Europa care ia ingrozit pe turisti Multi il evita acum Este o capcana turistica oribila

*Forget Barcelona!!!   Nu mai vizitati acel oras plin de hoti de buzunare si aglomeratie ca in India!!!   Vreti vacanta sau doar necazuri si lacrimi, schimbati destinatia!!!*

 Sentimentul romantic și liniștit a fost înlocuit de petreceri de burlaci și burlăcițe băbești venite din afara Spaniei”

https://www.fanatik.ro/orasul-superb-din-europa-care-i-a-ingrozit-pe-turisti-multi-il-evita-acum-este-o-capcana-turistica-oribila-20471742

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×