Sari la conținut
Forum Roportal
Gabbyyy

Configuratie noua pana in 5.800 RON

Postări Recomandate

Eu zic sa puna mana sa isi ia un pentium daca vrea un calculator bun si vrea sa-l foloseasca si in grafiica sau multitasking. Pentium e superior, nu va mai luati dupa toate siteurile de kkt care lauda AMD..e degeaba. pe reale pentium e mai puternic, iti zic pentru ca am lucrat cu amandoua si le-am "chinuit" destul incat sa imi dau seama.

 

Ai suport DDR2...cat de stupid trebe sa fii sa crezi ca ddr1 e mai bun decat ddr2 si sa-ti iei amd... ?cat de idiot trebe sa fii sa alegi Hyper Transport si nu hyper Threading...... daca vrei putere de calcul si eficienta ?

Concluzie...cat de nebun trebe sa fii sa iti iei AMD, daca vrei sa folosesti calculatoru` si la altceva in afara de jocuri?

 

Nu te lua dupa entuziasmatii care spun ca Hyper Threading e de kkt si Hyper Transport e "cool" :good: ..de fapt e cam invers. ..primul iti mareste puterea de calcul a procesorului cu aprox 30-40%, iar a doua iti da o viteza pe placa de baza, intre componente de 2000MHZ(cu overclocking..real 1000) si de care oricum, nu prea ai nevoie.

 

Nu te lua dupa "cunoscatorii" care au avut un AMD si acum tot un AMD au da` ei...critica Pentiumu`, ca n-au avut bani sa-si ia unu :spiteful: ... ca de-aia iubesc amd-u asa tare, daca ar fii oameni cu scaun la cap ar tacea la fazele astea. Probabil asta o fi, ca altfel nu-i prea inteleg. ei vorbesc de AMD x2 si alte prostii....de parca ar stii ce vorbesc :doh:

Ei critica pentiumu` fara sa fi avut vreodata unu` sau sa fi lucrat cu amandoua sa le compare putin.... cam penibil, nu crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa puna mana sa isi ia un pentium daca vrea un calculator bun si vrea sa-l foloseasca si in grafiica sau multitasking. Pentium e superior, nu va mai luati dupa toate siteurile de kkt care lauda AMD..e degeaba. pe reale pentium e mai puternic, iti zic pentru ca am lucrat cu amandoua si le-am "chinuit" destul incat sa imi dau seama.

 

Ai suport DDR2...cat de stupid trebe sa fii sa crezi ca ddr1 e mai bun decat ddr2 si sa-ti iei amd... ?cat de idiot trebe sa fii sa alegi Hyper Transport si nu hyper Threading...... daca vrei putere de calcul si eficienta ?

Concluzie...cat de nebun trebe sa fii sa iti iei AMD, daca vrei sa folosesti calculatoru` si la altceva in afara de jocuri?

 

Nu te lua dupa entuziasmatii care spun ca Hyper Threading e de kkt si Hyper Transport e "cool" :cheer: ..de fapt e cam invers. ..primul iti mareste puterea de calcul a procesorului cu aprox 30-40%, iar a doua iti da o viteza pe placa de baza, intre componente de 2000MHZ(cu overclocking..real 1000) si de care oricum, nu prea ai nevoie.

 

Nu te lua dupa "cunoscatorii" care au avut un AMD si acum tot un AMD au da` ei...critica Pentiumu`, ca n-au avut bani sa-si ia unu :P ... ca de-aia iubesc amd-u asa tare, daca ar fii oameni cu scaun la cap ar tacea la fazele astea. Probabil asta o fi, ca altfel nu-i prea inteleg. ei vorbesc de AMD x2 si alte prostii....de parca ar stii ce vorbesc :cheer:

Ei critica pentiumu` fara sa fi avut vreodata unu` sau sa fi lucrat cu amandoua sa le compare putin.... cam penibil, nu crezi?

 

Subscriu :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×