Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Gafu

Becali si Seche ... unde dai si unde crapa?

Recommended Posts

Sincer fratilor, dragi surori si iubita mea (stii tu care) astia' ne iau de fraieri cu talangi ! Pai chiar asa se strang HOTII cu PROSTII si culmea mai au si sanse (e adevarat in 2008) sa ne conduca cu drag si spor :) !

In acest caz nefericit traiasca ambasadele si consulatele straine de pe la noi, ca tare o sa mai stam la cozi sa fugim spre tari mai calde (da...ma gandesc la Australia).

Nici cu astia de acum, nici cu ai' de au fost intre '96 si 2000 si fereasca Dumnezeu de ce ne rezerva viitorul !

JOS CENZURA ! (fanii Parazitii ar trebui sa inteleaga), JOS CNA, CNSAS, PNA si oricare alte institutii cu portofolii si realizari de te-apuca rasu'!

Voi ce parere aveti?

Ce parere sa am, nu cred ca Becali , Vadim sau Sechelariu reprezinta o solutie pentru redresarea economica a Romaniei - nici vorba de asa ceva - cred ca daca va ajunge Vadim presedinte primul lucru pe care am sa-la fac va fi sa... emigrez :) Apropo, cel care va iesi presedinte acum , nu va avea un mandat de 5 ani ? Parca asa spune noua constitutie... Cat despre Becali, mai bine ma abtin.

Ce parere sa am, nu cred ca Becali , Vadim sau Sechelariu reprezinta o solutie pentru redresarea economica a Romaniei - nici vorba de asa ceva - cred ca daca va ajunge Vadim presedinte primul lucru pe care am sa-la fac va fi sa... emigrez :) Apropo, cel care va iesi presedinte acum , nu va avea un mandat de 5 ani ? Parca asa spune noua constitutie... Cat despre Becali, mai bine ma abtin.

Cat despre redresarea economica,alte chestii,alte cunostiinte necesare!Principial vorbind,nu cred ca acea "coana mare" a Americii ar fi vreun "deus ex machina" :!: :!: :!: Apropos de mandat("sa" este imperativ),Gafu se referea la alegerile parlamentare,unde PNG-ul ar avea sanse in 2008.

Oricum ar fi,ESTE GRAV :!: :!: :!:

Am asistat la conf. de presa a PNG la Cluj. Pe scurt: niste oratori patetici care incercau sa tina discursuri mari si un public care aplauda la orice prostie debitata. Becali a venit total cu temele nepregatite. A identificat ura dintre semeni ca fiind cauza problemelor din Romania si sa-a angajat sa o starpeasca. Cum, nu a spus. O sa ne biciuiasca in piata publica? Sau o alternativa light: o sa ne duca de manuta la biserica duminica? Sau o sa ne dea femei pe gratis?:x)

Din toata sedinta a reiesit ca PNG se pretinde un partid crestin dar este legionar (un fan la-a invocat pe Antonescu intr-o poezie si n-a cartit nimeni, ba chiar la-au aplaudat), ca vrea sa faca Romania bijuteria Europei dar sunt nationalisti-xenofobi si impotriva investitiilor straine, ca sunt plini de dragoste insa ii vor pedepsi pe cei care ii tradeaza, ca poate sa scoata paiul din ochii altora, dar nu si barna din ochii lor.

Culmea patetismului a fost atinsa la iesirea din sala cand le-au cerut fanilor care purtau tricourile cu PNG sa inapoieze tricourile. Probabil ca au deficit bugetar...:x) Daca ajunge Becali presedinte ce-o sa faca : o sa ne ceara sa predam chilotii in numele interesului national?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this