Sari la conținut
Forum Roportal
Calin-copil_de_casa

Pedeapsa cu inchisoare pentru blasfemie si profanare !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu era ... dar n-au ucis pe nimeni ... n-au furat ... n-au facut rau nimanui ... sunt niste copile ...

 

Inteleg, erau pe loc rau in timp rau!!!

Daca pentru tine asta este O.K. pentru mine NU!!! si nu era tolerat nici in State aceasta atitudine, stiu, pentru multi romani inca e copilarie insa ele sint adulti in fata legii si platesc ca atare. Ca rad ca proastele asta inseamna ca sint retardate si se putea da si vesta pe ele sa arunce in aer biserica!!! de asta sint condamnate. Dar n-au parinti??? sa acuze si acele palmuitoare de babe din manastire??? ca lovite n-au fost, ar fi vrut babele sa dea in ele dar dansatoarele sint cam inalte daca n-ai observat ... si de ce nu treci sa le aperi in tribunal. Eu m-as fi straduit sa dau tare in ele!!! :good:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru tine nu conteaza ca fetele alea au fost lovite in biserica, nu conteaza ca au fost tarate prin interogatorii, procese si puscarie 5 luni, iar acum au luat 2 ani.

 

 

tu realizezi ce insemna o singura zi de inchisoare? dar 2 ani de zile?

atata lipsa de empatie nu am vazut. tipic crestineasca ? :-

 

:o: Poate si-au fortat putin "norocul" vrand sa experimenteze (si)asa ceva (2 ani de inchisoare). Poate le ajuta intru a se cunoaste mai bine ele pe ele si a sti(in continuare) cum NU trebuie sa FIE.

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de lipsa de respect, este vorba de comportament. Un asemenea comportament nu e compatibil intr-o biserica. Este interzis. Nimeni nu le opreste sa si-l manifeste acolo unde este permis. La inchisoare nu au loc sa se manifeste sau cum?

pentru tine nu conteaza ca fetele alea au fost lovite in biserica, nu conteaza ca au fost tarate prin interogatorii, procese si puscarie 5 luni, iar acum au luat 2 ani.

 

La inchisoare nu au loc sa se manifeste sau cum?

tu realizezi ce insemna o singura zi de inchisoare? dar 2 ani de zile?

atata lipsa de empatie nu am vazut. tipic crestineasca ? :-

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg, erau pe loc rau in timp rau!!!

Daca pentru tine asta este O.K. pentru mine NU!!! si nu era tolerat nici in State aceasta atitudine, stiu, pentru multi romani inca e copilarie insa ele sint adulti in fata legii si platesc ca atare. Ca rad ca proastele asta inseamna ca sint retardate si se putea da si vesta pe ele sa arunce in aer biserica!!! de asta sint condamnate. Dar n-au parinti??? sa acuze si acele palmuitoare de babe din manastire??? ca lovite n-au fost, ar fi vrut babele sa dea in ele dar dansatoarele sint cam inalte daca n-ai observat ... si de ce nu treci sa le aperi in tribunal. Eu m-as fi straduit sa dau tare in ele!!! :good:

cred ca in State ar fi platit o amenda si atat.

 

daca vrei sa exersezi ura si talentele la box o poti face cu un sac plin de nisip

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru tine nu conteaza ca fetele alea au fost lovite in biserica, nu conteaza ca au fost tarate prin interogatorii, procese si puscarie 5 luni, iar acum au luat 2 ani.

Ba da, dar acuma prinde orbul scoate-i ochii. Cine il mai gaseste pe ala care le-a educat sa se comporte deviant. Tot ce se poate face e sa fie tratate conform cu apucaturile pe care le-au invatat.

Asta inseamna dragoste pentru sufletele lor. Ceea ce faci tu: tinerea lor in promiscuitatea comportamentala, reprezinta ura fata de ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici vorba sa am aceasta impresie. Dar ai spus ca sunt 100 de atei in Romania, cand de fapt sunt 98.

De asta sunt eu uimita, ca ai gresit cifra.

:rot:

 

:lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu traiesti cu impresia ca ateii sunt majoritari?

Nici vorba sa am aceasta impresie. Dar ai spus ca sunt 100 de atei in Romania, cand de fapt sunt 98.

De asta sunt eu uimita, ca ai gresit cifra.

:rot:

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici vorba sa am aceasta impresie. Dar ai spus ca sunt 100 de atei in Romania, cand de fapt sunt 98.

De asta sunt eu uimita, ca ai gresit cifra.

:rot:

Bine atunci sa fie cum vrei tu: cca 100. Treaca de la mine.

Editat de _altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: Poate si-au fortat putin "norocul" vrand sa experimenteze (si)asa ceva (2 ani de inchisoare). Poate le ajuta intru a se cunoaste mai bine ele pe ele si a sti(in continuare) cum NU trebuie sa FIE.

le ajuta mult! inchisoarea le invata multe...

 

Asta inseamna dragoste pentru sufletele lor.

din dragoste pentru sufletele lor nu era mai bine sa fie arse pe rug?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, dar acuma prinde orbul scoate-i ochii. Cine il mai gaseste pe ala care le-a educat sa se comporte deviant. Tot ce se poate face e sa fie tratate conform cu apucaturile pe care le-au invatat.

Asta inseamna dragoste pentru sufletele lor. Ceea ce faci tu: tinerea lor in promiscuitatea comportamentala, reprezinta ura fata de ele.

 

Credeam ca sufletele se salveaza prin cainta, penitenta si rugaciune, nu prin detentie alaturi de borfasi, credinciosule.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×