Sari la conținut
Forum Roportal
Calin-copil_de_casa

Pedeapsa cu inchisoare pentru blasfemie si profanare !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca era o tara musulmana

nu era

 

insa respecta pe altu' daca vrei sa fi respectat

de acord! dar n-au ucis pe nimeni, n-au furat, n-au facut rau nimanui...

 

nu se vad copile pe video, cineva totusi e responsabil care le-a impins sa faca asa ceva!!!

ba da, sunt niste copile, in gandire ma refer. una din ele zambea la proces...nici nu cred ca realizeaza ce se intampla.nu le-a impins nimeni, stai linistit ca nu e nici o conspiratie.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=kNQQXrJEaeg

 

 

Cine doreste poate sa treaca pe langa inchisoarea lor, ca sa le primeasca "palmele". Nu exista in acest proces nicio obstructionare. Pe astea pe care le transmiti tu, nu le suportam?

 

esti numai iubire :)

 

Totul trebuie facut in cadru institutionalizat, potrivit cu activitatea desfasurata. Biserica nu e loc de dat palme.

se vede intr-unul din video-clipuri cum credinciosii le luau la palme pe fete si le lovesc. ce ziceai?

deruleaza de la minutul 8 sa vezi ca au fost lovite:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=kNQQXrJEaeg

Editat de Calin-8
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine a stabilit ca diavolul ar fi aproapele cuiva? Cine e in bransa lui poate se simte apropiat, ceilalti nu.

Cine te crezi tu, sa stabilesti unde e diavolul si unde nu? Ai ochelari cu raze gamma?

Tu ai porunca sa-ti iubesti aproapele, nu sa-l judeci si sa-l executi.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu cand esti intr-un loc public, construit din bani publici (institutie, mijloc de transport, bulevard...) iti permiti sa-ti faci semnul crucii si sa spui doamne-ajuta?

In ce tara?

Romania tocmai acuma s-a stabilit ca e cea mai credincioasa tara din lume (mai sunt vre-o 2 - 3 inaintea ei). Sper ca nu te gandesti ca banii publici sunt proprietatea celor 100 de atei care-si fac veacul in Romania?

 

se vede intr-unul din video-clipuri cum credinciosii le luau la palme pe fete si le loveau. ce ziceai?

Am explicat rezolvarea problemei, daca exista o tara pe lume eminamente atee, sunt convins ca acolo era locul lor de manifestare. Cu asta banuiesc ca esti de acord.

Daca nu exista, nasol ca sa zic asa.

Apoi se pot lua la rost si cei care au facut exces de zel, deocamdata nu se incadreaza la acest capitol.

Editat de _altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca voiau atentie mondiala cu un video deocheat, putea-sa-l faca si inafara bisericii, filmau interiorul bisericii si pe urma adaugau si fetele si nu era nici o problema insa asa au batut joc de un local intentionat, vandalizare s-ar putea spune, nu insulta l-as numi.

 

:good: Puteau sa se manifeste pe scena sau in alta parte. De exemplu Madona a incercat zilele astea(aci in Elvetia a sustinut un concert) s-o ridiculizeze pe Maica Sfanta si pe altii dar nu i-a prea iesit. De ceva vreme, de cand a imbratisat doctrina Kabbala, se observa ca s-a schimbat destul de mult (in bine sau mai putin bine asta doar ea stie mai bine 8) ). Ceea ce-au facut "copilele" arata lipsa de respect fata de semenii lor si fata de credinta fiecaruia si chiar nu era cazul sa se manifeste asa si mai ales intr-un lacas de cult.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai porunca sa-ti iubesti aproapele, nu sa-l judeci si sa-l executi.

Exact deci trebuie sa iei de buna tot ce am zis eu pana acum, din postura de aproapele tau. Cred ca am ajuns la consens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: Puteau sa se manifeste pe scena sau in alta parte. De exemplu Madona a incercat zilele astea(aci in Elvetia a sustinut un concert) s-o ridiculizeze pe Maica Sfanta si pe altii dar nu i-a prea iesit. De ceva vreme, de cand a imbratisat doctrina Kabbala, se observa ca s-a schimbat destul de mult (in bine sau mai putin bine asta doar ea stie mai bine 8) ). Ceea ce-au facut "copilele" arata lipsa de respect fata de semenii lor si fata de credinta fiecaruia si chiar nu era cazul sa se manifeste asa si mai ales intr-un lacas de cult.

si meritau 2 ani la parnaie pentru lipsa asta de respect? ca de asta e vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce tara?

Romania tocmai acuma s-a stabilit ca e cea mai credincioasa tara din lume (mai sunt vre-o 2 - 3 inaintea ei). Sper ca nu te gandesti ca banii publici sunt proprietatea celor 100 de atei care-si fac veacul in Romania?

 

"Sa nu minti", e una din altele porunci pe care le ignori, in putinele raspunsuri din ast topic. Mie-mi pare ca tu esti un preot care a facut pact cu diavolul, si acum vrea sa-si propage gandurile pline de ura, prin intermediul internetului.

Banii publici sunt proprietatea tuturor oamenilor care contribuie la buget. Ai TUTUROR, asa ca lasa replicile astea in care confisti tu si ce nu ti se cuvine, ca lacomia e alt pacat la care accezi.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot: Tu de pe ce planeta tastezi?

Tu traiesti cu impresia ca ateii sunt majoritari?

 

si meritau 2 ani la parnaie pentru lipsa asta de respect? ca de asta e vorba.

Nu e vorba de lipsa de respect, este vorba de comportament. Un asemenea comportament nu e compatibil intr-o biserica. Este interzis. Nimeni nu le opreste sa si-l manifeste acolo unde este permis. La inchisoare nu au loc sa se manifeste sau cum?

Editat de _altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si meritau 2 ani la parnaie pentru lipsa asta de respect? ca de asta e vorba.

 

:) Ioi, asta chiar n-am de unde sa stiu eu. Cine stie ce ratiuni au condus la aceasta pedeapsa, probabil pentru a descuraja asemenea manifestari!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×