Sari la conținut
Forum Roportal
rizzom

Anxietate, fobii, obsesii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

care din cei care vizitati acest topic va confruntati cu asa ceva ( adica fobii, obsesii, etc. ) si cum va rezolvati aceasta problema cum traiti cu acste ganduri si in general v-as ruga sa va scrieti parerilejava script:emoticon(':o:', 'smid_2')

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa vad si eu un om care nu are nici o fobie/obsesie.... :)

mie...mi-e frica de inaltime, urasc sobolanii,iar in spatii inchise sau in intuneric am senzatia ca ma sufoc;;

si ai intrebat cum pot trai cu toate astea....hm....se poate.....ce-i drept nu merg pe sarma in fiecare zi si nu tin sobolani in casa :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am auzit ca in neurologie exista o denumire pentru asa ceva si anume: sindromul starilor obsesive, sunt oameni care au o obsesie sau o fobie, sau si una si alta, sau mai multe de un fel, cel mai stupid este faptul ca atunci cand ai o fobie iti dai seama ca este prostesc sa te temi de obiectul acestei frici, dar nu poti sa faci nimik, sa zicem la o persoana se manifesta doar cand acel obiect este in fata sa( un sarpe, sobolan, etc.), dar cei care se tem sa zicem de o boala le este mai greu practic umbla cu frica in san toata ziua si se intraba oare e bolnav ( stiu ce zic pentru ca am trecut prin asa ceva ), cel mai rau e ca eu am scapat de o fobie a mea, dar acum o jumatate de an mi-a revenit de fapt is mai multe si se randuiesc daca pot sa zic, cred ca se datoreaza stresului, facultate.... si mai ales ca trec acum printr-o perioada mai grea, ma supara faptul ca am trecut prin asa ceva si trec din prin aceasta experienta neplacuta mai ales ca imi dau seama ca n-as avea motive sa-mi fac griji pentru aceste lucruri pentru ca au nici un rost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frica de apele adanci,daca stau pe un pod deasupra unei ape sau pe malul unui lac,ametesc....si mi-e frica de moarte.....cam atat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma tem deocamdata de singuratate (nimanui sa nu-i pese d mine), spatii deschise si f aglomerate,

doctori, relatzii (nu radeti :doh: ), viermi sau rame, si ace ( cand vad vreunul ma gandesc ca "ar putea" sa-mi intre in ochi). :P :think:

Editat de Nevermind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un psiholog este aici pe undeva as vrea sa discut cu unu :spiteful: , vreau parerea unui profesionis, cand apare unu imi dai te rog un semn sa vb :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok se pare ca nu e nici un shrink pe aici, dar totusi sper ca o sa intre unul macar sa-i zic ce ma doare :yahoo:

pentru Andrada: nu fi rautacioasa :doh: nici tu nu te simti prea bine atunci cand vezi pe cineva cu un cutit in mana 8) ( am citit topicul in care ai scris ca ai aceasta problema), fiecare cu ale lui ...................

 

ok se pare ca nu e nici un shrink pe aici, dar totusi sper ca o sa intre unul macar sa-i zic ce ma doare :P

pentru Andrada: nu fi rautacioasa :doh: nici tu nu te simti prea bine atunci cand vezi pe cineva cu un cutit in mana :P ( am citit topicul in care ai scris ca ai aceasta problema), fiecare cu ale lui ...................

 

cred ca am ceva probleme cu calculatorul.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,cand vad pe cineva cu un cutit ca se inreapta spre mine...amenintator..fac urat.. :doh:

si..nu am fost rautacioasa..daca nu ma credeti..treaba voastra :yahoo: .. :P

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×