Sari la conținut
Forum Roportal
trecator

Masina timpului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uite un astronaut sculptat acum 1100 de ani in urma, daca aia n-ar fi vazut asa ceva, de unde ar fi putut sa stie cum arata?

 

Ai dreptate, am vazut un show mai demult la TV cu asemenea curiozitati antice puse langa ce vedem azi in jur, dar s-ar putea sa fi inlocuit recent o stautueta sparta, ca in India nu prea exista lege cum se pastreaza aceste cladiri pana cineva are grija de integritatea lor :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as duce doar in trecut, cat mai departe in trecut. As evita viitorul cu orice pret. Daca viitorul tinde sa fie asta care e construit acum, nici nu vreau sa aud de el.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-ar placea ca masina timpului sa fie dotata cu un buton pe care atunci cand apesi sa poti relua experientele placute.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-ar placea ca masina timpului sa fie dotata cu un buton pe care atunci cand apesi sa poti relua experientele placute.

 

 

Cam periculos. Ce te faci in cazul in care s-ar bloca butonul ? Exista sansa sa retraiesti aceleasi clipe pan' la infinit ? Rezisti ? :tease:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam acelasi lucru spuneau oamenii si acum 2000 de ani sau 500 de ani, ca omenirea merge intro directie gresita si ca viitorul este unul intunecat; fiecare secol are si momente bune si momente de cumpana doar ca mai avansam tehnologic

 

Well, au avut dreptate. Se poate verifica rapid daca arunci un ochi la secolul XX. Si nici nu a inceput bine XXI....Oricum, adevaratele probleme vin din modul in care ne traim viata. Stress, alergare inutila, etc. O viata irosita.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as duce doar in trecut, cat mai departe in trecut. As evita viitorul cu orice pret. Daca viitorul tinde sa fie asta care e construit acum, nici nu vreau sa aud de el.

 

 

cam acelasi lucru spuneau oamenii si acum 2000 de ani sau 500 de ani, ca omenirea merge intro directie gresita si ca viitorul este unul intunecat; fiecare secol are si momente bune si momente de cumpana doar ca mai avansam tehnologic

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu masina timpului ... eu am inteles ca intoarcem inapoi timpul doar din viata noastra nu cu ere sau mii de ani ca n-ar fi uman sa disturbam pe cei din pre_antichitate cu fuste scurte si barbati sexy cand ei nici sapun n-au inca :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam periculos. Ce te faci in cazul in care s-ar bloca butonul ? Exista sansa sa retraiesti aceleasi clipe pan' la infinit ? Rezisti ? :tease:

Eu sper ca am destule graunte-n cap incat sa aleg o experienta a carei repetitie nu ma omoara. Dar mai stii! Macar mor razand. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intoarcerea in timp ar fi fain insa nu am stabilit sub ce forma ne intoarcem inapoi de unde am venit??? Ne micsoreaza cineva-cumva??? deja am oroare de la proceduri medicale ...

sau urcam intr-o masina si in timp ce rulam iesim din spatiul asta ... miraculos ca sa-i gasim intr-o alta lume tot chinuindu-se lumea antica, cu sabiile scoase si lei in cusca gata la atac. Iau si arme cu mine sa ma simt mai comfortabil :crazy: daca Nero imi apare in cale :yahoo: sau trec zona la niste cavaleri cu masti de fier si sabii taioase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne-am intoarce in timp, s-ar putea sa avem multe surprize si sa gasim o lume diferita de ceea ce am invatat la istorie, mai ales in perioada de acum cateva mii de ani in urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×