Sari la conținut
Forum Roportal
Cesiu2

problema reinstalare windows

Postări Recomandate

Am o problema,nu reusesc sa reinstalez windowsul,am sa explic pas cu pas problema care o intmpin.Cd-ul cu windows este bagat in unitate,intru in bios,selectez cd-rom acolo la bootare,se restarteaza si cand ajuns la pasul acela de apasare a oricarei taste pentru a trece mai departe ... nu mi merge,deci practic nu mi booteaza ,si nu inteleg de ce.tin sa precizez ca cd-ul este bootabil,sunt foarte sigur de asta,am incercat si xp sp3 si windows 7,la fel imi face,nu mi booteaza.Si ca sa instalez windowsul din calculator.. sa intru in my computer... nu pot pentru ca imi este blocat calculatorul .. nu ma lasa sa fac mai nimic,intru intr un fisier dupa un timp mi se blocheaza deci este exclusa si aceasta varianta.Stiti voi vreo rezolvare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema,nu reusesc sa reinstalez windowsul,am sa explic pas cu pas problema care o intmpin.Cd-ul cu windows este bagat in unitate,intru in bios,selectez cd-rom acolo la bootare,se restarteaza si cand ajuns la pasul acela de apasare a oricarei taste pentru a trece mai departe ... nu mi merge,deci practic nu mi booteaza ,si nu inteleg de ce.tin sa precizez ca cd-ul este bootabil,sunt foarte sigur de asta,am incercat si xp sp3 si windows 7,la fel imi face,nu mi booteaza.Si ca sa instalez windowsul din calculator.. sa intru in my computer... nu pot pentru ca imi este blocat calculatorul .. nu ma lasa sa fac mai nimic,intru intr un fisier dupa un timp mi se blocheaza deci este exclusa si aceasta varianta.Stiti voi vreo rezolvare?

Am avut si eu aceeasi problema acum ceva timp. Din pacate, nu i-am dat de cap corect, daca pot spune asa... Am citit ceva materiale cu resetarea biosului, insa aceasta solutie nu garanta rezolvarea problemei si nu eram nici sigur ca voi reusi operatiunea. In consecinta, am legat hardul la alt PC, am formatat partitia pe care era instalat windowsul si apoi am instalat din nou so. Aceasta chestie a fost buna si pentru recuperarea datelor de pe hard, in cazul in care s-ar fi intamplat ceva cu datele de pe partitii. L-am legat la calcualtorul intial apoi si am reusit sa il folosesc. Problema cu bootatul nu am rezolvat-o, insa merge sistemul. Pentru mine a fost suficient.

Daca ai gasit sau ai rezolvat ceva intre timp, poate pui pe formum solutia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×