Sari la conținut
Forum Roportal
SeqenenreTao

Sunteti coruptibili ?

Postări Recomandate

Cei mai blamati de societate sunt, poate, cei corupti. Totusi, coruptii nu vin de pe alta planeta si nu sunt meduzi ori meduze. Ei sunt tot oameni, in speta romani. Mi-am pus si eu, alaturi de amicii mei desigur, intrebarea in cauza. Mi-am raspuns ca, in anumite situatii cu siguranta as fi coruptibil, in altele in niciun caz.

 

Voi, va puteti imagina ca fiind niste insi incoruptibili ? Daca da, in ce situatii ? Daca nu, din nou in ce siutatii ? Daca sunteti absolut incoruptibili va rog sa-mi prezentati numele si prenumele pentru infiintarea unui PFA - poate scoatem si noi niste bani.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei mai blamati de societate sunt, poate, cei corupti. Totusi, coruptii nu vin de pe alta planeta si nu sunt meduzi ori meduze. Ei sunt tot oameni, in speta romani. ....

 

Aici nu sunt de acord, ce crezi ca ii face pe romani mai coruptibili decat alte natii? Peste tot sunt oameni corupti si corupatori!

As vrea sa pot spune ca sunt incoruptibila dar mi-e ca apoi ma pui actionar la PFA-ul ala, orice ar fi el! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu sunt de acord, ce crezi ca ii face pe romani mai coruptibili decat alte natii? Peste tot sunt oameni corupti si corupatori!

As vrea sa pot spune ca sunt incoruptibila dar mi-e ca apoi ma pui actionar la PFA-ul ala, orice ar fi el! :crazy:

Repet, in speta romani.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Voi, va puteti imagina ca fiind niste insi incoruptibili ? Daca da, in ce situatii ?

 

 

da, calaul in fata condamnatului.

Vezi ca deja exista un topic asemanator, greseala ta consta in faptul ca l-ai bagat la bla-bla-bla. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

greseala ta consta in faptul ca l-ai bagat la bla-bla-bla. :D

Caz in care cer scuze si rog moderatorii sa stearga topicul.

 

P.S. Consider ca in bla bla bla e locul unui

astfel de teme :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toata lumea e coruptibila intr-o anumita masura. Si mai cred ca si in ce priveste coruptibilita tea trebuie sa existe putina decenta, desi cuvintele astea doua (coruptibilitatea si decenta) par a se anula unul pe celalalt. :lol:

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

P.S. Consider ca in bla bla bla e locul unui

astfel de teme :)

 

 

adica coruptia este un bla, bla al celor corupti sau ai celor incoruptibili? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevaru' e ca ti-ai si gasit sa intrebi asa ceva pe niste cetateni dintr-o tara foarte saraca. Garantez eu pentru toata lumea ca toti suntem corupti, ca nu degeaba avem cel mai mare indice de coruptie din Europa. Sau ar fi mai bine sa dam vina pe tigani si unguri, zic eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×