Sari la conținut
Forum Roportal
ss_escu

Avantajul de a fi femeie !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate ma lamureste si pe mine cineva. Nu cunosc statistici.Chiar sunt mai multi barbati in Romania decat femei? Ma refer si la retelele de socializare, deci la internet.

Am conturi pe mai multe retele de socializare. Rog reprezentantele sexului frumos sa nu sara pe mine (prea rau) cu injuraturi!nu vreau sa par misogin sau ceva de genul.

 

Bun. Imi fac cont, imi pun poze, filme, blog personal, fel si fel de chestii samd. Strang si eu cateva zeci de vizualizari si cateva prietene cu care vb din joi in pasti cand sunt ele online sau pe mess. Si dezbat tot felul de teorii, de la politica, filosofie pana la sex, arat tot felul de activitati in care ma implic, tot felul de poze cu mine (si nu arat rau - nu-mi cereti sa pun poza pe net aici, trebuie sa ma credeti pe cuvant).

Dau tot felul de invitatii, trimit tot felul de mesaje de genul: Buna, sunt un tip independent, imi place sa calatoresc bla bla nu gatesc dar spal farfuriile :) restul ramane sa descoperi tu bla bla bla si tot tacamul.

Imi spun ca poate nu reusesc sa inteleg eu psihologia feminina. Hai sa incerc sa inteleg din pielea lor.

 

Imi fac cont de femeie, pun o poza cu un fund (nici nu apuc bine sa pun poza si sa completez profilul ca ma asteapta zeci de cereri de prietenie din partea baietilor), mai completez cateva date sumar si am in 2ore de 10 ori mai multe vizualizari si cereri de prietenie decat am facut in 3 saptamani cu poze, filme, bloguri, comentarii, lupta samd. ca barbat.

 

Doar cu un fund de femeie! Am realizat cat de disperati sunt barbatii si cat de scarbite pot fi femeile de noi. le inteleg cand ne privesc cu dispret. am primit n mesaje de la tot felul de frustrati, disperati, onanisti. multi sunt dezastru in a aborda si agata o femeie.Cat se milogeau unii pentru o intalnire sau id de mess....

 

Insa am realizat avantajul de a fi femeie. Nu trebuie sa faci nimic. Pui un fund si sar toti barbatii pe tine. Nu mai e nevoie sa spui chestii inteligente, sa lupti pentru ele, sa te agiti. Pur si simplu vin ei la tine.

Asa e si in viata reala. Arati un picior, un fund, un pic din sani si ai numai "succese". Nu conteaza inteligenta, bunul-simt, morala etc. FUNDUL e biruitor! Natura a facut barbatii prea disperati dupa femei (pt. reproducere - stiu). Daca a existat un razboi intre sexe, femeile l-au castigat cu brio: cu fundul.Asta e atuul lor.Cel mai puternic!

Nu iti trebuie nimic, decat sa arati bine si sa fii disponibila.Ai parte de bani, cariera, succes la barbati, familie cand doresti, totul....

 

Sau varianta 2: suntem prea multi barbati si prea putine femei si au de unde alege. pe site-urile de socializare cred ca asa este. poate si in realitate, nu am gasit statistici (si nu ma iau dupa alea de la INS ca acolo e toata populatia cu batrani si copii cu tot).

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu arati bine?

Trebuia sa pui o poza cu o femeie normala, comuna, cu niste dimensiuni normale, banale.

De-aia ti-au si scris numai labari, ca alora le curg balele la astfel de poze.

Micul tau studiu nu e relevant.

 

Si in viata reala tot labarii le promoveaza pe alea care arata un picior, un san, un fund. Deci.. mda.

Editat de Amarena
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu arat rau - nu-mi cereti sa pun poza pe net aici, trebuie sa ma credeti pe cuvant)

 

Nu, nu te pot crede pe cuvant. Felul in care te percepi e subiectiv.

Poate crezi sincer ca arati bine, insa e posibil sa arati intr-un fel in care nu ai cautare azi pentru femei.

 

Cred ca ai nevoie de un rebranding de infatisare-vestimentatie-atitudine, caci se pare ca la filosofie si politica te pricepi la aburit femei.

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pui un fund si sar toti barbatii pe tine.

 

Mda, imi dau seama cine sare. Nu spun nimic de procentul lor, ca sa nu fiu acuzata de misandrie.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

le inteleg cand ne privesc cu dispret.

 

In sfarsit, unul care pricepe ca unei femei trebuie sa ii lasi impresia ca o placi pentru inteligenta, suflet....de astea si nu pentru marimea sutienului !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca imi fac eu profil pe un site de socializare si imi pun o poza cu "salamul" sunt sigur ca nu o sa mai prididesc de atatea mesaje si invitatii!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu arati bine?

Trebuia sa pui o poza cu o femeie normala, comuna, cu niste dimensiuni normale, banale.

De-aia ti-au si scris numai labari, ca alora le curg balele la astfel de poze.

Micul tau studiu nu e relevant.

 

Si in viata reala tot labarii le promoveaza pe alea care arata un picior, un san, un fund. Deci.. mda.

Sa stii ca au sarit nu numai labari ci si tipi chiar bine. acuma na...iti dai seama ca nu am de unde stii daca erau chiar ei.

dar aveau vreo 8-12 poze cu ei. iar unii se pricepeau cat de cat la imbarligat.

 

insa da, marea majoritate labari. e plin pamantul

 

@nemo: tu ai vrea sa ma expun sa arat poza? persoane din jurul meu imi zic ca sunt ok. crezi ce vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' chiar asa, pozele tale cum erau? cu fundul? de ce ai pus fund de femeie si nu restul corpului ? (exclusa pasa)

 

si 2, de unde stii ca aia erau tipi bine, la ce te referi? muschi, poze in slip, poze cu masini?

 

iti dai seama ca nu am de unde stii daca erau chiar ei.

 

sa stii ca greselile gramaticale te descalifica din start.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca imi fac eu profil pe un site de socializare si imi pun o poza cu "salamul" sunt sigur ca nu o sa mai prididesc de atatea mesaje si invitatii!!

pai fa un experiment. incearca cu "salamul". ai sa vezi ca tot fundul bate.

 

da' chiar asa, pozele tale cum erau? cu fundul? de ce ai pus fund de femeie si nu restul corpului ? (exclusa pasa)

 

si 2, de unde stii ca aia erau tipi bine, la ce te referi? muschi, poze in slip, poze cu masini?

 

 

 

sa stii ca greselile gramaticale te descalifica din start.

ei na, erau cu tot corpul, dar iesea fundul afara. unii erau tipi bine, nu toti. da, unii aveau muschi, altii erau draguti ca fizionomie. se deosebeau de genul de labari.

 

acuma na, stiu ca "sti" se scrie cu un "i" in contextul dat. bat repede, cu touchtyping, asa ca e de inteles. tu nu ai patit niciodata? tastezi fara sa te uiti la tastatura? eu da.si bat f. repede, certificat de TT.

 

dar nu stiam ca pe sectiunea asta se discuta greseli de tastare

Editat de Pisoiu albastru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×