Sari la conținut
Forum Roportal
Jessi123

Ce sa aleg pentru bacalaureat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am trecut in clasa a 12-a si la examenul de bacalaureat trebuie sa aleg intre economie si geografie pe langa celelalte probe si nu stiu ce sa aleg.Voi ce ati alege si care este mai usoara?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut in clasa a 12-a si la examenul de bacalaureat trebuie sa aleg intre economie si geografie pe langa celelalte probe si nu stiu ce sa aleg.Voi ce ati alege si care este mai usoara?

 

Inca ai din ce sa alegi ... viata de aici se complica, ajungi la un capat cand nu mai ai din ce alege scaparea pe calea ce mai ieftina. La mine geografia nici nu era pe lista cu 40 de ani in urma, doar Economia Politica, am terminat un liceu de specialitate.

Ai grija sa nu incurci capitalele Bucuresti cu Budapest :crazy: de emotii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut in clasa a 12-a si la examenul de bacalaureat trebuie sa aleg intre economie si geografie pe langa celelalte probe si nu stiu ce sa aleg.Voi ce ati alege si care este mai usoara?

Eu as alege care m-ar ajuta mai mult in directia studiilor postliceale pe care as vrea sa le urmez.

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce ati alege si care este mai usoara?

Eu as alege economia. Nu stiu daca este mai usoara, dar este logica si nu trebuie sa memorezi ca papagalul cum se intampla in cazul geografiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as alege economia. Nu stiu daca este mai usoara, dar este logica si nu trebuie sa memorezi ca papagalul cum se intampla in cazul geografiei.

 

La economie vei avea probleme, formule de calcul, etc. La geografie bagi toceala multa si cam atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La economie vei avea probleme, formule de calcul, etc. La geografie bagi toceala multa si cam atat.

Tocmai. :)

Am spus ce as alege eu. :) Eu cu toceala nu m-am impacat niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe net subiectele de la bac de anul asta, de la economie si geografie ( chiar si cele de anul trecut) si vezi la care te-ai descurca mai bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×