Sari la conținut
Forum Roportal
dede2004

Probleme diverse cu PC-ul/Laptopul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va salut cu tot respectul am si eu mare nevoie de un driver de instalare al unui multifunctional HP.-4255 pentru instalarea multifunctionalului.De curind am formatat pc-ul si sa pierdut si instalarea HP.din partitia C iar driverul de instalare cred ca l-am dat impreuna cu alte cd din greseala cuiva dar de returnat nu mi la mai returnat iar acuma numai am cu ce sa instalez.Daca are cineva asa ceva va rog din tot sufletul trimiteti prin messenger si mie driverul de instalare.Adresa mea de messenger este - shark_nikolo va multumesc la toti cei care vreti sa ma ajutati.Am mare nevoie de multifunctional.Cu stima Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult ca mi-ai raspuns dar am scris la firma mama de la Cluj care a facut importul de multifunctionale si ei tot asa mi-au trimis o adresa de unde pot lu-a drivere am intrat acolo am downloadat si tot nu merge.Tot asa mi-ai trimis si tu un link tot acelasi este.Iti multumesc pt.efortul tau,dar am lu-at exact driverul pt.ce imi trebuia mie dar tot nu merge.Mi-ar fi trebuit un driver original care vine odata cu multifunctionalul.De pe net am lu-at si nu merge nu stiu ce sa mai fac toate sunt bune multif.cablul USB e bun pc.e bun numai drivere nu am.Of Of.Niklai.Ajutati-ma cu un driver original care are.Mersi.Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si driverul de pe site-ul oficial HP tot "original" este. Eu am o imprimanta HP si functioneaza atat cu driverele de pe CD cat si cu driverul de pe internet (acelasi) . Nu cumva mai e o problema acolo care nu permite functionarea corecta a imprimantei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca da ca tot imi spune mereu cind instalez ca este deja instalat driverul.Am dezinstalat tot ce am lu-at de pe net si am reinstalat si tot nu merge.Care ar fii cauza?Poate cineva isi da seama si imi spune si mie nu stiu ce sa mai fac.Mersi mult tuturor celor care ma ajuta.Cu respect Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

driverele astea de la HP sunt cam tampitele, si eu am avut niste probleme cu un scanner nou; imi dadea mereu eroare cand voiam sa scanez si am luat driverul de pe net da aceeasi faza. Si crede-ma ca am incercat toate metodele posibile...am formatat calcu, am zis ca sa iau totu de la 0 sa nu fie ceva aiurea prin registrii,l-am dus la service ( cica era stricat si mi l-au schimbat ca era in garantie), am instalat tot felul de update-uri, degeaba, mereu imi dadea aceeasi eroare. Chiar si cei de la service au spus ca programele HP sunt proaste.

si acu scannneru nu mai merge decat cu ACDsee sau cu corel :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Incep prin a spune ca am reusit sa patesc o chestie de care nu am mai auzit la nimeni :). Problema este ca dintr-o data nu mai reusesc sa schimb refreshul la calculator si merge doar in 60Hz, am incercat sa reinstalez driverul, am reinstalat windows (XP SP2) si tot degeaba. Daca stie cineva cum as putea rezolva aceasta problema o sa-i dau o bere daca e de prin zona :evil:. Placa video este un RADEON 9200 (nu e SE) de la firma CONNECT 3D.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am idee ce ai putea sa faci...daca zici ca ai reinstalat driverul....

Singura solutie care imi vine acum in minte este un reinstal de Windows!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema este ca dintr-o data nu mai reusesc sa schimb refreshul la calculator si merge doar in 60Hz

Poate refresh la monitor...!

Cauta o aplicatie de la Radeon ... sau ceva pt Video...

NVidia are asa ceva... si sunt multe programe de genu!

pacat ca nu`mi vine in minte acuma niciunul...! :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×