Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Vreau sa traiesc!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca mi-e totuna daca traiesc sau nu. Deci, daca mi-e egal, de ce sa schimb o stare de fapt existenta/cunoscuta pe una inexistenta/necunoscuta?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic atat de frumos in viata ta incat talerul balantei sa se incline puternic inspre satisfactia vietii?

 

 

Ba da. Dar nu inclina puternic spre viata, doar echilibreaza balanta.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca vrei, ca nu vrei, traiesti ca nu ai incotro. Putin timp il petreci si in forma asta, asa ca oricat de mizerabil ar fi, te gandesti ca nah, nu e mare chestie. Ramane destul timp si pt neant. Mare parte din timp il traim in amorteala, existam din obisnuita si inertie, asa ca timpul trece si mai usor.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mare parte din timp il traim in amorteala, existam din obisnuita si inertie, asa ca timpul trece si mai usor.

 

Daca ai avea asa ceva:

 

lala.jpg

 

Ti s-ar parea ca viata e mai frumoasa si ca sunt motive mai multe de a trai decat de a exista din inertie?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma hazardez sa raspund eu in locul lui. Sunt convinsa ca l-ar lasa la fel de rece cum il lasa un picior de scaun. :lol: Si nu o spun pt. a fi ironica la adresa lui, ci o spun tocmai pt. ca-l admir pt. felul in care gandeste. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa traiesc pentru ca viata este frumoasa si merita traita!

 

Voi de ce vreti sa traiti?

 

 

Just!!! si daca am ajuns pan-aici, de ce nu ne-am mai duce un pic si mai incolo :crazy: ca avem resurse si de toate:yahoo:inca 100 de ani inainte ca eu nu cred ca in 12-21-2012!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai avea asa ceva:

Ti s-ar parea ca viata e mai frumoasa si ca sunt motive mai multe de a trai decat de a exista din inertie?

 

Strici perlele pe porci :lol:

 

Pana la urma o masina e o gramada de fiare si mase plastice, iar o femeie e...o femeie :) Cum vine, si pleaca.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×