Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Flirtul, cand esti angajat intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca vei initia o discutie cu ea , tot ce va intelege e ca nu e buna destul pentru tine si ca ti-ai batut joc de ea , desi din cite povestesti , chiar de va intelegeti excelent in unele aspecte , totusi nu te implineste total de ai dorinta de a flirta cu altele .

Termina cu utopiile! Niciun om nu-ti poate oferi implinirea totala. Asta nu inseamna insa ca trebuie sa cauti la altii ce nu gasesti partenerul tau.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Vreau sa initiez o discutie pe tema asta cu ea, dar as vrea sa stiu cam ce ar fi bine sa-i spun.Rogu-va, mai sfatuiti-ma.

Multumesc.

 

Daca vei initia o discutie cu ea , tot ce va intelege e ca nu e buna destul pentru tine si ca ti-ai batut joc de ea , desi din cite povestesti , chiar de va intelegeti excelent in unele aspecte , totusi nu te implineste total de ai dorinta de a flirta cu altele .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Controleaza-ti-le! Daca o iubesti asa cum spui ai sa poti. Majoritatea oamenilor, cu mici, foarte mici exceptii, sunt tentati sa calce in strachini. Diferenta dintre ei este data doar de felul in care se controleaza. Multi sunt tentati sa insele insa din respect pt. partener nu fac asta, pur si simplu nu vor sa o faca. Iar flirtul dus la extrem tot un fel de inselat este, asta-i parerea mea.

 

Compromisurile nu le poti controla . Ele mai devreme sau mai tarziu ori te ataca pe tine ca persoana implicata , ori ataca pe altii . Diferenta dintre ei e data ca unu isi da seama ca nu se potrivesc , si altul trage de relatie cit de poate . Acum ies la iveala diferentele dintre ei , care sunt greu de reconciliat , caci unu dintre ei va fi nefericit . De asta se spune ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Compromisurile nu le poti controla . Ele mai devreme sau mai tarziu ori te ataca pe tine ca persoana implicata , ori ataca pe altii . Diferenta dintre ei e data ca unu isi da seama ca nu se potrivesc , si altul trage de relatie cit de poate . Acum ies la iveala diferentele dintre ei , care sunt greu de reconciliat , caci unu dintre ei va fi nefericit . De asta se spune ca

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile nu inteleg chestiile astea, nu le poti discuta cu ele.

 

Barbatii le inteleg, cu ei se poate discuta?

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vorba ca nu as suporta ce spui tu, pe mine chiar ma amuza, pt. ca oamenii nu-s perfecti, au doar momente in care pot parea ca ar fi asa. Daca iti ghidezi viata dupa principiul ca vei intalni omul perfect poti ajunge chiar sa ti-o distrugi. :)

 

Omul perfect pentru tine CA PERSOANA . IMPERFECT pentru altele .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii le inteleg, cu ei se poate discuta?

Evident :yes:

 

Desigur, cand e vorba sa insele ei.

Ciuda ta este dulce-acrisoara =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nu vei putea sa te abtii decat pe o perioada limitata. Barbatii cu " ochi stralucitori " pe care ii cunosc eu, nu au reusit sa se schimbe desi au avut si ei perioade in care si-au dorit foarte mult acest lucru.

Sunt si exceptii. Atunci cand vor, pot. Am avut un asemenea vecin. Spun ca am avut pt. ca a murit. O trata pe sotia lui ca pe o printesa, pur si simplu i-a oferit o viata de vis. Din pacate, a murit de epuizare, ajunsese sa faca totul singur pt. ca printesa lui sa nu se oboseasca cu nimic. Trist! Eu cred ca ea a fost aceea care nu l-a iubit destul, altfel nu accepta rolul de printesa si punea si ea umarul la treaba.

 

Omul perfect pentru tine CA PERSOANA . IMPERFECT pentru altele .

Perfect este un cuvant prea mare, spune potrivit. Un om cu care iti e bine in ciuda defectelor lui. Si a carui calitati iti aduc mari satisfactii.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si exceptii. Atunci cand vor, pot. Am avut un asemenea vecin. Spun ca am avut pt. ca a murit. O trata pe sotia lui ca pe o printesa, pur si simplu i-a oferit o viata de vis. Din pacate, a murit de epuizare, ajunsese sa faca totul singur pt. ca printesa lui sa nu se oboseasca cu nimic. Trist! Eu cred ca ea a fost aceea care nu l-a iubit destul, altfel nu accepta rolul de printesa si punea si ea umarul la treaba.

 

 

Exemplul tau e edificator la ce spun eu . Ala a devenit un sclav si mintindu-se ca se potrivesc a facut totul pentru ea . Nu e nici unu de condamnat , CEI DOI CLAR NU SE POTRIVEAu . Daca i-a placut rolul de victima sa fie sanatos si acum iertat , ca a plecat dintre noi .

 

 

Perfect este un cuvant prea mare, spune potrivit. Un om cu care iti e bine in ciuda defectelor lui. Si a carui calitati iti aduc mari satisfactii.

 

Daca spun potrivit MA POT POTRIVI cu orice femeie . Si asta daca includ doar putinele asemanari si ignor multe compromisuri . Aici intervine din nou sinceritatea maxima a celor doi . Relatia bazata pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×