Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

"Cu toti venim in aceasta existenta cu anumite limitari.Dupa cum o dovedeste istoria,omenirea ,ca intreg,a fost deconectata cu mult timp inainte de la liniile energetice care ne acordeaza cu propriile noastre corpuri,cu corpurile energetice ale celor din jurul nostru,cu liniile planetei si -de aici -cu grila energetica a intregului univers.Cum s-a petrecut aceasta separare?" Mi-am permis sa citez dintr-o carte foarte draga mie ce mi-a picat in mana zilele trecute .De fapt ce e Reconectarea? Cumva Reconectarea ne pregateste sa facem aceasta tranzitie la transformare acum ?

Editat de Phoenixeffect
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a refer la un nivel de evolutie ,o transformare a capacitatii noastre de a percepe ,alte frecvente ...asa cum poate eu am perceput ceva si nu am inteles ( stii despre ce e vb ) insa ceva s-a schimbat .Poate ca eu m-am nascut cu acel ceva si acum am constientizat,altii poate acum il constientizeaza sau il simt iar unii habar nu au despre ce vb . :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca citesti prea multa literatura SF ...

parerea mea.

 

Daca vrei sa dezvoltam subiectul.. hai sa intelegem. La ce vrei sa te REconectezi ?

Cand ai mai fost conectat/a ??

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa ne reconectam si la ENEL, folosind energia spirituala? Cum anume? As fi foarte interesata. Multumesc ! :flowers:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca initiatorul topicului se refera la conectarea la sursa...nu prea stiu nici eu exact despre ce este vorba....

 

 

Ca in Avatar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca initiatorul topicului se refera la conectarea la sursa...nu prea stiu nici eu exact despre ce este vorba....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca citesti prea multa literatura SF ...

parerea mea.

 

Daca vrei sa dezvoltam subiectul.. hai sa intelegem. La ce vrei sa te REconectezi ?

Cand ai mai fost conectat/a ??

 

 

Nu citesc S.F ..parerea ta despre ceea ce nu stii nu ma intereseaza .Topicul e facut pentru a intelege cat de cat anumite lucruri ..putem dezvolta !

 

Te-ai certat cu domnu gugal?

 

 

Reconectare de Dr.Eric Pearl

 

 

Exact este vorba despre "Reconectare" E o carte care mi-a dat multe raspunsuri dar care mi-a si dat de gandit.De aceea am deschis topicul .Poate ca ce e scris acolo e parte adevar ,poate ca e doar o tema pentru acasa .Cert e ca uneori ne lovim de lucruri pe care nu avem capacitatea de a le intelege .(iar ce ce nu inteleg deloc e bine sa se abtina de la comentarii ) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×