Sari la conținut
Forum Roportal
Bemyfriend87

Please be my friend

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A batut clopotul inceputul sfarsitului. Iata-ma aici, intinzadu-mi bratele retezate ca sa ajung absolutul. Ma intind cat pot de mult catre zenit, cu deosebita ignoranta cu privire la indiferenta dansului fata de efortul meu. Privesc cu indignare scoarta negricioasa ce-mi interzice mobilitatea. Sunt blocat! Nimeni si nimic nu pare sa poata sa observe incercarea mea. Imi simt radacinile putrede intr-o piatra saracacioasa si leganatul vantului ma penduleaza catre un anume sfarsit. Percep lumea din juru-mi cu senzatii ce nu-mi sunt cunoscute. Ma aflu in ultimul ciclu al exiestentei materiale, printre ultimii constienti in spatiu si timp. La inceputul acestui ciclu succesiunile de asa zise incarnari mi-au devenit cunoscute. Memoria imi este acum nelimitata, si pot rationaliza simultan tot ce stiu. Lumina azurie a starii de visare te face sa descoperi absolutul orbit de nepasare. Ritmul mocnit al mersului printre trupuri putrede secatuieste constructia verbala. Devine astfel o inutila zvarcolire in reguli impuse, impropriu spuse, omului supuse, la orgie dispuse, macabru suprapuse, repuse si nepuse...pana la repaus.

 

Pare un subiect interesant ?

Editat de Bemyfriend87
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pare un subiect interesant ?

 

Da, continua.

Te ascult cu urechile ciulite.

Ce ai fost in incarnarile trecute?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Devine astfel o inutila zvarcolire in reguli impuse, impropriu spuse, omului supuse, la orgie dispuse, macabru suprapuse, repuse si nepuse...

 

Excelent, daca si rap-uiesti bucata asta, i'll be your friend.

  • Upvote 9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cerceta aceste legi... :)

Dar sunt baba, prin urmare, curioasa. Ma incapatanez sa astept explicatiile. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×