Sari la conținut
Forum Roportal
LadyV

Dilema......

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare si bine v-am gasit!

 

 

Iaca,am aparut si eu cu o dilema in.......dragoste.

 

Am cunoscut de curand un baiat foarte compatibil cu mine din toate punctele de vedere ( spiritual,emotional, mental) mai putin fizic . Nu este genul meu fizic.....si pare ca nu ma pot impaca cu asta.

 

Ma simt bine cu el, imi place sa discut cu el, insa nu imi dau seama daca ma atrage dpdv fizic....

Nu stiu ce sa fac. Ar trebui sa ii dau totusi o sansa ? Sa astept sa treaca timpul pentru a ma obisnui cu el acceptandu-l in totalitatea sa de om,invatand sa-l iubesc cu timpul asa cum e? Ar trebui sa conteze aspectul fizic sau putem sa trecem peste el?

 

Relatia se desfasoara si la distanta.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut de curand un baiat foarte compatibil cu mine din toate punctele de vedere ( spiritual,emotional, mental) mai putin fizic . Nu este genul meu fizic.....si pare ca nu ma pot impaca cu asta.

Asta ţine de ceea ce-ţi doreşti de la viaţă: un om cu care să te înţelegi în gândire, dar care să nu-ţi placă fizic, sau unul care să-ţi placă fizic, dar cu care să nu te înţelegi prea bine.

 

Poate că e ca în acele poveşti nemuritoare româneşti în care Făt-Frumos, blestemat fiind de Muma Pădurii să poarte piele de ... vulpe...va redeveni un chipeş fiu de împărat, atunci când cineva îl va iubi doar prin ceea ce gândeşte. :)

 

Morala acestei ultime idei scrise de mine e că omul frumos e cel pe care-l iubim indiferent cât de lung sau scurt îi e ..nasul.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca erati asa compatibili, compatibilitatea asta te facea sa-l vezi frumos. La tine nu e scanteia. Si cand nu e scanteia... si de la distanta... :no:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut de curand un baiat foarte compatibil cu mine din toate punctele de vedere mai putin fizic. Nu este genul meu fizic ... si pare ca nu ma pot impaca cu asta.

Ma simt bine cu el ...

 

Incearca sa stai cu spatele catre el mereu :tease:

Daca in pat te simti bine cu el, inseamna ca are ceva in el care-l face placut in dormitorul femeilor plus bani foarte multi, ca uns bine merge si relatia asta si de la distanta e cel mai bine daca nu-l poti suferi si asa. Vezi ca esti norocoasa :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si poate in realitate nu e deloc asa cum e pe net.

 

 

Va multumesc pentru raspunsuri!

 

Ne-am intalnit in realitate o data, pentru a ne cunoaste mai bine si fata in fata si.......a fost bine,a fost placut doar ca am realizat ca nu prea e genul meu fizic .

 

In cazul in care nu pot trece peste asta , vazandu-l frumos doar prin prisma sufletului sau, nu cred ca ar avea rost vreo continuare dar daca pot trece peste asta realizand ca nu fizicul conteaza ci ceea ce e omul in interior indragostindu-ma de el asa cum este? As da sau nu cu piciorul la ceva ? Ce conteaza cu adevarat ?

 

Incercarea moarte n-are.........astept in continuare pareri.

 

 

PS: Mai rar asa compatibilitate. Gandi,simtim la fel.......reusim sa ne intelegem foarte bine unul pe celalalt.....iar din acest punct de vedere e foarte atragator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca poti sa astepti sa vezi cum decurge relatia, stii vorba aia, frumusetea e trecatoare. Pana la urma nu asta atarna cel mai greu intr-o relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PS: Mai rar asa compatibilitate. Gandim,simtim la fel.......reusim sa ne intelegem foarte bine unul pe celalalt.....iar din acest punct de vedere e foarte atragator.

Aici ai raspunsul.

 

Peste 40 de ani va fi un mosulet dragut care te va fascina tot prin prisma sufletului.

 

Nu conteaza deloc ca are buze frumoase, ochi mari si patrunzatori, maini care te vor proteja, bla bla bla si tra la la.

Esentialul e cu ce ramai ; pentru ca ceea ce te leaga de un om este ceea ce imparti cu el, ganduri pe care le asterne numai sufletul.

Si atunci stii ca nimic altceva nu mai e important.

 

Cred ca ai nevoie doar de maturitatea sau de revelatia care-ti va oferi ideea ca atunci cand adormi seara,in fiecare seara, imbratisezi sufletul celuilalt. Si asta dureaza o eternitate. E pentru totdeauna.

Sentimentul asta nu poate fi pacalit de nicio alta placere pur lumeasca.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Culmea ca arata bine ca si fizic( constitutie ) dar pentru mine nu e suficient . Insa nu e rau.....

 

Bineinteles ca poti sa astepti sa vezi cum decurge relatia, stii vorba aia, frumusetea e trecatoare. Pana la urma nu asta atarna cel mai greu intr-o relatie.

 

 

Tocmai ca nu atarna , cum zicea cineva e o conditie necesara dar nu suficienta. Plus de asta,cred ca definitoriu pt un om nu este fizicul, esenta sa e reprezentata de ceea ce-i in interior. Si totusi, de ce ne lovim de aspectul fizic ? De ce ne place sau nu ne place fizicul cuiva? Cat ar trebui sa conteze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×