Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Serviciul Web2SMS se desfiinteaza

Postări Recomandate

O noua surpriza neplacuta ii asteapta pe toti utilizatorii connex vodafone incepand cu 24 aprilie : serviciul de sms-uri myx, ce permitea trimiterea a 3 mesaje gratuite pe zi din cadrul portalului myx.net se va desfiinta. Daca in urma cu mai bine de un an connex le "taia macaroana" tuturor celor care se bucurau de accesul la internet dial-up , limitand accesul lunar la doar cateva ore gratuite, iata ca acum nici cele 3 mesaje gratuite pe zi nu mai pot fi oferite utilizatorilor de catre operatorul de telefonie mobila mai sus amintit . Toate aceste "miscari" nu par a fi dintre cele mai fericite, Connex dand impresia de firma ce nu mai poate sa sustina aceste cheltuieli, iar acum e nevoita sa renunte la cateva dintre "jucariile" importante . Actiunea este cu siguranta defavorabila pentru utilizatori , si desigur, avantajoasa pentru compania concurenta, Orange, care desi nu a oferit acest tip de serviciu vreodata, nu se afla in postura de a-si atrage antipatii privandu-i pe clienti de anumite servicii. Procentele din lunile trecute arata avantajul orange in lupta cu vodafone , iar masurile luate in ultima vreme nasc o singura intrebare : este oare connex in declin ?

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Data va fi 24 aprilie..si intradevar e oribil de neplacut!nu ma asteptam si chiar o sa-i simt lipsa.Ceea ce va inlocui acest serviciu va fi mail2sms.Ia priviti ce ne spun domnii ca face acest serviciu:

"Cu serviciul Connex mail2sms ai următoarele opţiuni:

 

Poţi să trimiţi mesaje text la fel de uşor ca prin e-mail, prin adăugarea unui nou buton - "New SMS" -

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare o prostie ca desfiinteaza acele mesaje....adevarut e ca a cam pierdut teren poate ne pregatesc ceva mai bun in viitor...dar asta ramane de vazut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil facea lumea pagauba si s-au prins si ei :P :flowers: eu de exemplu aveam vreo 10 conturi..implicit 30 de msg gratis p zi pe care le imparteam cu fratele meu..acum ne-au picat fetele ..asta e 8) shit happens

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveau concurenta. De ce sa piarda bani zilnic?

Cine stie poate Cosmote ne va rezerva o surpriza.

Ieri am vazut o coada imensa in fata sediului lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu aveau concurenta. De ce sa piarda bani zilnic?

Cine stie poate Cosmote ne va rezerva o surpriza.

Ieri am vazut o coada imensa in fata sediului lor.

 

Pai cu 2000 de minute pe luna in retea cu numai 3 euro cred si eu ca e coada la ei!

Iar despre Connex, nu ar trebui sa va mai asteptati la pomeni pt ca nu vor mai face.Intai au fost cele 3 sec netaxabile, apoi centul, dial-up-ul, sms, si GATA. Au atins cota de piata pe care o urmareau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu aveau concurenta. De ce sa piarda bani zilnic?

Cine stie poate Cosmote ne va rezerva o surpriza.

Ieri am vazut o coada imensa in fata sediului lor.

Este pe naiba avantajos.

Am inteles ca in prima luna de la activarea cartelei Cosmote, ai cele 2000 de minte in retea, echivalentul a 3 euro. Restul de 2 euro pe care ii contine cartela, pot fi consumati cu alte retele. Partea proasta este ca in urmatoarea luna trebuie sa reincarci cu inca 3 euro cartela ca sa mai beneficiezi de inca 2000 de minute gratuit in retea pentru ca, in orice caz, daca nu le-ai vorbit in luna precedenta, nu se reporteaza. :)

Asa ca tot Connex-Vodafone rules! :o:

Chiar stateam si eu si ma gandeam cum Doamne iarta-ma pot fii atat de fraieri cei de la Cosmote incat sa faca pomana asa curata...si uite ca nu faceau pomana. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare normal ca minutele sa nu se adune de pe o luna pe alta..doar dumnezeule sunt 2000 de minute....e adevarat ca nu poti consuma decat 500 sa zicem dar e mai avantajos daca ai cu cine vb :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi se pare normal ca minutele sa nu se adune de pe o luna pe alta..doar dumnezeule sunt 2000 de minute....e adevarat ca nu poti consuma decat 500 sa zicem dar e mai avantajos daca ai cu cine vb :o:

ce e avantajos, ca in luna urmatoare trebuie sa mai incarci cu 3 euro cartela ca sa iti mai dea inca 2000 de minute pe care oricum nu le poti consuma ca sunt multe? :o: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai am nimic de zis.. poate doar atat : :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×