Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

::huggles:: ::huggles:: ::cheers::

Am citit ce ati scris mai sus si mi-am amintit cu drag de vremurile cand eram copil!

Nu ratam nici un episod din Sandi Belle, Candy (eram indragostita de Terry), "Floarea cu sapte culori" sau "Strumfii".Imi placeau toate foarte mult si desenam eroii desenelor animate pe toate caietele...

Mai mi-au placut mult si "Aventurerii spatiului" cu SIBIP (parca)::cheer:: ::vava:: ::beee:: sau "Testoasele Ninja"!!! :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva a spus pe aici de Italia 1... pacat ca nu mai prindem postul ala. Ma uitam la "Non e la rai" cu Ambra si toate fetele alea dragute si la desenele animate. Dintre desene, eram fascinata de "Copiii destinului" cu aia doi frati chinezi gemeni(ea blonda si el brunet :huggles: ) ...care se prindeau de mana si capatau puteri. :beee:

 

Varul meu, saracul era mai "prins in sistem". Isi punea ceasul sa sune dimineata si se trezea la ora 7.00, pentru ca la ora aia incepeau desenele la italieni. Din cauza varului eu meu ma uitam la un desen animat cu un mic fotbalist... cu meciuri de fotbal (nu m-am chinuit nicioadat sa aflu numele)- eu ma uitam la "ala cu fotbalul"... iar el, din cauza mea, se uita la Sailor Moon. Si cand ne intalneam, zilnic, seara, povesteam: "ai vazut ce a facut aia? da bai... da ala cand a facut schema aia... si a dat gol..." :huggles:

 

Mai tarziu au aparut albumele cu Sailor Moon... pe care trebuia sa le completezi cu abtipilduri (varul meau la-a completat pe tot) :vava:

 

Apropo de Sandi Bell, era un baiat in clasa mea, in generala, care desena superb. M-a rugat sa stau cu el in banca, si am acceptat, cu conditia sa mi-i deseneze pe Sandi Bell si pe Marca la sfarsitul caietului. Nu mi-am dat seama ca la sfarsitul semestrului, invatatoarea o sa ne controleze caietele "de curat" (de teme). sa-a uitat la sfarsitul caietului si bineinteles ca a gasit desenele; mi-a pus "10 pentru impresie artistica" si 9 la caiet ...ca nu era "curat". :cheer:

 

PS Nici eu nu am vazut finalul la "Piratii marii negre". :cheers: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram ,,prinsa in sistem"ma trezeam ca a vad ore in sir desenele de pe Italia 1,ma uitam chiar si la cele cu fotbal! Intr-adevar mare pacat ca nu mai prindem postul asta :huggles: cand au scos postul asta ma plans :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai .......italia 1 a fost un descaizator de drumuri pentru copii din vreamea aia in domeniul desene animte.......stiu ca ma uitam acolo la batman si cantam songu ala non stop.......pe urma au fost serialee pecum power rangers si super human samuray.......tare de tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mai era niste desene gen Sandy Bell care m-au fascinat... incepeau imediat ce ajungeam acasa de la scoala si m-aduc aminte ca nu mai zaboveam cu colegii doar ca sa vad desenele... :huggles: :huggles: :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
italia 1 a fost un descaizator de drumuri pentru copii din vreamea aia in domeniul desene animte.......stiu ca ma uitam acolo la batman si cantam songu ala non stop.......pe urma au fost serialee pecum power rangers si super human samuray.......tare de tot

[snapbacca]44132[/snapbacca]

 

Mi-ai amintit de Power Rangers. Cand ma duceam pe la varul meu, numai asta avea in cap. Isi cumparase si omuleti Power Rangers... apasai pe un buton si roteai cumva capul omuletului si iesea un cap cu casca... aia era transformarea. :huggles: Eram la varsta la care dormeam cu jucarii. Eu aveam un ursulet de plus cu care dormeam... el multa vreme a dormit cu Power Ranger. Se trezea numai cu semne pe fata si pe corp... ca era din plastic tare. :huggles: ::cheer::

 

Acum cu ceva timp in urma, butonam telecomanda si cautam ceva interesant la tv, "vizionabil". Bineinteles- numai emisiuni penibile peste tot, si am dat peste niste desene animate cu Rapunzel, o vrajitoare rea, niste dragoni... ::vava:: M-am uitat la alea ca imi placeau cum erau realizate.

 

PS. Care-si aminteste de seria "Man"? "Plastic-man", Bird-man... si altele cu "man"? :beee: Imi placeau alea cu "Plastic baby" si "Bird baby". :cry: :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si imi aduc aminte cu placere de vremurile cand intram repede in casa, de la joaca, pe la ora 20, pentru ca incepea Sandy Bell(sau cum se mai scrie). :huggles:

[snapbacca]43760[/snapbacca]

 

eu plangeam cand ma uitam la Sandy Bell, off dar si frumoasa si bestia mia placut enorm de mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai stiu ca mai tarziu, cand a aparut cartoon networcau era power zone...vai ce tare era....cu galtar ala cu lancea aiacu doo taisuri.....cu space ghost si preferatii mei-the centurions..daca mai tineti minte....a si mai era fantastic 4 , erau o grama mijto la power zone.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS. Care-si aminteste de seria "Man"? "Plastic-man", Bird-man... si altele cu "man"? :huggles: Imi placeau alea cu "Plastic baby" si "Bird baby". :cheers: :huggles:

[snapbacca]44170[/snapbacca]

 

plastc man nu facea parte din fantastic 4..........a si miam aduc aminte......blue falcon cu dynomut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......italia 1 a fost un descaizator de drumuri pentru copii din vreamea aia in domeniul desene animte.......stiu ca ma uitam acolo la batman si cantam songu ala non stop.......pe urma au fost serialee pecum power rangers si super human samuray.......tare de tot
E adevarat eu ma uitam pe italia 1 la un serial de desene cu niste hoti "lupen" sau asa ceva vneam repede de la sc si era la 2 stateam 1/2h si pe urma ma culcam ....ce viata fara griji :Pe

 

preferatii mei-the centurions..daca mai tineti minte

 

cum sa nu cu cei 3 .. unul zbura alalalt era cu mersul pe pamant si al trilea cu apa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×