Sari la conținut
Forum Roportal
silvet

Azi, de Ziua Imnului National, ne hotarasc ungurii soarta ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Premierul Ungariei, Viktor Orban, a ordonat ungurilor si secuilor care traiesc in Romania si au cetatenie romana sa nu se prezinte la vot, pentru ca sa nu se atinga procentul de prezenta de 50%, iar o buna parte dintre acesti concetateni ai nostri au hotarat sa-l asculte si sa boicoteze referendumul.

 

Dragi romani, iesiti masiv la vot. Haideti sa ne decidem noi, romanii, soarta, nu ungurii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Premierul Ungariei, Viktor Orban, a ordonat ungurilor si secuilor care traiesc in Romania si au cetatenie romana sa nu se prezinte la vot, pentru ca sa nu se atinga procentul de prezenta de 50%, iar o buna parte dintre acesti concetateni ai nostri au hotarat sa-l asculte si sa boicoteze referendumul.

 

Dragi romani, iesiti masiv la vot. Haideti sa ne decidem noi, romanii, soarta, nu ungurii.

 

De ce te miri atata timp cat pressedintele suspendat , roman , le-a cerut compatriotilor sai acelasi lucru

Cand alti romani , fostul presedinte al Senatului si fosta presedinta a Camerei Deputatilor , romani si ei,le-a cerut acelasi lucru.

 

Daca primii trei oameni in stat cu cca doua luni in urma , romani, le cere compatriotilor sa se comporte antidemocratic de ce sa-i injuram pe unguri?

PS. Sunt roman 100% , sau dupa cum ma "alintau" ei, ungurii, in copilarie “bidos oláh”....

Editat de VEMANS
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca acum fiecare vot conteaza, cea mai mare greseala pe care poate sa o faca un roman este sa-si spuna ca nu se prezinta la vot pentru ca cu votul lui oricum nu rezolva nimic. Daca toti am gandi asa, nu s-ar mai prezenta nimeni.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi romani, iesiti masiv la vot. Haideti sa ne decidem noi, romanii, soarta, nu ungurii.

 

Daca romanilor nu le pasa si nu ies la vot, atunci n-ar trebui sa se mire nimeni ca altii le vor decide soarta!

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca romanilor nu le pasa si nu ies la vot, atunci n-ar trebui sa se mire nimeni ca altii le vor decide soarta!

 

Romanii nu ies la vot, fiindca apara democratia, nu fiindca nu le pasa - asa se zice zilele astea.

Am votat. Nu stiu exact daca am aparat sau am dat o lovitura democratiei, dar dupa indelungi deliberari am considerat ca ar fi cazul sa imi exprim optiunea.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa apelam putin la xenofobie, nu ? :lol2:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent de etnie, cetatenii romani se exprima politic cu tot atata indreptatire.

Referitor la rezultatul referendumului este clar pe muchie de cutit si asta din cauza nivelului fraudei.La 9:30 a fost anuntata o prezenta la vot de 5,23% si peste o jumatate de ora la 10:00, a fost anuntata prezenta de 9,08. Dupa care au fost anuntate cresteri in medie de 5% pe ora.Imposibil sa fie real insa asta este,avem si judete fruntase : Mehedinti,Teleorman,Olt,Valcea,Vrancea. Avand in vedere cine sunt presedintii de consilii judetene acolo,mie imi este foarte clar ce s-a intamplat.

Cat priveste judetele codase,acolo situatia nu este legata de un element nedemocratic cum ar fi frauda ci de o democratica disciplina etnico-politica a electoratului maghiar.Daca lor le place mai mult Basescu decat Ponta si Antonescu ce sa le facem, sa le luam dreptul de vot? Si mie imi pare la fel si nu sunt ungur.

In ce priveste semnificatia modului cum se exprima romanii la vot,oricat ar incerca unii sa despice firul in patru,exact cati cetateni vor vota pana la ora 23:00 alegand varianta DA la acest referendum, exact atatia sunt cei care sustin prin votul lor, ca presedintele Traian Basescu trebuie sa fie demis si sa-si incheie mandatul prematur.Minus marja fraudei, dar hotul neprins este negustor cinstit.

Daca nu vor fi o majoritate inseamna exact acest lucru.Nu sunt o majoritate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Premierul Ungariei, Viktor Orban, a ordonat ungurilor si secuilor ...

 

Romanii n-au decis NIMIC niciodata despre tara lor, inca!!! Desi se parea ca sint mari si tari, altii erau care dirijau si inca-l fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si vicepresedintele Ungariei le-a spus ungurilor din Transilvania sa nu iasa la vot, pentru ca numai daca ramane Basescu la Cotroceni vor avea autonomie. Ca Basescu este tradator, nu ma mira, pentru ca si-a tradat toti apropiatii de-a lungul timpului, ba l-a mai si pus pe MRU ca sa praduiasca Rosia Poieni (noroc ca a fost debarcat la timp), asa ca nu ar fi o problema sa tradeze iar interesul national. De ce ii da Basescu incontinu cu modificarea Constitutiei ?

Insa faptul ca ardelenii au ascultat ordinele premierului si vicepremierului Ungariei, asta nu pot sa inteleg.

 

Sa apelam putin la xenofobie, nu ? :lol2:

 

Adica cum vine asta, eu sunt xenofob, iar ungurii nu ? Adica ei au voie sa ceara autonomie si sa dezmembreze Romania si asta este considerat un lucru firesc, iar eu si cei care ne opunem acestui lucru suntem xenofobi ? Asta este exact genul de gandire asa zisa democratica, elitista, dar care ascunde, de fapt, un caracter de sluga depersonalizata si deznationalizata. Stii cum stau ardelenii in fata ungurilor si a lui Viktor Orban, axact ca in reclama aceea la pate ,,Ardealul,, , cand vine doamna primar si se pune sclavul ala in pozitia rabatat ca sa ii pupe mana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×