Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da...orgoliul meu e ranit foarte tare. Nu voi mai crede in sinceritatea unei femei niciodata.

Uite cum se transforma baietii/barbatii buni in altceva, in urma unor experiente urate.

Ar trebui sa nu mai crezi niciodata in sinceritatea EI ( nu m-as mira sa fie doar o chestiune de timp pana o prinde instructorul cu ocaua mica si sa se intoarca la tine taras, implorandu-te sa o ierti ca nu va mai face never!), nu sa traga ponoase si alte femei, poate sincere si de calitate, din cauza acestei femei de speta joasa. Nu generaliza, nu toate femeile sunt la fel. Incearca sa nu-ti proiectezi amarul pe toate femeile din lume, pentru ca tot tu vei avea de pierdut.

 

E important sa-ti redobandesti echilibrul cat poti de repede si daca crezi ca nu ai acum suficiente resurse interioare pentru asta, cauta ajutor exterior, asa cum ai spus.

 

E clar ca doare rau, dar hai ca orice picior in fund e un pas inainte! :P Gandeste-te ca daca nu se intampla asta, te insurai cu ea si finalul relatiei putea fi si mai dramatic pentru tine. Ai avut multe semne ca aceasta femeie nu e pentru tine, dar te-ai incapatanat sa mergi mai departe. Ai confundat bunatatea cu prostia si si-a batut joc de sufletul tau. Sunt lucruri peste care daca treci, esti mancat. Nu poti trece peste furt din casa propriilor tai parinti de exemplu. Sa ierti e ok, dar sa mergi mai departe alaturi de un astfel de om, e inadmisibil. Asadar monsieur J., ai ajuns aici pentru ca a fost alegerea ta! :o: Dar nu-i bai, ia aminte si mergi mai departe nemailasand pe nimeni sa-ti terfeleasca demnitatea.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Athmy...Esti ingaduitor atunci cand iubesti si ai incredere in omul ala.

Te asigur ca sunt real, n-am de ce sa mint. Asta sunt eu si gata.

Stiu ca sunt fete care apreciaza un baiat bine-crescut...sper ca pe viitor sa dau si eu de vreuna. Voi incerca oricum sa ma protejez de viitoarele dezamagiri. Chestia e ca vroiam s-o ajut, intr-un fel mi-era si putin mila. Chiar si ea a recunoscut de multe ori ca trebuia sa fie cinstita cu mine si sa-mi de-a explicatii atunci cand situatia o cerea.

Am fost un fraier ca n-am vazut atunci cand nu era langa mine in momentele cele mai grele.

 

@Amarena...cand iubesti pe cineva ii ierti multe. Eu nu vreau sa fiu asa cum zici tu, crede-ma. Nu vreau sa ma razbun pe restul femeilor ca eu pierd. Vreau sa le dau o sansa. Si crede-ma ca nu sunt babalau. Sunt doar un idiot sensibil.

 

@Melissa Rebeca...Faptul ca m-a inselat, nu voi ierta niciodata. Usa mea s-a inchis pentru ea definitiv. O voi deschide pentru alta fata, care sper ca ma va aprecia.

Voi incerca sa nu ma transform in altceva chiar imi zicea si un prieten...ca asemenea chestii fac parte din viata. Sper sa ma ajute Dumnezeu sa trec repede peste asta si sa-mi arate ca nu toate femeile sunt asa. Acuma imi voi da seama de anumite semne mai repede.

Sa stii ca la faza cu furtul, n-am mai vorbit cu ea o luna. Ma implora sa o iert ca avea mare nevoie de bani. N-o sa uit niciodata scenariul asta. M-a ranit atata de mult...credeam ca innebunesc. Scandal cu ai mei...certuri, etc.

Imi arata totusi ca ma iubeste...ca ii este dor de mine...acuma imi dau seama ca poate totul era un scenariu, nu imi mai vine sa cred nimic. Cand te inseala fara nici-un motiv...parca nu ti-e tot una.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...in momentul de fata, ma cred idiot.

Ma cred idiot ca am crezut ce mi s-a spus si ca am acceptat toate "misterele" neexplicate. Acuma imi dau seama de ce nu mi le-a explicat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-nu, fata nu are nicio vina, desi tu, tipic noua, barbatilor, cauti sa ne povestesti cum ea a fost un monstru si tu un ingeras.

Daca am fi inteligenti, am accepta ce ne zbiara mereu Ratiunea, subconstientul: este o curva, las-o.

Dar noi, 'iertam si stergem cu buretele' gasindu-ne de fapt pretexte ca sa continuam relatia.

 

Osul de curva nu are lecuire, si cand o sa iti faci o introspectie sincera, ai sa vezi mai clar.

Asuma-ti propriile greseli, naivitatea prosteasca si o sa iti fie mai bine.

 

In cazurile astea, nu ea a gresit, ea a fost doar ea insasi - o curva.

TU esti vinovat pentru ca...ai acceptat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@K0ntr0VerSy...Nu caut sa spun ca eu sunt ingeras, am avut si eu greselile mele...dar niciodata n-am inselat-o si nici nu mi-am batut joc de ea. N-am lovit-o in viata mea, n-am bruscat-o (desi de atatea ori merita).Nici nu se compara nivelul meu de greseala cu asa ceva. Greseam fata de ea ca nu vroiam sa-i vizitez parintii...recunosc asta. Nu-mi placea de ei deloc, stateau intr-un sat pustiu pe varful unui deal (niste olteni rai din cale afara). Nu ma consider vinovat de alte lucruri naspa, ma consider un idiot si un prost. Cand iubesti nu esti vinovat de asta.

 

Recunosc ca am acceptat multe greseli, minciuni si mistere neexplicate. Tin minte un scandal recent care s-a iscat de la cheful firmei unde lucreaza. Firma are sute de angajati barbati si doar 6 femei de la birou. Pe langa faptul ca n-a vrut sa ma duca si pe mine...n-a vrut sa-mi arate pozele de la chef nici in ruptul capului. Baga tot felul de motive...Desi mi-a spus ca toti barbatii au dansat-o si s-au distrat.Nimic impotriva...vroiam doar sa vad si eu pozele...atat. Stiu ca n-am fost inteligent nici la faza asta, dar am zis sa am incredere in ea. N-o puteam face curva daca nu aveam dovezi, nu?

 

Oricum voi merge la terapie sa trec peste asta mai repede.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce terapie omule? pentru ce terapie?

 

persoanele de felu prietenei tale, fie ca-s femei sau barbati, in cel mai constient si mizerabil mod isi aduc partenerul la un soi de paroxism si vinovatie pentru absolut toata relatia.

 

ce pot eu sa-ti spun: cu siguranta NU esti vinovat de apucaturile lu prietena ta si cu siguranta n-ai nevoie de terapie, sau de altfel de terapie decat cea oferita de alta femeie. nu doctorita, ci prietena/amanta, cum vrei sa-i zici tu.

 

decat sa dai bani cu sacosa la psihiatru, du-te si te simte bine cu altcineva. si vii p-orma sa ne povestesti cum a fost si ce rezultate ai.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E aproape 2 noaptea si eu inca nu pot sa dorm...si vad ca nici forumul nu doarme.

Sa stii ca nu esti singurul care imi propune sa caut "alinare" in bratele alteia. Ce bine ar fi sa fie asa de simplu, sa dau din palme si sa pice vreuna. Cui nu i-ar place asta?

Sa fiu sincer, incerc tot mai mult sa ma impac cu ideea ca a fost o mincinoasa nenorocita si oricum nu puteam avea un viitor cu ea. M-a mintit cu PREA multe lucruri si PREA multe mistere nerezolvate. E mai bine acuma decat mai tarziu, poate eram casatoriti, copii...si ei i se nazareau iar nebuniile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E aproape 2 noaptea si eu inca nu pot sa dorm...si vad ca nici forumul nu doarme.

Forumul nu doarme niciodata. Forumul vegheaza la starea natiunii. Facem cu randul. :lol:

 

Sa fiu sincer, incerc tot mai mult sa ma impac cu ideea ca a fost o mincinoasa nenorocita si oricum nu puteam avea un viitor cu ea. M-a mintit cu PREA multe lucruri si PREA multe mistere nerezolvate. E mai bine acuma decat mai tarziu, poate eram casatoriti, copii...si ei i se nazareau iar nebuniile.

Asta ziceam si eu. Mai bine ca s-a rupt pisica-n doua acum. :)

Ce mai faci? Te uiti la stiri? A picat Basescu? :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. vezi ca ma intitulez....DidA

2. daca iti mai faci cea mai elementara iluzie ca puteai proceda altfel sau ea ar fi putut fi altfel sau ati fi putut construi ceva impreuna.....esti cel mai mare fraier din univers.

3. daca n-ai dispozitia sa "aburesti" o femeie si sa te vindeci, foloseste-te de bani. sigur o sa mearga.

 

chiar e asa de imposibil sa nu mai analizezi ce-a fost, cum a fost, de ce a fost si sa-ti vezi de borsu vietii tale?

 

A picat Basescu? :roll:

 

cica cade.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×