Sari la conținut
Forum Roportal
lupini

Londra 2012

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am luat argint cu echipa nationala de spada antrenata de fostul campion mondial, olimpic si european, brasoveanul Mihai Covaliu.

Am reusit sa invingem China si Rusia, insa am fost invinsi de Coreea de Sud in finala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La scrima fete, nationala Romaniei a fost invinsa de Coreea de Sud (din nou, ca si la baieti) in sferturi. Dupa o victorie, echipa Romaniei se lupta acum pentru locul 5.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Sandra Izbasa!

510321-rk-2653.jpg

Actualizez stirile de la scrima fete, nationala feminina a Romaniei ocupand ieri locul 6, fiind invinsa de Germania.

Tot astazi, Lidia Simon si Constantina Dita-Tomescu au terminat proba de maraton.

Constantina a fost campioana olimpica la Beijing in 2008, devenin cea mai in varsta sportiva care a castigat aceasta proba (atunci 38 de ani). Lidia Simon este si ea vicecampioana olimpica la Sidney in 2000, fiind singura sportiva sau sportiv care a participat la 5 probe de maraton(!). Nu mai exista nimeni sa fi participat la 5 probe de maraton, nici macar 4, insa sunt mai multi care au participat la cate 3 maratoane olimpice.

510292-rk-2628.jpg

Tot azi Flavius Koczi a ocupat locul 7 la finala masculina de gimnastica de la sol.

 

Maine sunt probele la gimnastica la sol si barna, unde avem sportivele Catalina Ponor, Diana Bulimar si Sandra Izbasa. HAI ROMANIA!!! :cheer:

Editat de whosyourdady
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i asa ca si voua vi s-a parut evident cum Federer l-a lasat pe Murray sa ia medalia de aur? Dupa un sezon extenuant, Roger Federer a facut un gest frumos dar care nu are nici o legatura cu sportul.

 

Sigur ca el nu putea avea un altfel de comportament mai ales ca insusi Majestatea Sa regina i-a trimis scrisoare de incurajare lui Murray...

Dar parca si prin aceasta intamplare, si prin altele, jocurile olimpice seamana foarte tare cu politica.

:(

 

Cu toate astea Federer e cel mai bun jucator de tenis din toate timpurile. Nemaivorbind cat de elegant si extraordinar de superb e.... wub.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa amintim ca Murray l-a invins in semifinale pe Djokovici si Federer pe argentinianul Del Potro, dupa un ultim set extenuant care s-a ajunsese la aproape 40 de gameuri.

 

In alta ordine de idei, proba regina a atletismului, cursa de 100 de metri a fost castigata de campionul olimpic de la Beijing, jamaicanul Usain Bolt. Acesta a stabilit si un nou record olimpic, intrecandu-si performanta de acum 4 ani. Pe locul 2 a ajuns Yohan Blake, cel care il invinsese pe Bolt la concursurile nationale jamaicane de anul acesta, iar pe 3 a ajuns medaliatul cu aur de la Atena de la aceeasi proba, americanul Justin Gatlin. Dintre cei doi, Gatlin se calificase cu cel mai bun timp din semifinale.

Editat de whosyourdady

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca si concurentele noastre s-au plimbat ... :crazy:

 

Mi-as fi dorit sa fie macar in primele zece daca pe podium nu au urcat.

 

PS: Stiu ca e greu ca dracu', stiu ca noi "vorbim" din fotoliu, dar tot mi-as fi dorit s-o vad pe blonda castigand.

Editat de lynxul_negru
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×