Sari la conținut
Forum Roportal
Amuneth

Retete usoare in calorii

Postări Recomandate

Cred ca titlul spune totul deci? ceva sugestii? incercate.. nu retete de pe net.. ca asa pot si eu cauta! Vreau experiente proprii! :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci click pe blogul meu poti gasi diverse care poate te-ar interesa.

In general evita prajelile, poti face diverse salate, shackuri naturale, proteine din linte, fasole, mazare din astea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca titlul spune totul deci? ceva sugestii? incercate.. nu retete de pe net.. ca asa pot si eu cauta! Vreau experiente proprii! :yahoo:

 

Practic nu spune nimic :stars: vrei retete originale decand lumea sau din astea moderne ca fetele sint cam secretose si nu prea divulga tainele bucatariei sanatoase!!!

Oare ce s-a scris pan-acum unde se clasifica??? credeam ca mancam foarte sanatos. Fiecare reteta se poate transforma in acordanta cu regimul tau alimentar, carnea, oul sau altceva se poate inlocui cu ciuperci, vinete, tofu, numai cine gateste are idei!!! Alimentele de baza sint variate dupa zona unde locuieste fiecare, insa folosim mereu doar cateva cu care ne-am obisnuit. Pana nu stim ce gusturi preferi, unde stai, ce-ti permiti, ce regim urmaresti, varsta nu intreb dar de multe ori conteaza si altele, e greu de dat retete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci click pe blogul meu poti gasi diverse care poate te-ar interesa.

In general evita prajelile, poti face diverse salate, shackuri naturale, proteine din linte, fasole, mazare din astea

nu mananc dulciuri prajeli.. si dupa ora 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No vezi si tu arunca o privire si poate-ti place ceva. Nu are sens sa le scriu si aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No vezi si tu arunca o privire si poate-ti place ceva. Nu are sens sa le scriu si aici.

multu :flowers:

 

Practic nu spune nimic :stars: vrei retete originale decand lumea sau din astea moderne ca fetele sint cam secretose si nu prea divulga tainele bucatariei sanatoase!!!

Oare ce s-a scris pan-acum unde se clasifica??? credeam ca mancam foarte sanatos. Fiecare reteta se poate transforma in acordanta cu regimul tau alimentar, carnea, oul sau altceva se poate inlocui cu ciuperci, vinete, tofu, numai cine gateste are idei!!! Alimentele de baza sint variate dupa zona unde locuieste fiecare, insa folosim mereu doar cateva cu care ne-am obisnuit. Pana nu stim ce gusturi preferi, unde stai, ce-ti permiti, ce regim urmaresti, varsta nu intreb dar de multe ori conteaza si altele, e greu de dat retete.

Vroiam orice reteta potrivita titlului:p Nu e numai ptr mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam orice reteta potrivita titlului:P Nu e numai ptr mine

 

Si acel cineva nu stie sa citeasca? ceva-mi spune ca te distrezi cu specificarea ta :yahoo:

pe contul nostru. Desertul meu de azi e gheaţă pe baţ :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai orice salate de cruditati,langa piept de pui sau peste pe gril si un cartof natur sau copt.

Fructe multe si apa.

Cam asta consum eu :)

Incerc din greu sa ma abtin de la sucuri (Lipton de zmeura) e moartea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ia si tu doar alimentele de baza, eventual in forma primara, neprocesata, combina-le in n variante apoi asezoneaza-le cu ce-ti place tie mai mult... un sos usor (cu baza de iaurt sau ulei de masline sau chiar consomme-uri) si gata, ai tot ce-ti trebuie... daca vrei rafinamente, intoxica-te... daca vrei doar sa supravietuiesti mancand, atunci redu totul la simplu, la natural, la hrana originara...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×