Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Un baiat neobisnuit prezice mari catastrofe pe Terra in 2009 si 2013

Postări Recomandate

"Un baiat neobisnuit prezice mari catastrofe pe Terra in 2009 si 2013, Incredibil...dar nu se stie cat de adevarat!"

se refera la esecurile(sau esece) nationalei de fotbal in campaniile de calificare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-au intamplat multe!

 

Numai ca nu cred ca se vor opri in 2013

Pai atunci spunemi tu ceva ce nu s-a intamplat din anul 0 pana in 2009.

 

Eu cred ca or sa fie intradevar din ce in ce mai multe catastrofe fara precedent,dar nu de curand :blink: .

 

 

poate acest baiat se referea la explozia solara din 2013.....oricum cui e dat sa moara...moare oricum...cui nu....scapa de orice cataclism......nu are rost sa ne stresam inutil.....nu? :drunk:

de fapt explozia solara cred ca o sa fie intre 2012 si 2013, si daca nu avecteaza direct cu nimic organismul,eu vad explozia asta ca ceva bun,un nou inceput pentru omenire...dar totusi,daca ma gandesc mai bine,va fi foamete,razboi,insetare fara tehnologie,tehonogia rezorva multe probleme,cum ar fi suprapopularea planetei...va fi o lunga exterminare...

 

Si te oferi tu sa ne iei din timpul liber? Sau sa facem ceva folositor ptr tine eventual?

Si comunismul la fel avea astfel de slogane. Si durata de viata de-abia trecea peste 60 ani. Iar acum cam toti spun ca muncesc de 2 ori mai mult. Cine are termen de comparatie.

Sa nu uitam ca perioada acestor asa zise catastrofe dateaza de prin anii 75. In plin comunism. Cutremurele s-au marit ca numar brusc de 10 ori in 2 ani. 75-76.

Iar atunci oamenii erau sensibilizati de inregimentarea din societatile vremurilor. Si receptau fenomenele ceva mai parosistic.

catastrofele sunt de cand e omenirea pe pamant,doar ca acum le observam mai bine deoarece sunt atatea mijloace de informare,in 5 minute putem afla ce se intampla pe partea cealalta a planetei... intr-o zona cu populatie destul de mare un cutremur ar putea insemna o adevarata catastrofa,mai ales datorita cladirilor mari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anii 75-76 au marcat o explozie a cutremurelor peste 7. Pina atunci erau cam unul pe an. De atunci sint cam zece pe an. Mai recent sint si astea peste 8, mai dese. Nu o spun eu. Statisticile. Energizarea rstr cauza. Sau altceva.

Oricum e bine sa tinerm cont ca urmeaza un secol de cataclisme majore. Nu sa le negam. Ci sa le acceptam si sa invatam sa traim ca pe barca, pe pamintul asta viu. Daca le negam, vom fi inghititi de ele, si mirati ca sint.

1 metru apa in Sinaia. Nu a fost niciodata asa ceva. 170 l/m2.

 

S-au intamplat multe!

 

Numai ca nu cred ca se vor opri in 2013

Dupa unele date de-abia in 2105 vom evita toate catastrofele, si tot ce ne afecteaza viata in negativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa unele date de-abia in 2105 vom evita toate catastrofele, si tot ce ne afecteaza viata in negativ.

 

14 iulie 2105, ore 21:34. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi, planeta Pamint va avea de trecut prin doi ani foarte periculosi - 2009 si 2013 - avind de infruntat "catastrofe legate de apa". Boriska a atras atenţia cercetatorilor rusi.

 

...Dati si voi cu parerea

 

Azi vedem ca previziunile facute in 2006 de "baiatul neobisnuit" au fost cat se poate de pe langa. Aiureli 100%. Ce teribila catastrofa acvatica am avut in 2009?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi vedem ca previziunile facute in 2006 de "baiatul neobisnuit" au fost cat se poate de pe langa. Aiureli 100%. Ce teribila catastrofa acvatica am avut in 2009?

Ai uitat ce inundatii au fost in tara noastra. Parca si Dunarea, Prutul, Siret si altele, au avut cele mai mari debite din istorie. Si in Ucraina, Basarabia, la fel. In alte tari nu mai stiu. Uitarea face bine citeodata, doar ca ea aduce altele si mai mari, fiindca nu invatam sa ne ferim. La noi masurile au fost de suprafata. Inca nu s-au facut poldere si indiguiri.

 

Incepusera sa o dea pe mistica cu totii, sau ca au rusii ceva cu noi.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×