Sari la conținut
Forum Roportal
Athmy

filme/documentare/emisiuni educative la TV

Postări Recomandate

Un film documentar interesant cu Josh Gates in Padurea bântuita, Hoia Baciu langa Cluj, in cautarea adevarului despre fenomene ciudate ce se intampla acolo.

Curios ca pe vremuri mergeam de multe ori la Cluj dar nu s-a vorbit de asa ceva despre acea padure care era aproape de unde locuia matusa mea la capatul Parcului Central langa Stadion, Strand, Gradina Botanica, Raul Somes, etc.  N-am fost acolo ca avea probleme de mers pe jos, dar vorbeam mereu ca odata o sa ajungem si acolo.

http://destinationtruth.wikia.com/wiki/Haunted_Forest/Alux

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un documentar despre Hitler in tinerete ... dar n-a fost mai lung decat 2 ore ca deja m-am plictisit si asa ca e prea lunga istorisire ce nu prea ma preocupa.

Partajează acest post

Link spre post

America Before Columbus - 2009 - un film foarte bine pus la punct si povestit de istorieni din diferite universitati.  2 ore am admirat productia lor fantastica, mai este loc pentru asemenea prezentari de tari si state de pe planeta.   Doar daca intrau un pic mai mult in detalii antice despre America, mai treceau 2 ore ca 1 minut ca este captivating felul cum se prezinta trecutul.   

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

“David Cassidy: The Last Session” ... un documentar despre viata "actorului copil", devenit muzician si ultimele luni din viata acestuia, decedat de complicatii de ficat la 67 de ani.

Un film trist si cam slab realizat dar n-am adormit ca am baut apa rece, voiam sa-l vad ca doar a iesit pe piata in amintirea anilor copilariei sale si consider protest impotriva alcoolului si al drogurilor recreationale scapate de sub control pe moment in State.   Urmeaza viata lui Michael Gexon ...  :o:  ... nu stiu daca ajuta, dar trebuie accentuat mai solid motvele deceselor.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum