Sari la conținut
Forum Roportal
Athmy

filme/documentare/emisiuni educative la TV

Postări Recomandate

azi pe PRO TV ora 13.05, puteti revedea sau urmari dupa caz, filmul de dragoste Love Affair (1994) cu Annette Bening si Warren Beatty

 

il recomand pentru jocul actorilor, si putina relaxare de week-end nu strica

 

este genul de film romantic si imposibil dar pe care numai asa actori il fac credibil, fascinand cu talentul lor

 

merita vazut!

 

http://www.cinemagia.ro/filme/love-affair-poveste-de-dragoste-6022/

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am devenit fan Viasat History si Discovery Science. Pe VH ma uit la toate documentarele, cat am timp disponibil, iar pe DS , prefer Stiinta SF, Profetii universuli SF si Trough the wormhole, emisiune prezentata de Morgan Freeman. N-am crezut ca voi ajunge vreodata dependenta de documentare.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai usor cu lectiile despre ontopic, domnisoara. Eu am facut recomandarile mele. Oricum topicul era in plus, nu ai facut decat sa unesti subiectele de la doua topice deja existente. Zi-le de televiziune, ca de ontopic ma ocup eu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu m-am facut inteleasa de la inceput.

 

Cu acest subiect deschis am intentionat sa aduc posibilitatea unor recomandari TV, pentru ca daca cineva are stiinta despre o emisiune sportiva/culturala/eveniment/film/documentar/desen animat/program de orice fel care merita vazut, sau el insusi intentioneaza sa il urmareasca din varii motive, sa posteze pentru ca sa ofere sansa ca cei interesati sa cunoasca cat mai multe pareri si recomandari, in cazul in care habar n-au ce este de vazut la TV.

 

De aceea generalitati ca mie imi place un post X, nu ne spun mare lucru despre ce am putea sa degustam ca sa ne convingem (si mai ales cand), pentru ca si posturile bune au o groaza de umplutura si s-ar putea sa ne pierdem vremea.

 

Deci recomandari cat mai specifice, ce putem urmari in programul viitor, nu ce am vazut in trecut. Se doreste util pentru cei mai putin informati si pentru ca sa beneficiem de experienta tuturor celor care au aflat ceva mai multe decat un titlu de program care se difuzeaza in viitorul apropiat.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa ce recomandari vrei. Nu o sa ma apuc sa ti le sterg cum faci tu.

 

AM explicat pentru ceilalti care asculta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-as recomanda din tot sufletul sa va mutati conflictul pe privat. Iar daca forumul nu este destul de mare pentru amandoua, dati-mi de stire. Nu, nu e o amenintare, e un avertisment. Pentru AMANDOUA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se difuzeaza The Notebook pe TCM la ora 22.00. Am inteles ca este cel mai emotionant film de dragoste, iar daca nu aveti motive de plans veti gasi cu ocazia asta. Desi e din 2004, eu nu l-am vazut inca, pentru ca nu prea sunt amatoare de filme noi. Dar azi il voi vedea in premiera, pentru ca nu mai este asa nou, deja are 8 ani. Si il recomand celor care nu l-au vizionat sau doresc sa il revada.

 

Regia Nick Cassavetes, fiul regizorului si actorului John Cassavetes, un mare cineast.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e emotionant pentru cei care au avut parte de iubiri neimplinite si au trecut prin multă suferinţă :cry: pentru restul, nu cred

 

 

----------------------------------

dar ce au filmele noi ? deşi ăsta e un film nou arată ca unul vechi - actiunea se desfasoara prin 1920 parca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×