Sari la conținut
Forum Roportal
Jenicutza

Ceas la rochie de mireasa?

Postări Recomandate

Buna!

 

A mai auzit cineva de ceas la rochia de mireasa? O prietena are nunta in curand si insista sa poarte ceas, dar eu am sfatuit-o sa n-o faca. Voi ce parere aveti? Ati mai vazut mirese cu ceas la mana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! A mai auzit cineva de ceas la rochia de mireasa? O prietena are nunta in curand si insista sa poarte ceas, dar eu am sfatuit-o sa n-o faca. Voi ce parere aveti? Ati mai vazut mirese cu ceas la mana?

 

 

Acum ca spui incerc sa ma gandesc si parca nu se poarta, cel putin nu tin minte, dar unde se grabeste mireasa asta de-i trebuie si ceas??? Daca nu face foarte traditionala nunta, mai merge, dar daca urmareste traditia americana cu tot tacamul, sa lase cronometrul acasa!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un mare NU!Este foarte urat ca o mireasa sa poarte ceas la mana.Daca isi doreste asa de mult sa nu intarzie atunci sa isi ia o gentuta asortata rochiei de mireasa si eventual sa-si puna un ceas sau telefonul acolo.Este inadmisibil sa poarte un ceas in situatia ei...oricum,eu ii urez casa de piatra si multa fericire!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O prietena are nunta in curand si insista sa poarte ceas, dar eu am sfatuit-o sa n-o faca.

Dacă ceasul are o importanţă deosebită (poate secretă) pentru cei doi miri, nu contează ce spun ceilalţi.

Editat de Marinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

A mai auzit cineva de ceas la rochia de mireasa? Ati mai vazut mirese cu ceas la mana?

 

In strainatate se poarta...de la simple la extrem de complexe.

Pentru ca unele mirese prefera, in loc de bijuterii sa poarte ceas.

 

http://www.arabiaweddings.com/tips/fashion/bridal-accessory-2012-wrist-watch

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In strainatate se poarta...de la simple la extrem de complexe.

Pentru ca unele mirese prefera, in loc de bijuterii sa poarte ceas.

 

http://www.arabiaweddings.com/tips/fashion/bridal-accessory-2012-wrist-watch

 

 

super tare! imi place mai ales ca poate rezolva una din "probleme" - ceva nou, ceva vechi, ceva albastru etc! :o:

merge purtat si ca pandantiv sau brosa, accesoriu la rochie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este necesar atunci când sunteţi la cumpărături pentru rochii de mirese tale pe care le considerati formalitate şi ar trebui să fie frumos, precum şi pentru orice mireasa sa arate perfect şi să facă ziua ei speciala.

EDIT

Editat de Darianna
scos link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×