Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

BOTEZUL la baptisti,adventisti etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu te intereseaza pe tine modul in care am fost abuzat!

Alegerea facuta de mine a fost libertate de alegere !

Am impresia ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba ! O sa incetez sa-ti mai raspund ofenselor tale!

Atita vreme cit modul in care ai fost abuzat te va haitui toata viata ta iar tu ti-ai gasit refugiul intr-un cult (fie si crestini) pentru a ajunge in a-i agresa pe cei de aici e si treaba mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atita vreme cit modul in care ai fost abuzat te va haitui toata viata ta iar tu ti-ai gasit refugiul intr-un cult (fie si crestini) pentru a ajunge in a-i agresa pe cei de aici e si treaba mea.

 

Aaaa. A fost abuzat.....Asta explica multe.

Imi cer scuze daca am fost cam dur cu el dar nu m-a informat nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atita vreme cit modul in care ai fost abuzat te va haitui toata viata ta iar tu ti-ai gasit refugiul intr-un cult (fie si crestini) pentru a ajunge in a-i agresa pe cei de aici e si treaba mea.

Agresivitate nu ma mai haituieste ,mi-am iertat mama!

Refugiul nu mi l-am gasit in culte ,ci in Isus Cristos! Si aici nu-i vorba de agresiunea parintelui ,ci la problema pacatului!

Tu ca si ateu insa, nu crezi in Isus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Agresivitate nu ma mai haituieste ,mi-am iertat mama!

Refugiul nu mi l-am gasit in culte ,ci in Isus Cristos! Si aici nu-i vorba de agresiunea parintelui ,ci la problema pacatului!

Tu ca si ateu insa, nu crezi in Isus!

Daca ti-ai fi gasit refugiul in Isus, ai fi ramas ortodox.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[Amarena, uite un citat:"...Si DOMNUL Dumnezeu facuse din pamant TOATE ANIMALELE campului, si TOATE PASARILE cerului; si le-a adus la om, ca sa vada cum are sa le NUMEASCA;si ORICE NUME pe care-l dadea omul fiecarei vietuitoare, acela-i era numele".(Gen.2.4)

Eu personal, NU CRED ca Adam a numit vreo pasare OU. OUALE au venit ulterior. Tu ce zici? :)

 

Valeu!! Aj'tor...

Nu era pe bune... era o palida incercare de-a glumi, regretabila eroare, pe care n-o s-o mai repet, ca vad ca a disparut umorul de pe lume... Chiar si ala prost, ca banuiesc ca de o gluma buna s-ar fi prins oricine... :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Valeu!! Aj'tor...

Nu era pe bune... era o palida incercare de-a glumi, regretabila eroare, pe care n-o s-o mai repet, ca vad ca a disparut umorul de pe lume... Chiar si ala prost, ca banuiesc ca de o gluma buna s-ar fi prins oricine... :)

Ba chiar a fost una buna!...Gluma buna, si nu o eroare regretabila. Si ai face bine s-o mai repeti. Pana o sa invat si eu sa ma prind la timp! :o:

Ardelean fiind, cred ca este permis... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde ai inteles tu asta?

Daca nu strig in gura mare ca sunt pocait si nu arunc in stanga si in drepata cu epitete gen : pacatos, necredincios, nu pot sa cunosc ADEVARUL?

Am inteles ca nu crezi Scriptura,nu crezi in revenirea Domnului pe norii Cerului,nu crezi in iad!

Care este Adevarul tau? Te ascult? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ca nu crezi Scriptura,nu crezi in revenirea Domnului pe norii Cerului,nu crezi in iad!

Care este Adevarul tau? Te ascult? :spiteful:

 

Exista un Dumnezeu.

Fiecare il poate gasi in felul lui (ortodox, catolic, protestant, musulman, budhist)

Incearca in viata sa nu faci rau, sa iti ajuti semenii, sa nu ii judeci.

Restul sunt detalii din carticica ta.

 

Apropo tu cum intelegi indemnull lui Iisus:

Nu judeca ca sa nu fiti judecati?

cand tu ma faci pe mine pacatos si imi spui ca nu sunt crestin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×