Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Afli ca Dumnezeu si-a schimbat religia.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dumnezeu nu se supara pe oameni da ei se considera nevretnici de a li se arata . Dimpotriva , acest lucru se considera smerenie si este un lucru bun . Dumnezeu va cauta un alt mod de a le transmite mesajele daca le vom respinge, din smerenie .

Totusi daca ar veni "Dumnezeu" la tine sa-ti spuna asa ceva ( sa treci la alta religie dacat cea crestina ) , fara indoiala ca este Diavolul .

Cum am spus , Dumnezeu nu--Si calca propriile spuse si legi .

 

Practic de unde stii tu ce face Dumnezeu , daca se supara sau nu ? Ti-a spus el asta ? sau ai citit in carti sau ´´ din auzite ´´?

Asa cum a venit IISUS la farisei , si ei tot din smerenie l-au respins fara indoiala ca e diavolul ca stiau ei cam cum face Dumnezeu :o: Si la final au ajuns acolo unde au vrut si mai ales au stiut , intocmai la diavol respingindu-l pe Dumnezeu .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu n-am stiut ca si el are o religie, credeam ca este neutru in aceasta privinta ...

 

El are religia evreilor si nu este deloc neutru, din contra, indeamna chiar la uciderea celor de alta religie!

 

6. De te va

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practic de unde stii tu ce face Dumnezeu , daca se supara sau nu ? Ti-a spus el asta ? sau ai citit in carti sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu nu are cum sa se supere!!!Se supara cineva fara toate tiglele pe casa,adica unul prea mandru,sarac(,)cu duhul.D-zeu e perfect mai omul Lui D-zeu,EL nu are sentimentele tale,le cunoaste dar nu simte asa ceva.A te supara mai poate insemna si mania sau pierderea rabdarii indelungi care scrie in Biblie ca tre sa le pazim

 

 

Omul e perfect , in ce secol ? Ca in asta nu e deloc , iar teoria demult nu mai e aplicata . Cititul dauneaza grav mintii care nu gindeste . Practica OMOARA .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce esti atat de convins ca"ucide"inseamna ce crezi tu?Azi puteai spune ca am ucis cu cuvintele pe una care barfea pe alta cu foarte multa"durere".Poti spune ca ucizi o fiinta si cand ii spui adevaruri foarte durereoase in public

 

Incearca sa si intelegi versetele care sunt postate :crazy:

 

9. Ci ucide-i; m

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce esti atat de convins ca"ucide"inseamna ce crezi tu?Azi puteai spune ca am ucis cu cuvintele pe una care barfea pe alta cu foarte multa"durere".Poti spune ca ucizi o fiinta si cand ii spui adevaruri foarte durereoase in public

 

La potop i-a inecat pe oameni cu adevaruri sau cu apa? Daca ineci un om inseamna ca-l iubesti sau ca-l ucizi?

Editat de Black velvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La potop i-a inecat pe oameni cu adevaruri sau cu apa? Daca ineci un om inseamna ca-l iubesti sau ca-l ucizi?

Doar Dumnezeu poate sa faca dreptate, si asa se si numeste dreptate.

Editat de _altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×