Sari la conținut
Forum Roportal
dalinx

Canon Eos 5D Mark II

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va salut !

Am probleme cu un pin din locasul cardului la un Canon Eos 5d Mark II. Este indoit si nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti sa fac ?

Multumesc mult pentru intelegere si ajutor.

O zi buna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as merge la un service chiar daca nu mai e in garantie! Cat poate sa coste un pin de contact fata de pretul aparatului ( un full frame :swoon: )!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as merge la un service chiar daca nu mai e in garantie! Cat poate sa coste un pin de contact fata de pretul aparatului ( un full frame :swoon: )!

Este in garantie. Dar in cazul asta cred ca nu vor mai tine cont de garantie. Pinul nu se indoia singur. Problema este ca tot citesc pe net parerile celor care merg in service Canon. Un singur service in Romania !!?? (este posibil ?!!) Si mai ales faptul ca sunt nemultumiti de calitatea serviciilor. Sunt in dubiu, dar nu am ce face. Stau cu aparatul si ma uit la el, fara acel pin reparat sau indreptat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este in garantie.

...

 

 

Pai daca e in garantie nu inteleg care e problema. Mergi la cei autorizati ( ala singurul care zici tu - acum o mai fi problema daca sunt orase diferite (unde stai tu si unde este servi-ul) - sincera sa fiu nu stiu unde este serviciul asta de spui tu !) si pune-i sa-l repare sau sa-l inlocuiasca sau ce o trebui facut la el.

Cat despre calitatea serviciilor, atata timp cat este in garantie important este sa ti-l repare. Nu merge cum ti-l repara te duci din nou la ei si daca apare ceva ce nu se poate repara ti-l schimba aparatul cu tot!

Nu e pacat de asa aparat ! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e in garantie nu inteleg care e problema. Mergi la cei autorizati ( ala singurul care zici tu - acum o mai fi problema daca sunt orase diferite (unde stai tu si unde este servi-ul) - sincera sa fiu nu stiu unde este serviciul asta de spui tu !) si pune-i sa-l repare sau sa-l inlocuiasca sau ce o trebui facut la el.

Cat despre calitatea serviciilor, atata timp cat este in garantie important este sa ti-l repare. Nu merge cum ti-l repara te duci din nou la ei si daca apare ceva ce nu se poate repara ti-l schimba aparatul cu tot!

Nu e pacat de asa aparat ! 8)

 

 

 

Cu intarziere. Da, e un singur service Canon in Romania, asa cum e in multe tari. Un service/ tara. Cris professional services, Bucuresti - eu am trimis de 3 ori aparatura la ei pentru reparatie/ intretinere, chiar daca nu mai era in garantie, si totul a fost perfect. Daca ai un full frame nu te mai lua dupa toate sfaturile ''expertilor'' de pe net, nu te zgarci la cativa lei si trimite-l la un service autorizat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×