Sari la conținut
Forum Roportal
Varu_em

Drum de acces la proprietate si drum de servitute

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

In primul rand imi cer scuze daca nu am deschis bine topic-ul. Abia mi-am facut contul si nu sunt chiar cel mai priceput cu forumuri. Rog moderatorii sa mute post-ul meu daca nu l-am incadrat corect.

 

Am o situatie la care as avea nevoie de lamuriri, poate s-a mai lovit cineva de problema respectiva.

Am cumparat un teren in militari in dreapta Str Drumul Osiei. E un drum care duce din Osiei pana la drumul de servitute care are pietris pe el. In PUZ drumul marcat in atasament apre ca si conitnuu pana in viscolului dar un vecin a pus gard la jumatatea lui si acum cere bani pentru pietrisul pe care chipurile l-a pus el. Mai mult el cere bani si pentru drumul de servitute pe care au pus ei pietris. M-am tot dat de ceasul mortii sa obtin o audienta la primarie dar....va imaginati. O lege clara nu am gasit din pacate pe internet ca sa va dnegru pe alb.

 

Undeva in 2009 el si-a pus bariera la drum si restul proprietarilor zic ca a dat-o jos primaria, el zice ca au furat-o tiganii. Acum ma gandesc ca nu am de unde sa stiu fiecare ce a platit la incepuit si nu mi se pare ok sa ma apuc sa ii platesc lui respectivul bani pe nimic. Banii nu sunt chiar punctul meu forte :)

 

Are cineva cunsotinta de o lege, sau de un sfat cum as putea sa fac sa ma clarific sa pot sa ii arat negru pe alb ca nu sunt obligat sa ii dau nici un ban si trebuie sa am acces la proprietatea mea?

 

Multumesc,

Alexandru

post-373207-0-32841400-1342255584_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stai liniştit.

 

Te sfătuiesc să deschizi o acţiune cred că se numeşte "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×