Sari la conținut
Forum Roportal
Suprarealism

masaj + muzica = ?

Postări Recomandate

Buna as dori sa va dati cu parerea despre masajul de relaxare pe ritmul muzicii, stiu ca nu prea este cunoscut insa consta intr-un dans al degetelor pe ritmul unei piese astfel incat persoana careia i se face masaj va simti muzica nu doar o va auzi ( imi cer scuze pentru proasta exprimare insa este un subiect usor de inteles)

Da detalii , ca eu nu stiu despre ce sa imi dau cu parerea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna as dori sa va dati cu parerea despre masajul de relaxare pe ritmul muzicii, stiu ca nu prea este cunoscut insa consta intr-un dans al degetelor pe ritmul unei piese astfel incat persoana careia i se face masaj va simti muzica nu doar o va auzi ( imi cer scuze pentru proasta exprimare insa este un subiect usor de inteles)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

masajul de relaxare pe ritmul muzicii, stiu ca nu prea este cunoscut insa consta intr-un dans al degetelor pe ritmul unei piese astfel incat persoana careia i se face masaj va simti muzica nu doar o va auzi ( imi cer scuze pentru proasta exprimare insa este un subiect usor de inteles)

Mda...as vrea si eu un astfel de masaj de relaxare pe piesa asta ! Numai la refren sa nu-mi dai tare peste fund! :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KQSVHzo_yrI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da detalii , ca eu nu stiu despre ce sa imi dau cu parerea .

 

despre ideea unui masaj de relaxare pe ritmul unei piese , deoarece de obicei sunt masajele normale care nu se bazeaza si pe starea de spirit ci numai pe relaxarea muschiilor ( a fizicului ) iar in acest caz muzica interactioneaza direct cu psihicul dar si cu fizicul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre ideea unui masaj de relaxare pe ritmul unei piese , deoarece de obicei sunt masajele normale care nu se bazeaza si pe starea de spirit ci numai pe relaxarea muschiilor ( a fizicului ) iar in acest caz muzica interactioneaza direct cu psihicul dar si cu fizicul.

Spui prostii. Cum adica masajele de relaxare sunt masaje normale? :lol: Pai un masaj de relaxare facut de un profesionist, intr-o ambianta adecvata, te adoarme, fara sa fie nevoie sa cante la pian pe spatele clientului si la tobe pe fund. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre ideea unui masaj de relaxare pe ritmul unei piese , deoarece de obicei sunt masajele normale care nu se bazeaza si pe starea de spirit ci numai pe relaxarea muschiilor ( a fizicului ) iar in acest caz muzica interactioneaza direct cu psihicul dar si cu fizicul.

 

Starea de spirit o da masajul bine facut . Nu am auzit de ritmuri in masaj . Poti sa ne dai ceva exemple de ritm practicat cu mainile ca si masaj?

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×