Sari la conținut
Forum Roportal
Neverknow1

Imensa activitate a Diavolului in zilele noastre

Postări Recomandate

Imensa activitate a Diavolului in zilele noastre ... se poate confunda si cu Freemasoni in sensul ca si ei sint invizibili dar mereu prezenti in cele mai importante afaceri planetare.

Controleaza activitatea financaiara al planetei pe langa multe alte activitati economice.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu doua intrebari pentru tine :

 

 

1. Tu chiar vrei sa insulti inteligenta diavolului acuzandu-l de activitati pe care nu le-ar presta nici de-al dracu?

2. Daca ar fi adevarat ce spui, de unde stii ca tu acum nu esti hipnotizat sa crezi ce vrea diavolul? Ca doar are putere mare, nu, oricine poate cadea victima, mai ales adolescentii....

 

 

Poate asa vrea sa te faca sa crezi : ca nu le-ar practica niciodata pentru ca par inocente si chiar benefice . :spiteful:

 

Vezi ca faci o confuzie . Eu nu m-am dus si nici nu intentionez sa ma duc vreodata la un hipnotizator sau orice de genul asta .

Intradevar diavolul ne poate "hipnotiza" prin toate mijloacele de informare in masa ca si stirile si este mai puternic decat oricare dintre noi . Totusi toti dracii se pleaca la numele Domnului nostru Iisus Hristos , asa cum ni se spune si in Biblie , deci pot fi invinsi .

 

 

Daca e sa acordam credibilitate basmului biblic, dar si imaginatiei credinciosilor, atunci diavolul este cu mult mai puternic decat dumnezeu. El domina aceasta lume, el ii pedepseste pe oameni, el face ce vrea de cand exista iar dumnezeu nu are niciun cuvant in fata sa, doar spera ca la sfarsitul lumii sa-si ia revansa reusind sa-l pedepseasca :crazy:

 

Diavolul este creatie nu creator si de aceea creatia nu va fi niciodata mai puternica decat creatorul . Asa e si cu Diavolul si cu Dumnezeu . Puterea diavolului este cea mai mare , pe langa cea a lui Dumnezeu , dar nici nu se poate compara cu cea a lui Dumnezeu .

Este pur si simplu infima , comparativ.

 

 

Visele te pot chiar avertiza prin senzatii, iar evenimentele sunt simbolice. De exemplu, eu visez de multe ori (daca) senzatiile puternice pe care urmeaza sa le traiesc a doua zi, desi intr-un context cu totul diferit. Dar emotiile si simbolistica arata exact punctele principale a ceea ce se va petrece in acea zi.

 

Deci ceea ce ai descris ar putea fi avertisment (de sus) a ceea ce urmeaza, nu neaparat atac (de jos).

 

Vezi ca majoritatea viselor nu vin de la Dumnezeu ci de la Diavol, intrucat nu toti si nu oricand primesc astfel de revelatii .

 

 

Am avut un vis: eram doar eu,intr-un spatiu nedefinit,si in jurul meu,o prezenta invizibila.Foarte afectuasa,tandra,ma simteam mangaiat,alintat,cocolosit...pe un ton protector,cu rezonante foarte afectuase,foarte prietenos,Vocea incerca -cu cata blandete...sa ma invete sa fiu mincinos si prefacut -pentru binele meu desigur...

A fost nevoie de toata fermitatea mea pentru a rezista acestui asalt de "afectiune"...stia exact cum sa vorbeasca,cum sa ma mangaie...imi manipula emotiile,nevoia de afectiune,de prietenie,de protectie...la nivel de maestru.Nici nu va puteti inchipui,daca nu ati trait vreodata asa ceva.

Si momentul a fost ales cu multa dibacie,pentru ca incerca sa-mi introduca direct in subconstient niste programe,si folosea din plin asocieri foarte placute,pentru a creea o conditionare...

Insa a intampinat o opozitie foarte puternica in interiorul meu -pot fi teribil de inflexibil si rece daca vreau- ca doar sunt capricorn,si in plus,o "voce" muta,a intuitiei,ma avertiza cu insistenta in privinta acestui atac.

M-am rugat sa plece,si a plecat...

M-am trezit,si am primit imediat o explicatie referitoare la un intreg program de manipulare al carui subiect am fost.

Si programul a fost sa mi se creeze o problema -lipsa de afectiune- pentru ca apoi sa fie folosita ca un mijloc de presiune si sa mi se ofere "solutia",mincinoasa,pe care se presupunea ca o voi inghiti pe nemestecate!

In plus,au fost aduse sistematic in viata mea,persoane care sa imi arate initial o mare afectiune,admiratie si suport,pentru ca ulterior,sa imi devina fara motiv dusmani -se credea ca asta ma va face sa ma inchid afectiv,sa ajung sa desconsider iubirea,sau macar sa ma tem de ea...sa o privesc ca pe o slabiciune,sa o tratez ca pe o rana...

A fost un lung program de manipulare,si brusc mi s-au deschis ochii asupra lui...

Mai trebuie sa mentionez si ca scriind aceasta postare,computerul mi s-a inchis fara nici un motiv...e mare ciuda cand un program atat de lung,si "bine" gandit nu doar ca da gres,ci mai e si dat pe fata,ca sa devina pilda in ochii celorlalti.

 

Vezi ? Diavolul chiar incearca sa ne insele chiar si cu cuvinte tandre .

Oricum interesant visul .

Editat de Neverknow1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati observat imensa activitate a Diavolului in zilele noastre ?

................

Nu, n-am observat.

Am observaat insa faptul ca in zilele noastre multi "o iau pe aratura". Nu stiu cine e devina diavolul sau canicula :o:

Editat de VEMANS
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o mare nedumerire, de ce este diavolul considerat rau, cand ...

 

Sint si eu de aceasi parare, in copilarie ne explica mama ca diavolul ne suceste mintea daca nu ascultam de biserica si ne arata o femeie care venea in sat de cateva ori pe an in vizita la rude, care era deja schimbata fata de restul femeilor ramase traditional acasa.

Pentru ca era imbracata frumos cu pantofi eleganti si haine la fel, manichiura, ruj si tigari, bea langa barbati in baruri si radea cu ei, era fericita si asta se vedea pe ea, era considerata prietena diavolului!!! exclusa din buna societate unde doar familisti aveau acces cu femei cu o anumita maniera si educatie, sotia cuiva bine justificat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu intervine cand este chemat peste tot in Lume .

 

 

Doamne ajuta, Doamne fereste, da Doamne, etc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca faci o confuzie . Eu nu m-am dus si nici nu intentionez sa ma duc vreodata la un hipnotizator sau orice de genul asta .

Intradevar diavolul ne poate "hipnotiza" prin toate mijloacele de informare in masa ca si stirile si este mai puternic decat oricare dintre noi . Totusi toti dracii se pleaca la numele Domnului nostru Iisus Hristos , asa cum ni se spune si in Biblie , deci pot fi invinsi .

 

 

Confuzie faci tu daca ai impresia ca trebuie sa te duci la hipnoza pentru a fi hipnotizat sau sugestionat. Sugestionat se vede de la o posta ca esti, trebuie doar sa realizezi asta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar din curiozitate:De ce ati mutat topicul de pe aria de Religie?

 

 

Citeste prima postare din topic, a initiatorului si ai sa vezi ca tema tine de paranormal. Cel putin activitatile de care este invinuit diavolul. Nu are legatura cu religia,nici macar cu satanismul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Naeema' timestamp='1342038349' Tatal meu care e medic la fel, nu e el credincios nevoie mare dar important pentru el este ca crede in d-zeu, insa cand vine vorba sa-mi dea sfaturi pentru bunastarea fizica si sanatate, niciodata nu a bagat religia la inaintare. Chiar si acum imi recomanda mereu sa meditez pentru a ma relaxa si sa ma apuc de yoga prenatala.

Banuiesc ca nu traiesti in Romania.Aici daca spui ca practici yoga esti privita cu suspiciune,ca si cum sigur faci ceva rau.Nu stiu de unde provine mentalitatea asta: poate fi propaganda Bisericii,poate fi comparatia yoga-Misa,ignoranta etc.

Si realmente in afara de Misa,care e organizata la nivel national,celelalte scoli timide activand doar la nivel local (Bucuresti,Cluj,Brasov,Sibiu) nu ai de unde alege.Doar din carti si tratate din librarii sau internet plus ceva cursuri online.Insa nu se compara cu lucrul la sala in prezenta unei persoane autorizate.

In Romania nu ai cine stie ce variante in ce priveste yoga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Confuzie faci tu daca ai impresia ca trebuie sa te duci la hipnoza pentru a fi hipnotizat sau sugestionat. Sugestionat se vede de la o posta ca esti, trebuie doar sa realizezi asta.

 

Argumenteaza de ce crezi ca am fost sugestionat , hipnotizat ?

Doar pentru ca cred in Dumnezeul crestin-ortodox ?

Sau pentru ca cred ca yoga e rea ?

 

Citeste prima postare din topic, a initiatorului si ai sa vezi ca tema tine de paranormal. Cel putin activitatile de care este invinuit diavolul. Nu are legatura cu religia,nici macar cu satanismul.

 

Ba nu tine .

Este legat strans de religie .

 

 

... Freemasoni in sensul ca si ei sint invizibili dar mereu prezenti in cele mai importante afaceri planetare.

Controleaza activitatea financaiara al planetei pe langa multe alte activitati economice.

Corect .

Editat de Neverknow1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×