Sari la conținut
Forum Roportal
Neverknow1

Imensa activitate a Diavolului in zilele noastre

Postări Recomandate

Avea libertate totala dar sa nu manince din pomul cunoasterii binelui si raului ca gata cu libertatea daca nu e supus ?

Nu am vorbit de liberatate totala. Doar Dumnezeu are libertate totala. Pentru fiinte liberatea este un nivel, mai multa si mai putin conditionata(spre rai) sau mai putina si mai mult conditionata (spre iad).

 

La fel de exact ca tine ?

Este evident ca sunt mult mai exact decat tine, deoarece de cele mai multe ori tu nu spui absolut nimic, nici un argument, ci doar repeti doua santuri irelevante ale unei vechi placi zgariate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad ca tu nu intelegi nimic .

Alegerea aceia nu era ca alegere daca iau paine cu seminte sau simpla . Adica ambele bune . Aici alegeau intre "binecuvantare si blestem" .

 

 

Alegerea aceea nu era alegere . Eu sunt foarte prost si , ai dreptate ,nu pot intelege asa ceva si ce bine ma simt asa prost .

 

Binecuvintare sau blestem sa alegi daca nu stii ce e aia binecuvintare sau blestem ca nu ai cunoasterea binelui si raului si nu poti face diferenta .

 

E bine ca numai tu intelegi asa si nu si restul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat de imensa e activitatea diavolului, ca pana si pe un topic dedicat lui, tot despre dumnezeu se vorbeste. Postarile vorbesc de la sine, nici nu mai trebuie sa aduc contraargumente. :roll:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vorbit de liberatate totala. Doar Dumnezeu are libertate totala. Pentru fiinte liberatea este un nivel, mai multa si mai putin conditionata(spre rai) sau mai putina si mai mult conditionata (spre iad).

 

N[]u de totala ci de libertate conditionata . Cumva ii era frica Lui Dumnezeu ca poate omul alege altceva si atunci a pus conditii?

 

 

 

Este evident ca sunt mult mai exact decat tine, deoarece de cele mai multe ori tu nu spui absolut nimic, nici un argument, ci doar repeti doua santuri irelevante ale unei vechi placi zgariate.

Este evident . Si ma bucur ca sunt prost si nu inteleg astfel de afirmatii si cu fiecare afirmatie de genul asta cobor cite o treapta a prostiei mele . Oare cit de lunga o fi scara prostiei mele ? o sa aflu in fiecare zi . si cred ca la final o sa ma simt excelent ca nu inteleg nimic din topicul asta .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este evident . Si ma bucur ca sunt prost si nu inteleg astfel de afirmatii si cu fiecare afirmatie de genul asta cobor cite o treapta a prostiei mele . Oare cit de lunga o fi scara prostiei mele ? o sa aflu in fiecare zi . si cred ca la final o sa ma simt excelent ca nu inteleg nimci din topicul asta .

Ai asimilat o ideologie care te face sa bati campii. Nu o sa ajungi nicaieri in felul asta.

 

PS Iata activitatea diavolului din zilele noastre.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai asimilat o ideologie care te face sa bati campii. Nu o sa ajungi nicaieri in felul asta.

 

PS Iata activitatea diavolului din zilele noastre.

Am mai coborit o treapta a prostiei mele , si e foarte bine . Unde sa ma uit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat de imensa e activitatea diavolului, ca pana si pe un topic dedicat lui, tot despre dumnezeu se vorbeste.

 

Si sa mai zica cineva ca adevaratul Dumnezeu nu-i altul decat Diavolul :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si sa mai zica cineva ca adevaratul Dumnezeu nu-i altul decat Diavolul :o:

 

Cred ca se referea defapt la faptul ca noi cam facem offtopic :P .

Editat de Neverknow1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se refera la faptul ca noi cam facem offtopic :P .

 

Iar eu ma refer la faptul ca dumnezeul biblic, prin faptele sale, este o intruchipare a raului si ca in biblie, practic, au fost inversate numele :o: Adica dumnezeu trebuia sa poarte numele de diavol, iar Diavolul pe cel de Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cine este diavolul ? :o: Cum a aparut el si de ce ? In versiunea mea de biblie nu este explicat deloc acest lucru, cu toate ca este pomenit de mai multe ori :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×