Sari la conținut
Forum Roportal
Ana2019

Ce parere aveti de acest individ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

Am nevoie de sfaturile voastre in legatura cu baiatul cu care am inceput sa ies de o luna.

 

Pana acum am fost si inca suntem in faza in care ne cunoastem, totul platonic, doar iesiri in oras, la restaurant, la terasa, in parc, imbratisari si saruturi. Noi nu locuim in Romania, el nu este roman, ci este din America Latina. El isi face un master in tara unde locuim. El este mai mic cu doi ani ca mine, eu avand 28, iar el 26. Mi-a facut o impresie foarte buna de la inceput, educat, manierat, inteligent, bland, afectuos si foarte tandru. Totul a mers bine pana acum, ne intelegeam bine, radeam, vorbeam. Dar, ultimele doua intalniri m-au pus pe ganduri tare de tot si mi s-a cam racit entuziasmul..Insa, am nevoie si de sfaturile voastre.

 

La penultima intalnire, a venit si un amic de-a lui. Am mers la o terasa, si am stat de vorba. Amicul lui stie franceza si am vorbit cu el putin in franceza, dar prietenul meu s-a suparat pe mine foarte tare din cauza asta. Insa nu a spus nimic pe loc, am aflat ulterior. Ce nu mi-a placut a fost ca amicul lui m-a intrebat cati bani castig, nu am vrut sa spun, iar prietenul meu s-a uitat urat la mine. Apoi, amicul a propus sa intram intr-un sex shop!!, ceea ce pe mine m-a uluit efectiv. Si le-am spus sa mearga, dar fara mine. Apoi amicul a inceput sa vorbeasca despre prostituate, si eu m-am facut ca nu aud ce spune. Prietenul meu i-a spus sa inceteze ca vede ca mie nu imi plac aceste subiecte. Apoi, amicul m-a intrebat de ce am venit in tara asta si i-am spus ca pentru ca am rude aici, si in momentul acela ei doi s-au privit unul pe altul cu dezamagire si usoara teama in ochi. M-a intrebat daca imi place sa merg sa fac cumparaturi, am zis ca da, normal, si amandoi au intors capetele in directia opusa, un fel de du-te de aici! In schimb, ei doi mi s-au plans de ce tara saraca au, de ce saraci sunt oamenii acolo, de ce saraci sunt ei si ce multi bani le trebuie.

 

La ultima intalnire, prietenul meu a venit putin in intarziere. Si a inceput sa imi spuna ca nu vrea sa il insel, sa ies cu altul, sa sarut pe altul, si eu am fost de acord cu el spunandu-i ca mie imi place el, nu doresc pe altul, doresc sa fiu doar cu el. Si la replica aceasta el mi-a dat un pumn in burta, nu tare, dar destul cat sa simt durere, si mi-a spus ca nu cumva sa indraznesc sa il insel vreodata!! El urmeaza sa plece in tara lui pentru o luna. Si mi-a spus ca asta voi pati daca imi voi permite sa sarut pe altul in aceasta luna, ca va face jujitsu cu mine la intoarcere, si sa am grija ca nu ma pun eu cu cei din tara lui!! Eu ramasesem incremenita de uimire, surpriza neplacuta, nu imi venea sa cred!! Era exact opusul a tot ceea ce fusese pana in clipa respectiva. Din cauza asta, nu am avut taria de a-i intoarce spatele si pleca. Am ramas.

 

Am mers la un fast-food si a inceput sa ma intrebe de ce nu am vrut sa intru in sex shop! Si i-am spus ca nu vad de ce as intra acolo. Daca relatia noastra va evolua frumos si vom continua sa simtim atractie, putem avea o relatie foarte frumoasa, fara a fi nevoie sa mergem in astfel de magazin. Si a spus ca el nu vede nimic rau in a merge acolo, a vedea ce e acolo, a rade, si in plus, nu vede de ce am refuzat sa vorbesc despre prostituate! Si i-am spus, ca in cultura mea, aceste subiecte sunt tabu, si nu ma simt bine dezbatandu-le.(aici, fiecare din noi avem parerile noastre, nu stabilesc eu judecati de valoare, ci redau doar ce am gandit eu si ce i-am spus lui, a nu se intelege gresit). Mi-a zis ca atitudinea mea este rea si ca intr-o relatie trebuie sa ne acomodam unul cu celalalt, sa renuntam la personalitate si ca majoritatea lucrurilor din firea noastra se pot schimba astfel incat sa functioneze relatia. Si mi-a spus ca de ex, lui ii place foarte mult sa fie sarutat in anumite zone ale corpului si asta e ceva ce il face sa se simta diferit si special. Si eu am ramas stupefiata intrucat imi spune asemenea lucru pe sleau, in timp ce noi nu ne-am creat deja o relatie sexuala impreuna. Mi-a spus ca in tara lui nu exista atata libertate ca in Europa, si ca doreste sa se bucure din plin de libertatea de aici, alaturi de mine!!

 

La final, cand am plecat, i-am zis sa ma anunte ca a ajuns cu bine acasa, intrucat era deja foarte tarziu. Nu m-a anuntat. Luni, trebuia sa ne vedem, a anulat intalnirea cu 20 de minute inainte! Azi nu am vrut sa il vad eu. Maine urmeaza sa ne vedem sa ne luam ramas bun, intrucat joi pleaca.

 

Ce parere aveti de acest individ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

La ultima intalnire, prietenul meu ...mi-a dat un pumn in burta si mi-a spus ca nu cumva sa indraznesc sa il insel vreodata !!

Ce parere aveti de acest individ?

 

Salut si tie,

 

Am extrapolat din al tau mesaj, esentialul si intrebarea finala care nu necesita raspuns pentru ca raspunsul se intelege de la sine. Restul povestii devine total irelevant, in lumina acelei destainuiri.

Ce parere am eu ? Ghici ciuperca dintr-o singura parere care-i cea corecta ? doh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de acest individ?

 

Mai intrebi? :doh:

 

Daca vrei neaparat o parere, atunci uite, am sa fiu indulgent in privinta lui si am sa-ti spun ca am o parere foarte proasta despre el!

 

Eu zic sa te feresti de un astfel de individ, daca nu vrei sa o cauti cu lumanarea!

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de acest individ?

Ca-ti plange pi_da dupa el rau de tot si nu mai gandesti.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si la replica aceasta el mi-a dat un pumn in burta, nu tare, dar destul cat sa simt durere, si mi-a spus ca nu cumva sa indraznesc sa il insel vreodata!!

Eu pana aici am citit...si e suficient.

Nu trebuie sa intri intr-o astfel de relatie. Te umilesti si daca mai continui sa-i raspunzi.

Acorda-ti mai mult respect de sine.

Editat de InPing
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce parere sa am?

ori te-ar face amindoi, ori amicul tau te-ar scoate la produs.

 

io zic sa nu ajungi sa te culci cu el ca o sa te considere proprietatea lui.

mai bine baga la inaintare rudele tale care te tin din scurt si trebuie sa inchei relatia cu el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

... Si la replica aceasta el mi-a dat un pumn in burta, nu tare, dar destul cat sa simt durere, si mi-a spus ca nu cumva sa indraznesc sa il insel vreodata!! El urmeaza sa plece in tara lui pentru o luna. Si mi-a spus ca asta voi pati daca imi voi permite sa sarut pe altul in aceasta luna, ca va face jujitsu cu mine la intoarcere, si sa am grija ca nu ma pun eu cu cei din tara lui!! Eu ramasesem incremenita de uimire, surpriza neplacuta, nu imi venea sa cred!! Era exact opusul a tot ceea ce fusese pana in clipa respectiva.

 

......

 

Ce parere aveti de acest individ?

 

 

despre el nu am o impresie prea buna din cate povestesti! ai 2 variante - ori rationezi situatia, il lasi cu "ploile" lui si iti vezi de drum sau te apuci serios de jujijijitishiju - sau cum io' zice !! :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E interesat, nu-ti face iluzii. Sud-americanii vin in Europa la mai bine si viseaza sa faca pui aici. Toti. Caracterul lui e ala pe care l-ai vazut in ultimele zile. Imagineaza-ti un pic ce poate urma. Gandeste un pic cu mintea, nu cu hormonii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de acest individ?

E atat de evident ce soi de barbat este, incat nu inteleg unde este nelamurirea ta?! Vrei sa-ti deseneze cineva pe trotuar cu creta, ca sa intelegi? Ori vrei un body paint natur permanent, made in America Latina? :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acuma am vazut " e gelos, interesat sau ii place de mine ? "

niciuna.

 

mi se pare un tip periculos.

naspa.

DANGER scrie pe el.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×