Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Virginitatea, un handicap?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce in ultima vreme virginitatea e considerata un handicap iar virginii sunt priviti ca niste persoane anormale?

Nu pledez pt. pastrarea virginitatii cu orice pret, nici pt. ca oamenii sa se pastreze virgini pana la casatorie, totusi, a-ti pierde virginitatea doar pt. ca "asa face toata lumea", cu oricine, in oricine conditii, mi se pare mult mai prostesc decat a fi virgin si a renunta la virginitate doar in momentul in care esti pregatit sa o faci si gasesti omul potrivit pt. a o face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce in ultima vreme virginitatea e considerata un handicap iar virginii sunt priviti ca niste persoane anormale?

Nu putem fi toţi la fel. Unii preferă să fie ei primii, alţii preferă să stea la r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca stii de ce, dar iti place sa pui intrebari :) Ce te mai poate mira ? Societatea face din orice prostie un trend la care ori aderi (caz in care esti cool, normal) ori nu (esti ratat, sau pur si simplu plictisitor).

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem fi toţi la fel. Unii preferă să fie ei primii, alţii preferă să stea la r

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca stii de ce, dar iti place sa pui intrebari :) Ce te mai poate mira ? Societatea face din orice prostie un trend la care ori aderi (caz in care esti cool, normal) ori nu (esti ratat, sau pur si simplu plictisitor).

Stiu, dar tot mai vreau sa aflu. Mintea mea ingusta nu poate pricepe. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, dar tot mai vreau sa aflu. Mintea mea ingusta nu poate pricepe. :)

 

Ba pricepe, dar nu punand intrebari o face :huggles: Lucrurile sunt asa cum sunt, nu vei gasi pe nimeni sa zica altceva decat raspunsuri standard, pe care deja le intuiesti. Oamenii una gandesc, si alta zic. Poate nici ei nu-s dau seama, cine mai stie... Problema e ca toti stim ce trebuie facut, in general, dar nimeni nu stie cum. :) De-asta tot instinctul primeaza...

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important barbat in viata unei femei, nu e primul! Ci ultimul!

Da, adică el să fie ultimul om. Scuze de glumă. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important barbat in viata unei femei, nu e primul! Ci ultimul! :o:

Si ailalti chiar n-au avut nicio valoare? Si daca ultimul dintr-un anumit moment va deveni penultimul? :blink: Ii va pieri valoarea instantaneu ce-a decazut din drepturile ultimului?

Felul in care ai spus-o lasa sa se inteleaga ca nu barbatul conteaza, omul, prin ceea ce reprezinta el, ci conteaza doar ce-ti daruieste. Odata ce nu-ti mai daruieste ce-ti convine, gata, e nula da nula. :lol:

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×