Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

Ora de business

Postări Recomandate

fiecare emisiune se gaseste si pe net a doua zi pe site

 

aha, am gasit! buna ideea, nici nu era greu, trebuia doar sa ma sageteze gandul sa si caut !!! :doh:

multam!

si acum va fi vesnica intrebare : ma uit la emisiune sau pe ropo !!?? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha, am gasit! buna ideea, nici nu era greu, trebuia doar sa ma sageteze gandul sa si caut !!! :doh:

multam!

si acum va fi vesnica intrebare : ma uit la emisiune sau pe ropo !!?? :o:

npc/pp/cp :o:

 

pai emisiunea poate sa se auda pe fundal si sa te uiti si pe ropo in acelasi timp ;)

 

Aceasta comparatie ne doare cray.gif

Pai nici nu se compara emisiunea lui Badea cu cea a lui Guran, intr-un timp ma uitam si eu la Badea, eram mai mica si mai prostuta poate.....cand il mai prind intamplator in direct mi se pare ca pierd timpul pt ca nu e nici educativa si nici haz nu mai are (pt mine) sau poate n-a avut niciodata......plus de asta am inceput sa urasc mistocareala iar Badea este un mistocar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu urmaresc emisiunea pe cat pot, mai ales ca s-a mutat jurnalul de pe TVR la 7 fara 7, ce mutare proasta, si nu il mai prind deloc. deci este o emisiunea care mai imi umple golurile, si de asemenea explica evenimentele dintr-o perspectiva non-politica, cat se poate de economica a omului informat caruia ii pasa de ce se petrece in jurul lui, si nu se comporta ca si cum politica este un meci de fotbal iar tara stadionul, poporul suporterii iar echipele partidele parlamentare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu urmaresc emisiunea pe cat pot, mai ales ca s-a mutat jurnalul de pe TVR la 7 fara 7, ce mutare proasta, si nu il mai prind deloc. deci este o emisiunea care mai imi umple golurile, si de asemenea explica evenimentele dintr-o perspectiva non-politica, cat se poate de economica a omului informat caruia ii pasa de ce se petrece in jurul lui, si nu se comporta ca si cum politica este un meci de fotbal iar tara stadionul, poporul suporterii iar echipele partidele parlamentare.

De fapt el incearca sa implice cat mai putin posibil politica in emisiune dar e aproape inevitabil avand in vedere ca este destul de strans legata de economie.

 

Un alt lucru pe care-l apreciez la emisiune este ca avem parte si de stiri internationale, lucru mai rar intalnit la emisiunile din Ro.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar cred ca are o fixatie pe cursul de schimb, il intoarce pe toate fetele posibile si imposibile :)

desigur ca este un subiect la care numai emisiunea lui se uita cu asa mult interes si constanta, are si de ce. nu mai putem trece cu vederea un indice de o importanta atat de mare pt tara si investitori, ale carui implicatii sunt inca prea putin cunoscute si intelese.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt el incearca sa implice cat mai putin posibil politica in emisiune dar e aproape inevitabil avand in vedere ca este destul de strans legata de economie.

 

....

 

ai dreptate, in emisiune arata un punct de vedere al stirilor pe care le prezinta si pe care incearca sa il faca cat mai putin subiectiv si "contaminat" de politica

 

dar cred ca are o fixatie pe cursul de schimb, il intoarce pe toate fetele posibile si imposibile :)

.....

 

pentru ca functie de cursul de schimb se calculeaza cam toate - rate credite, preturi utilitati ( energie, gaze, apa, telefonie etc), contracte economice etc

 

 

****

 

Revenim pe 6 august - ce mult pare pana atunci!!! :o:

Editat de Indigo 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din nou "on line" cu ora de business. :o:

Bineinteles cum ma si asteptam o trecere rapida cam prin toate evenimetele din ultima perioada si cate ceva despre evolutia "dezordonata" a cursului euro din ultima vreme. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De luni 22 octombrie emisiunea se muta pe programul TVR 1 de la ora 19:00! Se pare ca are audienta !! :o:

Din pacate nu cred ca il voi mai prinde seara !! Stiu, stiu pot sa ma uit a doua zi la inregistrare dar e ca si cum as citi azi ziarul de ieri ! :-

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am aflat de noua "achizitie" a lui Tiriac de la prietenul meu Guran. :o:

 

"De la jumătatea lunii octombrie, Ion Ţiriac este proprietarul unui al doilea turneu de tenis din circuitul ATP, pe l

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×