Sari la conținut
Forum Roportal
Danfodor

Mesajul socant care bantuie Google, lasat de TERESA FIDALGO dupa moartea ei pe Messenger si Facebook

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

teresa_fidalgo_782.jpgTERESA FIDALGO. Un mesaj primit în limba romana pe Yahoo! Messenger îi sperie pe mulţi dintre cei care îl primesc. Cazul unei femei pe nume Teresa Fidalgo, care a murit într-un accident de maşină în urmă cu 27 de ani, este folosit de persoane care vor să stârnească panică şi să facă bani pe internet.

 

Mesajul primit de mii de persoane din România, pe Yahoo! Messenger şi pe Facebook, suna astfel:

Editat de BlueS
Edit reclama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Bing circula mesajul asta : "Ma numesc frosa,implinesc 10 ani de cand am murit intr-un accident de caruta. Daca nu trimiti mesajul acesta la 1 persoana iti va muri calul sau poneiul!!!"

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Bing circula mesajul asta : "Ma numesc frosa,implinesc 10 ani de cand am murit intr-un accident de caruta. Daca nu trimiti mesajul acesta la 1 persoana iti va muri calul sau poneiul!!!"

 

Tu ai scapat cu calul teafar (sau poneiul), fiindca ne-ai transmis noua. Sa vad cui trimit eu, ca sa nu-mi moara calul (sau poneiul), ca aici fac spam daca repet...laugh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai scapat cu calul teafar (sau poneiul), fiindca ne-ai transmis noua. Sa vad cui trimit eu, ca sa nu-mi moara calul (sau poneiul), ca aici fac spam daca repet...laugh.gif

 

n-as vrea sa-mi moara calul :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-as vrea sa-mi moara calul :crazy:

 

...sau poneiul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...sau poneiul...

 

n-am ponei... doar am fost acuzat de posesie de cal...

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am ponei... doar am fost acuzat de posesie de cal...

:stars:

 

Aha...deci esti girat de cunoscatorii ce-au tinut fraiele...

Totusi o confirmare n-ar strica... stii tu, tine de credibilitate (nu a ta...doamne fereste...a cunoscatorilor, desiguryes.gif).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha...deci esti girat de cunoscatorii ce-au tinut fraiele...

Totusi o confirmare n-ar strica... stii tu, tine de credibilitate (nu a ta...doamne fereste...a cunoscatorilor, desiguryes.gif).

 

sa stii de la mine (la ureche iti spun...) sa fii acuzat nu este egal cu posesia in realitate... fara dovezi, e doar o acuza...

iar daca vrei sa confirmi... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stii de la mine (la ureche iti spun...) sa fii acuzat nu este egal cu posesia in realitate... fara dovezi, e doar o acuza...

iar daca vrei sa confirmi... :roll:

 

Bine, confirm: "conform logicii tale esti fericitul posesor al unui cal (maiastru).

Acu' tot la ureche-ti spun : "lasa pe altcineva sa te laude..."(sau ai incercat si varianta asta dar fara satisfactii?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, confirm: "conform logicii tale esti fericitul posesor al unui cal (maiastru).

Acu' tot la ureche-ti spun : "lasa pe altcineva sa te laude..."(sau ai incercat si varianta asta dar fara satisfactii?)

 

cred ca ai o imposibilitate de gandire... am spus ca am fost acuzat, nu ca posed... spune M TUCA intr-o reclama: CITESTE... altfel ramai asa cum esti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×