Sari la conținut
Forum Roportal
Mihaela237

Ce faci cand cel de langa tine te paraseste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aa, asta nu e dificil, alegi o vampa pe care s-o vezi doar cand si cand. :pardon:

Faza cu implinirea n-o stiu, trebe sa mai cresc nitel :D

 

timp de 4 ani cand ea e la facultate? :stars: eventual chiar de 1 - 2 ori pe luna? (pe pamant era mai simplu, cred...)

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai eu cred ca acum.. dupa "experienta" mea as fugi de-as rupe pamantu' de relatii de genu'. sfatul meu si crede-ma e cel mai bun GASESTE O RELATIE DE care sa te bucuri zi de zi.( in sensul sa vezi persoana aia oricand doresti)

Editat de DoarCineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai eu cred ca acum.. dupa "experienta" mea as fugi de-as rupe pamantu' de relatii de genu'. sfatul meu si crede-ma e cel mai bun GASESTE O RELATIE DE care sa te bucuri zi de zi.( in sensul sa vezi persoana aia oricand doresti)

 

 

Da, dar daca ai parte de o asemenea "relatie", ai sanse s-o intinzi pe o perioada mare de timp. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toate se afla in capul meu si nimic nu e adevarat

Tipic. Un manipulator de high-class :lol2:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal nu prea mi se pare o relatie cand te vezi de 2 ori pe luna. El poate face orice in timpul asta si tu la fel. Si cum adica te-ai despartit? Voi ati fost impreuna doar teoretic . Faci exact aceleasi lucruri care le faceai si cand "erai" cu respectivul ,ia vezi ,poti? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba poate fi o relatie si cand te vezi o data la 3 luni. Cea mai buna prietena a mea a avut o relatie la distanta timp de 8 ani cu actualul ei sot. Cand este dragoste adevarata, se poate.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

300 km

impplica vorbit la telefon si vazut o data sau de 2 ori pe luna (din lipsa posibilitatilor financiare)

 

e cam putin daca dureaza deja de 4 ani.

 

Nu cred.De fapt nu l-am prins cu nimic pana acum...

 

ideea nu e sa-l prinzi, ideea e de ce nu ati solutionat timp de 4 ani DISTANTA.

care dintre voi nu e interesat sau e impotriva apropierii ??

 

@ nu-mi place defel raspunsul lui " toate-s in capul tau".

e normal ca-s in capul tau , dar din moment ce te deranjeaza si te preocupa , sunt importante.

asta e un mod de-al lui de a fugi de raspundere, sa minimalizeze si sa-ti spuna ca ti se pare.

 

nu sincer nu eram pregatita...chiar nu eram .sau cel putin nu vroiam si refuzam sa cred ca totul se va termina

 

si cei 4 ani nu te-au pregatit ?? ce virsta ai ?

 

ma rog, mie nu mi s-a intamplat sa cer un barbat de sot

 

 

pai nu, dar ii putea cere sa reduca cei 300 km, sa se stabileasca amindoi in aceeasi localitate.

 

sincer chiar am nevoie de niste sfaturi de la persoane care nu sunt implicate...pentru ca in momentul asta nu pot sa analizez situatia la rece...multumesc

 

eu cred ca ai fost buna cit timp ai acceptat aceasta relatie comprommis.

daca vrei mai mult, el se retrage.

de asemenea cred ca nu esti singulara in viata lui, are si o alta relatie aproape.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ea , e dependeta de vorbitul la telefon...cu EL...de sms si de vazutul ala odata sau de 2 ori pe Luna...

 

O spun din proprie experienta... E mai greu pana te obisnuiesti ca nu mai va auziti zi de zi la telefon, sms....

In rest a spus bine guy famili...ca oricum facea aceleas lucruri zi de zi...fara el...dar era o perioada de timp in care el era prezent la telefonn

 

Si cum a spus Doar Cineva.... ascultai sfatu.....ARE PERFECTA DREPTATE....

 

Eu mi-am pierdut 2 ani intr-o astfel de relatie, LA DISTANTA...a fost prima si ultima....daca va mai fii va fi doar sa ma simt bine pentru 2 zile si atat....

 

Tu deja ai 4 daca am inteles bine.... si nu accepta scuza lipsa banilor....aia nu e o problema...sunt 300 km nu 600 nu 1000....

Editat de Mircea112

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum ce faci? Te ridici, iti lingi ranile, plangi un timp, mai suferi un timp, tragi invataturi si mergi mai departe. Asta in general, pt ca in cazul tau, cel de langa tine nu era... langa tine.8)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×