Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu ma forteaza nimic sa ma grabesc,numai ca sufar in singuratatea mea

 

Prima data cand te-ai maritat, te-ai grabit ca altfel nu faceai pasul, acum te grabesti iar... invata sa astepti pana cand vei fi convinsa ca ti-ai gasit omul potrivit, altfel vei suferi si mai mult! E viata ta, cum iti asterni, asa dormi!

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu nu ai cum sa intelegi ce simt eu si care e viata mea,faci niste comentarii superficiale

 

nu ma forteaza nimic sa ma grabesc,numai ca sufar in singuratatea mea

 

Scuze.

Nu am realizat ca vreti sa suferiti singura in timp ce povestiti pe forum.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma forteaza nimic sa ma grabesc,numai ca sufar in singuratatea mea

Singuratatea,este relatia cu tine insuti.Daca relatia asta e lipsita de iubire,apreciere,respect,intelegere,daca e chiar lipsita de atentie,ignorata,atunci suferi.Si nu ar trebui sa invinovatesti pe nimeni altcineva pentru relatia TA cu TINE INSATI.

Asuma-ti asta,este un semn de maturitate sa stii sa accepti ca macar in ce priveste relatia ta cu tine,nu e tot altcineva responsabil.

Editat de Arcangelo
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii spune nimeni ca tipul nu va divorta niciodata?

Daca ea este divortata de un an, ce il retine sa nu faca pasul?

Va spun eu. Ii este foarte bine asa. Si pun pariu ca se intelege cu sotia extraordinar, nu ce toarna el ca este nefericit. Un barbat care traieste rau si are iubirea vietii sale disponibila, nu sta pe ganduri.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze.

Nu am realizat ca vreti sa suferiti singura in timp ce povestiti pe forum.

daca ai citit subiectul meuai fi priceput ca am cerut un sfat de la cineva cre a trecut printr-o situatie ca a mea.tu esti o astfel de persoana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii spune nimeni ca tipul nu va divorta niciodata?

Daca ea este divortata de un an, ce il retine sa nu faca pasul?

Va spun eu. Ii este foarte bine asa. Si pun pariu ca se intelege cu sotia extraordinar, nu ce toarna el ca este nefericit. Un barbat care traieste rau si are iubirea vietii sale disponibila, nu sta pe ganduri.

Nu o sa creada pe nimeni, eu cred ca ea s-a impacat cu gandul ca el nu va divorta niciodata, numai ca are nevoie ca cineva sa o aprobe ca face bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai citit subiectul meuai fi priceput ca am cerut un sfat de la cineva cre a trecut printr-o situatie ca a mea.tu esti o astfel de persoana?

 

Tu citesti ce scrie lumea?

Ai citit ce spune Lucast?

Sau selectionezi numai ce vrei tu sa auzi, si te centrezi sa afli cat timp mai este pana divorteaza ala?

Timpul s-a scurs demult.

NU DIVORTEAZA.

DOAR TE MANIPULEAZA. Ca sa ma exprim elegant.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un barbat care traieste rau si are iubirea vietii sale disponibila, nu sta pe ganduri.

 

Da, asa este, dar trebuie sa tii cont si de situatia initiala. El insurat, ea maritata si nefericita. Fiecare dintre ei, poate ca a gasit in celalalt ceea ce nu avea acasa in mod multumitor. Apoi ea a divortat si incearca sa-l determine si pe el sa faca acelasi lucru. Poate el nu vrea, poate situatia initiala era perfecta pentru el si ar vrea sa o mentina asa, atat cat poate. Poate, daca ea ar fi fost divortata de la inceput, el nu ar fi intrat in acea relatie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El a trisat de la inceput, nu i-a spus ca e casatorit, a inceput relatia cu o minciuna, nu e demn de incredere.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×