Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

In viziunea ta, a gresit ca a mers cu nevasta-sa la petrecere sau ca te-a mintit? :crazy: Presupun ca te scoate din minti prima varianta..:D

 

El de ce sa te ameninte daca tu nu aveai nicio reactie deplasata? Asuma-ti REACTIA ta la aflarea vestii ca a fost cu SOTIA LUI la petrecere si nu mai da vina pe el ca face ca toti dracii. Pe tine nici nu trebuia sa te intereseze unde a fost el si cu cine, pentru ca ESTI AMANTA lui, deci FEMEIA din CAUZA CAREIA ISI MINTE SI ISI INSEALA SOTIA! Intelegi care este LOCUL TAU in relatia cu el? Tu ai acceptat acest loc si acest statut, deci nu ai niciun drept sa-i faci program si nici sa-l iei la rost.

 

De amenintari nu comentez..De obicei cainele care latra, nu musca..Dar nu stii nicodata ce zace intr-un om..

m-a deranjat ca m-a mintit,eu mi-am inteles statutul meu dar el are dreptul sa imi controleze mie viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu are dreptul sa-ti controleze el tie viata. Multumita?

Te-a linistit afirmatia asta sau ti-a rezolvat cumva problema? inclin cred ca nu.

 

In afara de faptul ca gasesti interlocutori, care sa te ajute sa-ti descarci tensiunea emotionala, cam ce alt ajutor speri tu sa primesti de aici?!

Concret, tu trebuie sa iei o decizie, si sa pui in practica ceva.

Faptul ca ai facut alegeri asa naroade pentru viata ta si ca, mai mult, continui sa eziti daca sa parasesti mocofanul sau nu, nu-ti da de gandit cum ca si tu ai probema de perceptie grava?!

Si ca modelele tale de viata sunt eronate?!?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-a deranjat ca m-a mintit,

Eiii na! :lol: E si asta, dar nu e cauza principala.

Macar fata de tine sper ca recunosti ce te-a scos din minti. :)

eu mi-am inteles statutul meu

Din ce ai povestit, reiese ca NU ti l-ai asumat, nu te-ai multumit cu el si ai facut si pressing sa te scapi de el. De aici si reactia lui gingasa..

el are dreptul sa imi controleze mie viata?

Nimeni n-are dreptul sa controleze viata nimanui. Si nimeni nu poate controla viata nimanui, DACA NU I SE PERMITE sa faca asta. Dar uneori ne opunem prea tarziu..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu are dreptul sa-ti controleze el tie viata. Multumita?

Te-a linistit afirmatia asta sau ti-a rezolvat cumva problema? inclin cred ca nu.

 

In afara de faptul ca gasesti interlocutori, care sa te ajute sa-ti descarci tensiunea emotionala, cam ce alt ajutor speri tu sa primesti de aici?!

Concret, tu trebuie sa iei o decizie, si sa pui in practica ceva.

Faptul ca ai facut alegeri asa naroade pentru viata ta si ca, mai mult, continui sa eziti daca sa parasesti mocofanul sau nu, nu-ti da de gandit cum ca si tu ai probema de perceptie grava?!

Si ca modelele tale de viata sunt eronate?!?

stiu ca trebuie sa fac ceva dar nu stiu ce anume.cautam sfaturi de la cineva care a trecut prin asa ceva,ai dreptate am facut alegeri gresite in viata dar toata lumea gresete,nu am nevoie de acuzatii,am nevoie de intelegere si sprijin moral daca se poate

 

Eiii na! :lol: E si asta, dar nu e cauza principala.

Macar fata de tine sper ca recunosti ce te-a scos din minti. :)

 

Din ce ai povestit, reiese ca NU ti l-ai asumat, nu te-ai multumit cu el si ai facut si pressing sa te scapi de el. De aici si reactia lui gingasa..

 

Nimeni n-are dreptul sa controleze viata nimanui. Si nimeni nu poate controla viata nimanui, DACA NU I SE PERMITE sa faca asta. Dar uneori ne opunem prea tarziu..

stiu ca greseala mea majora a fost ca i-am permis prea multe dar nu am intrat aici sa fiu judecata ci caut intelegere.DA AM GRESIT RECUNOSC.problewma e cum sa reapr greseala si sa merg mai departe,ma simt foarte slaba in acest moment,ma tem ca nu voi fi suficient de puternica sa imi fac curat in viata si voi ceda din nou manipularilor lui ceea ce NU MAI VREAU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca trebuie sa fac ceva dar nu stiu ce anume.cautam sfaturi de la cineva care a trecut prin asa ceva,ai dreptate am facut alegeri gresite in viata dar toata lumea gresete,nu am nevoie de acuzatii,am nevoie de intelegere si sprijin moral daca se poate

Aham...m-am prins, tu vrei mangaieri ( chit ca-s false), ca alea iti lipsesc si ti-au lipsit mereu in viata, nu treziri la realitate, ca astea le percepi drept acuzatii.

 

Bon voyage, ai gasit taman calea spre decompensarea psihotica.

 

Nu are nimeni ce sfaturi mai bune sa-ti dea, decat ceea ce s-a scris pana acum.

Daca nu ti-a picat fisa ce ar trebui sa faci, si inca mai ai dependenta emotionala infecta fata de dementul psihopat care iti este amant, eu sunt de parere ca e mai bine sa te distruga ala.

 

Fiecare pasare pe limba ei piere.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aham...m-am prins, tu vrei mangaieri ( chit ca-s false), ca alea iti lipsesc si ti-au lipsit mereu in viata, nu treziri la realitate, ca astea le percepi drept acuzatii.

 

Bon voyage, ai gasit taman calea spre decompensarea psihotica.

 

Nu are nimeni ce sfaturi mai bune sa-ti dea, decat ceea ce s-a scris pana acum.

Daca nu ti-a picat fisa ce ar trebui sa faci, si inca mai ai dependenta emotionala infecta fata de dementul psihopat care iti este amant, eu sunt de parere ca e mai bine sa te distruga ala.

 

Fiecare pasare pe limba ei piere.

dar tu ce credeai ca vreau eu de aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar tu ce credeai ca vreau eu de aici?

 

Nu am nevoie sa cred...stiu sigur ce vrei, chit ca tu esti inca inconstienta de acest lucru.

 

Se numeste jocul de-a victima...victimizare. O formula puerila pentru cresterea increderii de sine, practicata de persoanele slabe care nu pot sau nu vor sa gandeasca.

 

Vrei sa-ti intaresti credinta ca numai tu ai dreptate - dovada chinurile indurate cu stoicism - ( ceea ce te ajuta sa plasezi responsabilitatea disfunctionalitatii relationale, strict in carca partenerului), in timp ce, in sinea ta, nu esti dispusa sa actionezi cu nimic concret si inteligent.

Cand cineva nu intra in acest joc debil, in forma pe care o percepi confortabila, devii tu tepoasa, si-l tragi la raspundere, ca mama mare pe nepot.

 

Parintii tai te-au facut des sa te simti fara valoare?...ai impresia ca nu meriti chiar nimic mai bun in viata, in afara de respingere?!

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie sa cred...stiu sigur ce vrei, chit ca tu esti inca inconstienta de acest lucru.

 

Se numeste jocul de-a victima...victimizare. O formula puerila pentru cresterea increderii de sine, practicata de persoanele slabe care nu pot sau nu vor sa gandeasca.

 

Vrei sa-ti intaresti credinta ca numai tu ai dreptate - dovada chinurile indurate cu stoicism - ( ceea ce te ajuta sa plasezi responsabilitatea disfunctionalitatii relationale, strict in carca partenerului), in timp ce, in sinea ta, nu esti dispusa sa actionezi cu nimic concret si inteligent.

Cand cineva nu intra in acest joc debil, in forma pe care o percepi confortabila, devii tu tepoasa, si-l tragi la raspundere, ca mama mare pe nepot.

 

Parintii tai te-au facut des sa te simti fara valoare?...ai impresia ca nu meriti chiar nimic mai bun in viata, in afara de respingere?!

da,ai dreptate,parintii mei m-au facut sa cred ca sunt asa,mi-au spus intotdeauna ca nu sunt capabila de mai mult si am ajuns sa cred ca e adevarat,nu pot face nimic cu viata mea,sunt slaba recunosc si vreau incurajari.multumit?

 

Nu am nevoie sa cred...stiu sigur ce vrei, chit ca tu esti inca inconstienta de acest lucru.

 

Se numeste jocul de-a victima...victimizare. O formula puerila pentru cresterea increderii de sine, practicata de persoanele slabe care nu pot sau nu vor sa gandeasca.

 

Vrei sa-ti intaresti credinta ca numai tu ai dreptate - dovada chinurile indurate cu stoicism - ( ceea ce te ajuta sa plasezi responsabilitatea disfunctionalitatii relationale, strict in carca partenerului), in timp ce, in sinea ta, nu esti dispusa sa actionezi cu nimic concret si inteligent.

Cand cineva nu intra in acest joc debil, in forma pe care o percepi confortabila, devii tu tepoasa, si-l tragi la raspundere, ca mama mare pe nepot.

 

Parintii tai te-au facut des sa te simti fara valoare?...ai impresia ca nu meriti chiar nimic mai bun in viata, in afara de respingere?!

dupa parerea ta cum ar trebui sa actionez concret si inteligent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea ta cum ar trebui sa actionez concret si inteligent?

 

Ti s-a raspuns pana acum. Chiar s-a bisat.

Popa nu toaca de 100 ori pentru babele surde.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea ca toate femeile care iubesc un barbat insurat sa traga invataminte din povestea mea pt ca e f dureros sa treci prin ce trec eu si nu as incuraja pe nimeni sa fie amanta unui barbat casatorit indiferent de cat de singura se simte,pana la urma finalul e dureros si lasa urme adanci.si tot singura ramane pt ca cei care au amnte sunt niste josnici ce traiesc o viata dubla.asat e adevarul chiar dac eu nu am vrut sa il accept si sa il vad

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×