Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

m-am certat cu el,l-am prins din nou cu minciuna si i-am spus ca stiu tot adevarul

Tu vorbesti despre amantul tau care e insurat si tu asteptai sa te ia de nevasta?

 

Pai daca l-ai amenintat ca ii spui sotiei despre VOI DOI, normal ca i-ai dat foc la fitil! INCA NU AI REALIZAT ca tu esti a cincea roata la caruta lui?

 

Scuze daca nu despre el e vorba sau nu cu asta l-ai amenintat, inca nu mi-am terminat de baut cafeaua. :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

revin cu noutati,nici nu stiu cum sa incep pt ca sunt foarte tulburata dupa o noapte alba.m-am certat cu el,l-am prins din nou cu minciuna si i-am spus ca stiu tot adevarul.

 

1. Sa inteleg ca mai are o amanta?

 

2. Daca vrei sa inchei relatia de ce nu o inchei pur si simplu, de ce ai nevoie de plansete, amenintari, acuzatii, circoteci? Cu ce te-ar incalzi daca ti-ar da el explicatiile savante pe care le ceri?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce daca lucreaza in politie? cu atat mai mult risca sa ramana pe drumuri daca este prins ca pune in pericol viata cuiva. il poti ameninta si tu foarte simplu, nu mai pune boticul la toate furiile dezlantuite ale unui specimen patetic.

 

pleaca de langa el si ia-ti masuri de pecautie sa il inregistezi daca mai profereaza amenintari. nu mai astepta sa iti pice din cer un salvator, sau sa iti spulbere orice bucurie de a trai. lupta-te pentru drepturile tale, sau iti place sa te complaci in postura de victima perfecta?

offff,daca ar fi asa simplu precum pare.povestea e mai lunga,acum mi-am dat seama ca e un individ periculos si m-a luat prin surprindere.efectiv nu stiu ce sa fac.nu pot pleca din localitate pt ca fetita mea a inceput scoala si nu am cu cine sa o las.sunt disperata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

du-te la politie si spune-le marturia ta, fa o plangere, sigur nu o sa ii pice bine. nu iti trebuie dovezi pentru a face o plangere. nu mai sta cu mainile in san, mai ales ca este si un copil la mijloc. amenintari din astea le fac oamenii lasi, nu s-ar risca sa le puna in practica, mai ales daca exista o plangere depusa la politie impotriva lui. si depaseste-ti jena de a iti dezvalui viata privata, cand e vorba de siguranta ta fizica si de linistea fetitei tale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vorbesti despre amantul tau care e insurat si tu asteptai sa te ia de nevasta?

 

Pai daca l-ai amenintat ca ii spui sotiei despre VOI DOI, normal ca i-ai dat foc la fitil! INCA NU AI REALIZAT ca tu esti a cincea roata la caruta lui?

 

Scuze daca nu despre el e vorba sau nu cu asta l-ai amenintat, inca nu mi-am terminat de baut cafeaua. :crazy:

mi-a spus ca merge undeva cu niste baieti iar eu am vazut pozele cu el ca era la un chef cu nevasta-sa.eu nu l-am amenintat cu nimic el ma ameninta in loc sa isi ceara scuze ca a gresit.el vrea sa imi controleze viata,trebuie sa ii dau raportul la tot ce fac,orice pas,iar el minte de ingheata apele.m-am saturat de minciunile lui.azi noapte am sta la telefon pana la ora 6 dimineata,m-a facut in toate felurile si m-a amenintat ca ma distruge pt ca l-am distrus,nu inteleg cu ce l-am distrus eu,dar asta e o alta poveste.ce e important acum ca mi-e frica de amenintarile lui,a zis ca imi va distruge toata afmilia si nici un barbat nu se va apropia de mine pt ca vaa avea el grija sa imi scoata vorbe.nu il mai suport,as vrea sa nu mai existe pe pamant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa pleci din localitate ? Locuiesti cu el ? Daca nu locuiesti cu el, vezi-ti de viata ta si gata. Ca doar nu vine peste tine. Iar daca vine, fa plangere, indiferent ce este el. Nu traim in salbaticie, traim in civilizatie, printre oameni. Fazele cu amenintarile nu functioneaza. Functioneaza eventual doar la fricosi ca tine, dar daca ar stii ca esti curajoasa, s-ar potoli si el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa pleci din localitate ? Locuiesti cu el ? Daca nu locuiesti cu el, vezi-ti de viata ta si gata. Ca doar nu vine peste tine. Iar daca vine, fa plangere, indiferent ce este el. Nu traim in salbaticie, traim in civilizatie, printre oameni. Fazele cu amenintarile nu functioneaza. Functioneaza eventual doar la fricosi ca tine, dar daca ar stii ca esti curajoasa, s-ar potoli si el.

tocmai asta e ca stie ca sunt fricoasa,imi cunoaste punctul slab si profita.pana acum s-a victimizat,acum ma ameniunta,e un individ fara caracter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

du-te la politie si spune-le marturia ta, fa o plangere, sigur nu o sa ii pice bine. nu iti trebuie dovezi pentru a face o plangere. nu mai sta cu mainile in san, mai ales ca este si un copil la mijloc. amenintari din astea le fac oamenii lasi, nu s-ar risca sa le puna in practica, mai ales daca exista o plangere depusa la politie impotriva lui. si depaseste-ti jena de a iti dezvalui viata privata, cand e vorba de siguranta ta fizica si de linistea fetitei tale.

unde sa merg la politie unde lucreaza el?cu ce dovezi sa depun plangere?cine ma va lua in seama cand toti sunt vcolegii lui?

 

1. Sa inteleg ca mai are o amanta?

 

2. Daca vrei sa inchei relatia de ce nu o inchei pur si simplu, de ce ai nevoie de plansete, amenintari, acuzatii, circoteci? Cu ce te-ar incalzi daca ti-ar da el explicatiile savante pe care le ceri?

eu nu am nevoie de plansete si amenintari,pur si simplu mi-e frica de le,tresar la fiecare zgomot,la fiecare scartait de usa,mi-a spus ca va fi cosmarul vietii mele si pana nu ma distruge nu se va lasa.sunt o femeie singura si lipsita dea aparare,e ingrozitor prin ce trec,mi-e frica sa ies din casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde sa merg la politie unde lucreaza el?cu ce dovezi sa depun plangere?cine ma va lua in seama cand toti sunt vcolegii lui?

Tu du-te si nu iti mai face scenarii de fricoasa. Politia e o institutie a statului, nu un grup de prieteni de-ai lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-a spus ca merge undeva cu niste baieti iar eu am vazut pozele cu el ca era la un chef cu nevasta-sa.eu nu l-am amenintat cu nimic el ma ameninta in loc sa isi ceara scuze ca a gresit.

In viziunea ta, a gresit ca a mers cu nevasta-sa la petrecere sau ca te-a mintit? :crazy: Presupun ca te scoate din minti prima varianta..:D

 

El de ce sa te ameninte daca tu nu aveai nicio reactie deplasata? Asuma-ti REACTIA ta la aflarea vestii ca a fost cu SOTIA LUI la petrecere si nu mai da vina pe el ca face ca toti dracii. Pe tine nici nu trebuia sa te intereseze unde a fost el si cu cine, pentru ca ESTI AMANTA lui, deci FEMEIA din CAUZA CAREIA ISI MINTE SI ISI INSEALA SOTIA! Intelegi care este LOCUL TAU in relatia cu el? Tu ai acceptat acest loc si acest statut, deci nu ai niciun drept sa-i faci program si nici sa-l iei la rost.

 

De amenintari nu comentez..De obicei cainele care latra, nu musca..Dar nu stii nicodata ce zace intr-un om..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×