Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Imi pare ciudata atitudinea ei deoarece este trecuta prin necaz.

Putine femei dintre cele care au relatii cu barbati insurati, ajung imediat sa vada realitatea lucrurilor. Majoritatea nu actioneaza mult timp si sunt dispuse sa creda toate balivernele pe care le spun acesti barbati, in special pe cea mai mare : Voi divorta (dar nu deocamdata) ! rolleyes.gif

Nu stiu sa fi auzit de multe care atunci cand au aflat ca barbatul e insurat, au pus capat relatiei imediat, sau atunci cand au aflat ca au fost mintite la inceputrul relatiei, el prezentandu-se necasatorit, l-ar fi bagoslovit cu o flegma intre ochi. Tind sa cred ca majoritatea sunt dezamagite, sufera, asteapta, spera, se vaita, dar sunt inerte cand e vorba de a actiona spre binele lor emotional. Cate femei stau sa se gandeasca la faptul ca poate povestioarele spuse de Fat Frumosul lor despre casnicie si nevasta, nu sunt adevarate sau sunt distorsionate intentionat ca sa provoace sentimente de compatimire si atasament ?

Tare sunt curioasa cum ar vedea ele lucrurile daca intr-o buna zi ar sta la o cafea, de vorba cu nevestele acestor barbati, sa auda si versiunea acelor femei despre cum stau treburile.

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu cred ca multe vad realitatea, insa prefera sa se multumeasca cu minciuni frumoase decat sa ramana singure. Desi, pana la urma, avand astfel de "relatii", tot singure sunt.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Insingurata, cum decurge relatia ta in continuare, la ce concluzii ai ajuns?

relatia mea a ramas cam aceeasi,nu stiu daca e cel mai bine cum procedez dar nu pot sa renunt la el pt ca pe moment este singurul barbat pe care il iubesc si sunt dispusa sa il mai astept

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el imi spune ca oricum se va desparti de mama copilului si atunci voi regreta ca am renuntat.

Spuse lupul Scufitei Rosii...

Te manipuleaza si te ia de proasta. De fapt, te lasi de proasta daca ii permiti sa puna problema asa, de fata cu tine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

revin cu noutati,nici nu stiu cum sa incep pt ca sunt foarte tulburata dupa o noapte alba.m-am certat cu el,l-am prins din nou cu minciuna si i-am spus ca stiu tot adevarul.reactia lui a fost una f neasteptata,a inceput sa ma acuze,sa ma injure si cel mai rau sa ma ameninte.credeti-ma ca sunt disperata,nu pot sa cred ca omul pe care il vedeam perfect,pe care l-am iubit poate sa fie atat de josnic.nu mai vreau sa il iert dar mi-e frica de amenintarile lui,mi-a spus ca ma va distruge si are puterea sa o faca.va rog ajutati-ma cu un sfat,nu mai stiu ce sa fac

 

vreau sa scap de acest om dar nu stiu cum,nu stiu unde sa ma duc,i-am spus ca voi pleca in alta tara si mi-a spus ca voi veni intre 4 scanduri de acolo,deci ma ameninta cu moartea.ce as putea face???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamneee... dar unde tot gasesti barbatii astia perfecti ? Nu, nu are puterea sa te distruga. Intotdeauna exista politie, dar voi nu stiu ce aveti de va e mai degraba frica de politie decat de cei care va ameninta. Ce tot aveti de va ghidati dupa legea junglei ? Daca vrei sa scapi de el, pleaca de langa el si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamneee... dar unde tot gasesti barbatii astia perfecti ? Nu, nu are puterea sa te distruga. Intotdeauna exista politie, dar voi nu stiu ce aveti de va e mai degraba frica de politie decat de cei care va ameninta. Ce tot aveti de va ghidati dupa legea junglei ? Daca vrei sa scapi de el, pleaca de langa el si gata.

el lucreaza in politie,plus de asta nu am dovezi impotriva lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce daca lucreaza in politie? cu atat mai mult risca sa ramana pe drumuri daca este prins ca pune in pericol viata cuiva. il poti ameninta si tu foarte simplu, nu mai pune boticul la toate furiile dezlantuite ale unui specimen patetic.

 

pleaca de langa el si ia-ti masuri de pecautie sa il inregistezi daca mai profereaza amenintari. nu mai astepta sa iti pice din cer un salvator, sau sa iti spulbere orice bucurie de a trai. lupta-te pentru drepturile tale, sau iti place sa te complaci in postura de victima perfecta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×