Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sigur ca a mintit.Dar AMANDOI au mintit.Totul este atat de complicat,pentru ca asta au facut amandoi,au inventat secrete si au mintit.Pe sotii lor,nu numai unul pe celalalt.

http://www.roportal.ro/discutii/topic/85722-secretele/ -am scris aici f mult din ce aveam de spus pe tema asta.

Pai, atunci cum ramane cu iubirea aia care nu tb. sa fie limitata si exclusiva? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca vrea. Isi doreste un echilibru.

 

Isi doreste sa aiba o carja, tre sa aiba pe cineva de care sa depinda. Eu nu le inteleg deloc pe femeile astea care ies dintr-o casnicie naspa si tzop se reped ca .., in alta, care e la fel de pasibila de esec ca prima.

 

Ce apriga esti !

 

Da, sunt mai din topor.. moldoveanca, na. Eu as fi curioasa de ce a zis ca nu e insurat, initial. De prost, cred.

Editat de Amarena
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, atunci cum ramane cu iubirea aia care nu tb. sa fie limitata si exclusiva? :D

Asa cum ramane cu asumarea iubirii in general.Si a adevarului,a bunei-credinte fata de sine si fata de ceilalti...

Asumarea asta,tine de maturitatea fiecaruia -nu doar mentala si emotionala,ci si spirituala...

Si sufletele trebuie sa creasca mari :senile: ...pana atunci,fac prostii. :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as fi curioasa de ce a zis ca nu e insurat, initial. De prost, cred.

 

Asta numai el stie, dar zic si io ca exista si posibilitatea sa fi vrut foarte mult relatia si a mintit de teama sa nu-i scada sansele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ramane cu asumarea iubirii in general.Si a adevarului,a bunei-credinte fata de sine si fata de ceilalti...

Asumarea asta,tine de maturitatea fiecaruia -nu doar mentala si emotionala,ci si spirituala...

Si sufletele trebuie sa creasca mari :senile: ...pana atunci,fac prostii. :o:

:good: Da, trebuia sa ii spuna adevarul de la inceput, cu orice risc, era posibil ca ea sa-l fi iubit chiar daca era casatorit, oricum casatoria nu-i aducea nici satisfactie. :) Si lipsita de minciuna, cred ca relatia lor ar fi avut un final mai fericit.

 

 

 

Eu as fi curioasa de ce a zis ca nu e insurat, initial. De prost, cred.

De fricos. Dar frica alunga iubirea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt destul de "absurd" incat sa spun ca ar fi trebuit sa spuna adevarul inclusiv sotilor lor,si copiilor chiar.Persoanelor implicate.

Evident ca asta i-ar fi pus si pe ceilalti implicati,in situatia de a face alegerile lor.

Cand faci din relatia cu cineva un lucru urat,o minciuna,un secret de care te rusinezi,pe care l-ai creeat ca sa obti avantaje asupra celorlalti in mod egoist,de ce sa te mai miri apoi ca se dovedeste a fi o relatie urata?

Pai nu tu ai facut-o sa fie asa?

Iubirea cere curaj,adevarul cere curaj...nu poti sa fi las si sa iti permiti "luxul" de a iubi,de a spune adevarul,de a fi onest.

As scrie cu litere imense pe cer daca as putea ca CURAJUL este esential pentru a fi BUN,in toate intelesurile acestui cuvant -pentru a fi sincer,intelept,plin de iubire,bland,uman.Nu se poate fara el!

Daca are cineva curaj cu adevarat,are toate virtutile imaginabile,in opinia mea.

Sufletele viteze sunt cele mai evoluate,care nu dau inapoi din fata raului,si nu pot fi abatute de pe calea binelui,indiferent de obstacole.

Editat de Arcangelo
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daaaaaaa! Sunt 100% de acord cu tine. Ce ma bucur cand mai intalnesc pe cineva care-i defect.

 

Si iar n-am puncte. :angry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai realist raspuns si cea mai probabila situatie prezentata. good.gif

Imi pare ciudata atitudinea ei deoarece este trecuta prin necaz.

Ma asteptam sa dovedeasca ceva performanta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.de 2 ani de zile am cunoscut pe cineva,un barbat care mi-a oferit afectiunea si atentia pe care nu am avut-o nicodata si de care aveam FOARTE multa nevoie.mi-a spus ca nu e casatorit si asa am intrat intr-o relatie ''ideala'' as putea spune.el m-a inteles intotdeauna,toate problemele mele le-a acceptat,nu m-a jignit niciodata,dar am aflat ca e casatorit.

 

poi sigur ca s-a comportat ireprosabil cu tine devreme ce se stia cu musca pe caciula

acuma ca ai aflat ca e casatorit cum putea sa se apere decat spunand ca se intelege rau cu sotia!? ba mai mult iti cerseste afectiunea, asta e pretul pe care-l platesti pentru astia 2 ani in care el ti-a fost aproape si te-a iubit, respectat etc.

nu cred ca vei avea curajul sa renunti la el

 

. Poate el nu vrea, poate situatia initiala era perfecta pentru el si ar vrea sa o mentina asa, atat cat poate. Poate, daca ea ar fi fost divortata de la inceput, el nu ar fi intrat in acea relatie.

iti dau dreptate

multi barbati casatoriti isi aleg amante femei casatorite, pentru a nu-si periclita propriile casnicii. O femeie disponibila, fara copiii (pe unele le mai tin copiii in casnicii) pune probleme pentru ca ajunge sa aiba pretentii

e o varianta mai confortabila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isi doreste sa aiba o carja, tre sa aiba pe cineva de care sa depinda. Eu nu le inteleg deloc pe femeile astea care ies dintr-o casnicie naspa si tzop se reped ca .., in alta, care e la fel de pasibila de esec ca prima.

Normal ca o "carja" vrea. Si e OK.

Nu toti pot sa gestioneze optim un marasm emotional. Si tind sa caute un reper psihologic.

Nu este condamnabil faptul ca un om isi doreste/cauta linistea psihica. Conteaza cum o face.

Da, sunt mai din topor.. moldoveanca, na.

Mie-mi place.

 

Eu as fi curioasa de ce a zis ca nu e insurat, initial. De prost, cred.

Hm. Eu ii spun viclenie.

 

Textul cu "te iubesc, nu ma mai inteleg cu sotia, dar mai stau putin cu ea numai pentru copil ", este antic, vechi si demult.

Daca avea traume mari cu sotia, fugea cu vant la pupa, copilul ramanea la mal fara discutie.

 

:lol: Tot la celebrari ti-e gandul.

 

M-a traumatizat putin definitia.

Mimez PTSS.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×