Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Tu ai impresia ca noi dormim cu globul magic sub perna si stim cat mai e de asteptat?

 

vorbeste pentru tine :haha:

 

ma duc sa termin de cetit le topique

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prima data cand te-ai maritat, te-ai grabit ca altfel nu faceai pasul, acum te grabesti iar...

 

Exact!!

 

 

1. De ce tii musai sa divorteze? Vrei sa te re-mariti cu el? De ce? Nu respiri fara patalama in dulap? Nu stii sa traiesti fara barbat in casa? Poti sa ai relatia actuala si fara sa te intereseze daca el e insurat sau nu.

DAR

2. Te-a mintit. Sa fi fost in locul tau, il scuipam in ochi in momentul in care imi recunostea ca de fapt e insurat. Nu faptul ca e insurat e problema, ci faptul ca te-a mintit. Intelegi? Tu vrei un mincinos langa tine? Cu care sa te si mariti eventual?

Nu-ti mai face tu griji pentru copilul lui. Nu o sa-l paraseasca asa curand.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El a trisat de la inceput, nu i-a spus ca e casatorit, a inceput relatia cu o minciuna, nu e demn de incredere.

Sigur ca a mintit.Dar AMANDOI au mintit.Totul este atat de complicat,pentru ca asta au facut amandoi,au inventat secrete si au mintit.Pe sotii lor,nu numai unul pe celalalt.

http://www.roportal.ro/discutii/topic/85722-secretele/ -am scris aici f mult din ce aveam de spus pe tema asta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El a trisat de la inceput, nu i-a spus ca e casatorit, a inceput relatia cu o minciuna, nu e demn de incredere.

 

 

Hmm.

Eu cred ca era mai bine daca ii spunea ca el vrea doar sa sarbatoreasca intim uniunea in casatorie.

Casatoria lui.

Dar cred ca daca spunea asta, trebuia sa celebreze numai cu nevasta din dotare. Nu ca nu ar face-o si acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. De ce tii musai sa divorteze? Vrei sa te re-mariti cu el? De ce? Nu respiri fara patalama in dulap? Nu stii sa traiesti fara barbat in casa? Poti sa ai relatia actuala si fara sa te intereseze daca el e insurat sau nu.

:ok: Daca ar invata sa vada lucrurile in felul asta, ar putea si ea sa fie fericita!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. De ce tii musai sa divorteze? Vrei sa te re-mariti cu el? De ce? Nu respiri fara patalama in dulap? Nu stii sa traiesti fara barbat in casa? Poti sa ai relatia actuala si fara sa te intereseze daca el e insurat sau nu.

Normal ca vrea. Isi doreste un echilibru.

Si acum, oricat de nemernici am fi, si oricat de puternici vrem sa pozam, e cazul sa recunoastem ca familia ( si mai ales partenerul de cuplu) reprezinta, mental cel putin, un punct de reper important pentru majoritatea. Ca daca nu era asa, ne durea fix in cot cand se rupeau relatiile.

 

......... Sa fi fost in locul tau, il scuipam in ochi in momentul in care imi recunostea ca de fapt e insurat. ....

 

Wow !

Ce apriga esti !

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii spune nimeni ca tipul nu va divorta niciodata?

Daca ea este divortata de un an, ce il retine sa nu faca pasul?

Va spun eu. Ii este foarte bine asa. Si pun pariu ca se intelege cu sotia extraordinar, nu ce toarna el ca este nefericit. Un barbat care traieste rau si are iubirea vietii sale disponibila, nu sta pe ganduri.

Cel mai realist raspuns si cea mai probabila situatie prezentata. good.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.

Eu cred ca era mai bine daca ii spunea ca el vrea doar sa sarbatoreasca intim uniunea in casatorie.

Casatoria lui.

Dar cred ca daca spunea asta, trebuia sa celebreze numai cu nevasta din dotare. Nu ca nu ar face-o si acum.

:lol: Tot la celebrari ti-e gandul.

Cand iubesti cu adevarat nu minti, oricum, minciuna iese la iveala pana la urma. Poate ca nu mai exista nicio relatie daca el ii spunea adevarul de la inceput.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×