Sari la conținut
Forum Roportal
Nicoleta_m

Cum sa-l fac sa iasa mai des afara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Baiatului meu nu-i place sa iasa pe afara. Spre marea mea fericire citeste, ii plac cartile, dar nu vreau sa-l transform intr-un soricel de biblioteca. La televizor nu sta mai mult de cinci ore pe zi, iar calculaltorul este parolat, deci pana nu vin eu acasa el nu sta. Cum il conving macar acum, in vacanta, sa iasa mai mult pe afara, sa se joace cu ceilalti copii? Chiar langa bloc am un parc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatului meu nu-i place sa iasa pe afara. Spre marea mea fericire citeste, ii plac cartile, dar nu vreau sa-l transform intr-un soricel de biblioteca. La televizor nu sta mai mult de cinci ore pe zi, iar calculaltorul este parolat, deci pana nu vin eu acasa el nu sta. Cum il conving macar acum, in vacanta, sa iasa mai mult pe afara, sa se joace cu ceilalti copii? Chiar langa bloc am un parc...

 

wow , exista si copii carora nu le place afara ?

5 ore pe zi la Tv , nu este totusi mult ?

Cati ani are ? prieteni are ?

 

Numai intrebari ti-am pus :flowers:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorba Alizee-ei... 5 ore pe zi nu este totusi cam mult? In ceea ce priveste jucatul, a avut vreo experienta neplacuta de nu vrea sa iasa pe afara? Copiii mei nu prea au cu cine sa se joace in bloc, majoritatea sunt pensionari, dar ii trimit ori de cate ori pot in tabara, unde stiu sigur ca nu patesc nimic: joaca tenis, inoata, merg cu bicicleta, e foarte fain.

Editat de samsara
nu trebuie sa faci reclama mascata, poti sa promovezi diverse in sectiunea corespunzatoare
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul meu are 10 ani. si mie mi se par mult 5 ore in fata televizorului, tocmai de aceea am apelat la sfaturile voastre. ideea cu tabara nu mi se pare deloc rea. multumesc Aura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte mult 5 ore pe zi la tv, chiar si in vacanta, nu mai spun in timpul scolii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul meu are 10 ani. si mie mi se par mult 5 ore in fata televizorului, tocmai de aceea am apelat la sfaturile voastre. ideea cu tabara nu mi se pare deloc rea. multumesc Aura!

Este destul de marisor ....

Noi stam la casa si seara , mai ales in vacanta , cu greu intra in casa .Este drept ca are multe prietene de varsta ei in zona , se strang pe bancuta la poarta si povestesc , se joaca , role , bicicleta ...etc .

Poate daca ploua ,mai deschide calculatorul sau citeste o carte .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda, e o problema des intalnita asta cu copiii si iesitul afara...al meu merge cateodata in parc si nu e nimeni de varsta lui, decat prichindei de cativa anisori...al meu are aproape 10 ani, mai iese cu bicicleta sau mingea, dar greu reusesc sa se adune cativa...nu mai este ca pe vremea noastra, acum copiii prefera calculatorul si tv-ul, din pacate.

al meu este in tabara acum, pentru 10 zile...cand vine acasa il trimit la tara. macar acolo nu are pc si e nevoit sa stea toata ziua afara.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte mult 5 ore pe zi la tv, chiar si in vacanta, nu mai spun in timpul scolii.

 

nu ar mai avea timp sa invete, clar.

 

 

 

mda, iar tabara e pe toata durata vacantei ? :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si fratele meu mai mic prefera sa stea in casa la citit sau calculator decat cu copii afara. Problema lui este ca nu are baieti de varsta lui pe strada, doar fete.

Zic si eu ca taberele sunt bune. POate faceti si voi miscare cu el, seara mergeti cu bicicletele, iesiti in parcuri, in weekenduri plecati pe la munte daca stati in apropiere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatului meu nu-i place sa iasa pe afara.

 

Ii lipsesc prietenii cu desavarsire. Pentru inceput te poti duce tu cu el prin parcuri parcuri, poate va reusi sa-si faca prieteni.

Cu ce crezi ca-l poti ademeni sa iasa afara?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×