Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt cu un baiat de 3 ani si jumatate.Am 21 de ani si el are 26.Ne-am certat foarte mult,ne-am despartit de foarte multe ori in acest rastimp.Avem probleme de incredere,vedem anumite lucruri din puncte de vedere diferite....Am locuit 2 ani impreuna,eu fiind la facultate,el acum terminand masterul in alt oras fata de cel natal.Am trecut prin foarte multe momente urate cu el,amandoi gresind.Am ajuns la un moment dat sa-mi pierd complet increderea in mine.Este gelos,foarte posesiv.I-am zis ca nu mai vreau sa stam impreuna sau sa fim impreuna.El mi-a zis,ca exista un mare risc sa fie concediat si daca o sa fie o sa plece in Bucuresti,unde e fratele lui,ca nu mai are de ce sa stea in Cj.Problema e ca nu stiu ce vreau.Mi s-a rupt sufletul cand a zis ca o sa plece...nu prea pot concepe acest lucru,dar nici cu el nu mi-e foarte bine.Ce ar trebui sa fac?Sper sa fi fost coerenta.Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ar fi bine sa luati o pauza...el sa plece in bucuresti, tu ramai acasa...asa veti avea timpul si posibilitatea de a va reevalua relatia...cateodata un moment de respiro face minuni

succes!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ar fi bine sa luati o pauza...el sa plece in bucuresti, tu ramai acasa...asa veti avea timpul si posibilitatea de a va reevalua relatia...cateodata un moment de respiro face minuni

succes!

Probabil pleaca de tot la Buc!:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ziceai ca nici cu el nu ti-e prea bine...daca el pleaca vei putea sa vezi cum e intr-adevar fara el, apoi sa luati o decizie: se muta el inapoi, pleci tu incolo...

s-ar putea sa realizezi ca ti-e mai bine fara el...

Editat de Yadhira

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am zis ca nu mai vreau sa stam impreuna sau sa fim impreuna.....Ce ar trebui sa fac?

 

Pai vad ca ti-ai raspuns la intrebare. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E atat de complicat.Nu mai vreau,dar nici sa plece definitiv nu vreau....

 

 

Ti-e frica de ceva nou, de o schimbare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ieri ma intrebai,iti ziceam ca sunt de acord....Azi cand mi-a zis ca o sa plece....m-am gandit ca defapt nu vreau sa plece.Daca pleaca la Buc,inseamna ca e gata definitiv.Dacar ramane la Cj....inseamna ca e acolo,chiar daca nu mai e...daca totusi imi dau seama ca imi e mai bine cu el,pot sa remediez lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa iti fi spus ca pleaca doar sa te sperie, ceea ce a si reusit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×