Sari la conținut
Forum Roportal
lasthope

Cancerul de ficat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

are HEPATITA C iar de cancer nu stiu,asta seara aflu mai multe,stiu ca are cancer la ficat,atat.Aseara a aflat si ea ca are cancer,iar in seara asta se duce sotul meu sa vorbeasca cu ea si normal,sa afle mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
are HEPATITA C iar de cancer nu stiu,asta seara aflu mai multe,stiu ca are cancer la ficat,atat.Aseara a aflat si ea ca are cancer,iar in seara asta se duce sotul meu sa vorbeasca cu ea si normal,sa afle mai multe.

 

Si hepatita C are mai multe forme...

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincera sa fiu,nu stiu...atat e tot ce stiu,ea nici macar nu vrea sa stie ca eu stiu si nu pot sa ma duc s-o intreb,nu stiu de ce se feresta,e o fire mai complicata.tot ce stiu eu e de la sotul meu...as fi vrut s-o ajut asa.....din umbra cum se zice.dar asta seara cred ca o sa aflu mai multe...SPER.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, bunica mea in varsta de 69 de ani a fost diagnosticata cu cancer pe rect malign.Are o tumoare neoperabila si una care a fost extirpata in timpul operatiei anus contra naturii.Acum face citostatice.

Va rog sa-mi spuneti daca se va mai intinde si in alta parte si daca se va simti la fel de bine pe parcursul sedintelor.

Ma mai intereseaza daca se poate face si alt tratament in timpul citostaticelor, si ce anume.Am vazut TV facand reclama la un tratament foarte bun pentru aceasta boala si nu stiu cum se numeste.Va rog din suflet sa-mi raspundeti cat mai repede, sa-mi dati niste sfaturi, orice ! Va Multumesc

 

se poate face si alt tratament in timpul citostaticelor ?? Va rog sa-mi raspundeti daca stiti si aici.MS!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, sant colaborator forever de 2 ani de cand am avut probleme de sanatate cu baiatul meu in varsta de 8 ani(acum).Cu ajutorul lor l-am pus pe picioare si de 2 ani nu a mai luat nici un antibiotic.Asa am fost convinsa de eficienta lor :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sotul meu voma singe su aspect de zat de cafea avea dureri in partea dreapta nu minca.A fost la fundeni in februarie 2008 si a fost diagnosticat cu steatofibroza hepatica cu htp incipienta si varice esofagiene a urmat tratament cu ultop, lagosa, antioxidant,colchicina o luna de zile dupa care a renuntat .(acum 3 ani avea si o hepatita c )era foarte

slab,apoi a inceput sa manince in nestire acum s-a umflat in abdomen nu foarte mult nu doarme noaptea, doarme spre dimineata pina la ora15 fumeaza fff mult are dureri in parte dreapta.refuza tratament avind si probleme psihice se plimba motivind ca nu are aer se sufoca , merge greoi.Chiar nu stiu cit e de grav si ce sa-i fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sotul meu voma singe su aspect de zat de cafea avea dureri in partea dreapta nu minca.A fost la fundeni in februarie 2008 si a fost diagnosticat cu steatofibroza hepatica cu htp incipienta si varice esofagiene a urmat tratament cu ultop, lagosa, antioxidant,colchicina o luna de zile dupa care a renuntat .(acum 3 ani avea si o hepatita c )era foarte

slab,apoi a inceput sa manince in nestire acum s-a umflat in abdomen nu foarte mult nu doarme noaptea, doarme spre dimineata pina la ora15 fumeaza fff mult are dureri in parte dreapta.refuza tratament avind si probleme psihice se plimba motivind ca nu are aer se sufoca , merge greoi.Chiar nu stiu cit e de grav si ce sa-i fac

ufff...:spiteful: de parca toate bolile s-au napustit asupra lui.Totusi, trebuie sa-l determini sa urmeze un tratament sau ceva ca nu-i de glumit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E groaznic ce am citit aici !!!

mai ales ca mama mea in anul 2005 a fost operata de cancer la san , la clinica de oncologie din Iasi , mastectomie radicala la ambii sani. Dupa operatie totul a mers bine cu tratament si cu citostatie dar in iunie 2008 i-au aparut niste gandlioni in zona gatului si doctorii au bagat-o urgent in tratament cu citostatice apoi in iulie au aparut 3 formatiuni hiperecogene cuprinse intre 16 mm si 28 mm pe ficat si i-au pus diagnostic de metastaza hepatica. Am mers la bucuresti unde a facut tomografie si am confruntat cu analizele de la iasi si par a fi aceleasi . e cineva care a trecut prin asa ceva? ce tratament naturist se poate face in acest caz, si daca cineva poate sa interpreteze rezultatele din tomografie o sa le scriu aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E groaznic ce am citit aici !!!

mai ales ca mama mea in anul 2005 a fost operata de cancer la san , la clinica de oncologie din Iasi , mastectomie radicala la ambii sani. Dupa operatie totul a mers bine cu tratament si cu citostatie dar in iunie 2008 i-au aparut niste gandlioni in zona gatului si doctorii au bagat-o urgent in tratament cu citostatice apoi in iulie au aparut 3 formatiuni hiperecogene cuprinse intre 16 mm si 28 mm pe ficat si i-au pus diagnostic de metastaza hepatica. Am mers la bucuresti unde a facut tomografie si am confruntat cu analizele de la iasi si par a fi aceleasi . e cineva care a trecut prin asa ceva? ce tratament naturist se poate face in acest caz, si daca cineva poate sa interpreteze rezultatele din tomografie o sa le scriu aici.

Buna.eu am fost operata prima oara in noiembrie anul trecut cu diagnosticul carcinom ovarian gr3b.In timpul opeatiei am facut de doua ori hemoragie pe masa de operatie ,iar medicii nu au reusit sa scoata decat tumora mare ,nu au avut timp sa curete bine.Atunci au vazut ca de fapt mai aveam formatiuni tumorale pe ficat si pe intestine.La a doua operatie din iunie anul acesta s-a constatat ca acele ciupercute de pe ficat si intestine se uscasera si mi le-au curatat fara probleme.DAR EU AM TINUT SI TRATAMENT NATURIST CU O ALIMENTATIE ADECVATA .Acum la biopsie a iesit carcinom slab diferentiat ,asta inseamna ca am facut un pas mare spre bine.Daca vrei sa stii mai multe adresa mea de mail este andrei.sinet@yahoo.com

Si multa incredere in Dumnezeu si in fortele proprii ca veti reusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×