Sari la conținut
Forum Roportal
lasthope

Cancerul de ficat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

iti dau un sfat , exista la bucuresti un medic BOGDAN POPA, la spitalul Floreasca care face chemoembolizare ( cauta pe net) , un fel de citostatice care prelungesc viata, se fac prin vena femurala (parca) direct in ficat ,dar tatal tau tb sa tina regim , adica sucuri de fructe si legume (sfecla in special) . e o lupta grea si dureroasa , am trecut prin asta si iti doresc sa ai multa putere psihica . e greu dar nu te lasa . SANATATE MULTA!

 

 

Poti te rog sa-mi dai mai multe detalii!!!!!!!!!!!!1

 

Raman profund indatorat

 

Sanatate multa tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci cum sa incep.....

 

Tatal meu are un virus cancerogenic sau ceva de genu acesta..... Tatal meu de cand a aflat ca are a inceput mai multe tratamente naturiste... si regimuri alimentare pt tratarea acestui virus dar din pacate nici unu nu a dat nici un rezultat... A facut Interferon .... dar mama mi-a spus ca na avut nici un efect... si acuma face un alt tratament... Mama mi-a spus ca nam dc sa imi fac griji ca el se va face bine, si acuma vine intrebarea mea. Daca interferonu nu a avut rezultat.. mai exista vreo alta sansa ca tatal meu sa mai duca o viata normala prin tratament ? Am 16 ani... si credka mama mi-a zis ca tata o sa duca o viata normala in continoare... dar nu stiu sigur daca ma minte sau nu.... Va rog frumos daca stiti... daca tatal meu se va mai face bine sau nu... as vrea un raspuns adevarat.

 

(ma scuzati daca gasiti unele greseli de ortografie)

 

Va Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA ZIUA.Aseara am aflat ca soacra mea are cancer,hepatiata c si diabet(cu insulina).E distrusa,sotul meu la fel si santem toti socati.Nu stiu mai nimic de bolile astea,nu stiu ce putem face pt. ea,nu stiu cum sa-l incurajez pe sotul meu,ce sa-i zic....Sant socata si il vad cat sufera,e mama lui....va rog spuneti-mi ce pot face sa-i ajut,cu ce pot sa-i ajut????VA MULTUMESC :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog frumos... imi puteti raspunde la intrebare...... va rog din suflet.

 

tatal meu a murit de cancer depinde in ce stare se depisteaza boala ... daca e in ultima faza sau penultima nu se va mai face bine ... daca s a mai descoperit mai de la inceput mai sunt sanse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog frumos daca stiti... daca tatal meu se va mai face bine sau nu... as vrea un raspuns adevarat.

 

Daca asta e intrebarea, ar trebui sa pot prevede viitorul ca sa raspund!

Din cite inteleg eu, tatal tau are probabil hepatita cronica C, care provoaca frecvent cancer hepatic(inteleg ca nu are acum cancer). Frecvent nu inseamna insa intotdeauna. Hepatita cronica C se mai poate vindeca (discutabil) cu tratamente naturiste. Cu regim alimentar si de viata, tatal tau mai poate trai o perioada indelungata. Cind mai intrebi ceva, pune o intrebare clara!

 

BUNA ZIUA.Aseara am aflat ca soacra mea are cancer,hepatiata c si diabet(cu insulina).E distrusa,sotul meu la fel si santem toti socati.Nu stiu mai nimic de bolile astea,nu stiu ce putem face pt. ea,nu stiu cum sa-l incurajez pe sotul meu,ce sa-i zic....Sant socata si il vad cat sufera,e mama lui....va rog spuneti-mi ce pot face sa-i ajut,cu ce pot sa-i ajut????VA MULTUMESC :)

 

 

In cazul soacrei tale, sansele sint foarte mici. Combinatia celor trei boli asociate e foarte dura (hepatita C, diabet insulinodependent si cancer). Bafta oricum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Florianb si multa sanatate la toata lumea.Am inteles ca exista un medicament in Germania,dar am mai inteles ca nu se poate administra la diabetici.O mai fi si al medicament care poate lua si cei cu diabet??Sau un tratament care se poate administra in cazul (diabet,hepatita c,cancer) soacrei mele?VA ROG DIN SUFLET SA-MI SPUNETI,SA-MI RASPUNDETI DACA STITI MAI MULTE.VA MULTUMESC MULT

post-140727-1204648915_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Florianb si multa sanatate la toata lumea.Am inteles ca exista un medicament in Germania,dar am mai inteles ca nu se poate administra la diabetici.O mai fi si al medicament care poate lua si cei cu diabet??Sau un tratament care se poate administra in cazul (diabet,hepatita c,cancer) soacrei mele?VA ROG DIN SUFLET SA-MI SPUNETI,SA-MI RASPUNDETI DACA STITI MAI MULTE.VA MULTUMESC MULT

 

Daca este tinara si are o conditie fizica buna, poate sa o mai duca destul de mult.

Oricare dintre cele trei boli e greu de tratat daca ar fi singura, dar toate trei impreuna...doar cu mult noroc!

Bafta soacrei tale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

are 49 ani,e facuta bine fizic,dar sant 3 diagnostice destul de grave....asa i-a zis si dr. "cat e de rezistent organismul..." si trebuie sa faca citostatice.Acum totul cred ca depinde de Dumnezeu....si de organismul ei..ce sa mai zic...nu mai stiu,decat sa ne rugam...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
are 49 ani,e facuta bine fizic,dar sant 3 diagnostice destul de grave....asa i-a zis si dr. "cat e de rezistent organismul..." si trebuie sa faca citostatice.Acum totul cred ca depinde de Dumnezeu....si de organismul ei..ce sa mai zic...nu mai stiu,decat sa ne rugam...

pai cam asta ti-am zis si eu...daca-mi spui ce fel de hepatita are si ce fel de cancer pot sa fiu mai exact...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×